Łomża

Strona główna » Aktualności

Wiosna z musicalem

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza 31 maja 2012 (czwartek) o godz. 18:30 do Sali Koncertowej FKWL przy ul. Nowej 2 na koncert pod tytułem "Wiosna z Musicalem". Podczas koncertu wystąpią znakomici soliści: Anna Dzionek-Kwiatkowska (sopran) oraz Rafał Songan (baryton). Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. W programie znajdą się największe przeboje operetki i musicalu.
więcej

Dominik Seroka multimedalistą Mistrzostw Europy w Karate Fudokan

Dominik Seroka
Podczas odbywających się w Spale Mistrzostw Europy w Karate Fudokan łomżyniak Dominik Seroka z Akademii Sztuk Walki „Dragon” został podwójnym wicemistrzem Europy, zdobywając srebrne medale indywidualnie w konkurencji kata oraz drużynowo w kumite. Ponadto zdobył brązowy medal w kata drużynowym. W zawodach wzięło udział ok. 800 zawodników z 20 państw. Mistrzostwa Europy były objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.
więcej

Ewa Chotomska odwiedzi Łomżę

Autorka książek oraz ponad 300 tekstów piosenek dla dzieci spotka się z dziećmi w czwartek 31 maja. Znana przez najmłodszych z takich hitów jak: Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja; reżyserka i scenarzystka programów telewizyjnych (Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek, Budzik i wielu innych), reżyserka wideoklipów, założycielka zespołu dziecięcego „Fasolki”, popularna Ciotka Klotka z legendarnego Tik-Taka przyjedzie do Łomży na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
więcej

Intensywny weekend łomzyńskich karateków

foto
Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, zaś indywidualnie cztery złote, tyle samo srebrnych i 3 brązowe medale zdobyli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju IKO w Ostrowi Mazowieckiej. Dzień później, młodzi karatecy z Łomży i Zambrowa rywalizowali w naszym mieście podczas I Otwartych Mistrzostw Łomży Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin.
więcej

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce

foto
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Podlaski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Białymstoku serdecznie zapraszają wszystkich na "Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce", które odbędą się w dniach 2 czerwca 2012 w godzinach 14.00 – 20.00 oraz 3 czerwca w godzinach 10.00-14.00. W imprezie lekkoatletycznej udział wezmą zawodnicy z roczników '95-'96 zgłoszeni przez swoje kluby. Program zawodów prezentujemy poniżej. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców lekkiej atletyki na Stadion Miejski przy ul. Zjazd 18.
więcej

Konkursy na dyrektorów gimnazjów

Prezydent Miasta Łomża ogłosił otwarte konkursy na stanowisko: dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2 i dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży. Osoby, które spełniają wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek, mogą składać dokumenty do 11 czerwca 2012 roku do godz. 15.30 do Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Spotkanie subregionalne w ratuszu

foto
Samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele uczelni wyższych i innych podmiotów z regionu wzięli udział w spotkaniu subregionalnym zorganizowanym w ramach projektu: „Podlaska Strategia Innowacji – budowa systemu wdrażania”.
więcej

To będzie już 14. Zjazd Nauczycieli i Wychowanków Ziemi Łomżyńskiej

prezes Zarządu Głównego TPZŁ Zygmunt Zdanowicz
-Przyjeżdżają ludzie w różnym wieku, ale głównie starsi, aby spotkać się, odwołać się do wspomnień, odwiedzić stare kąty, szkołę, cmentarz i spotkać się z teraźniejszością – mówi prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Zygmunt Zdanowicz. Towarzystwo już po raz 14. organizuje Zjazd Wychowanków i Nauczycieli Ziemi Łomżyńskiej. Co trzy lata w Łomży spotykają się byli uczniowie i pedagodzy, przyjeżdżają z różnych zakątków Polski i świata.
więcej

Nowe odkrycia archeologów

wykopaliska przy II LO, zdjęcie udostępnione przez: Michał Gąsiński, fotografia lotnicza, www.fotoheli.pl
-Ziemia jest jak żywa książka, przerzucamy jej kolejne strony – mówi nadzorujący prace archeologiczne w Łomży Mieczysław Bienia. Przy II Liceum Ogólnokształcącym i przy ul. Żydowskiej odkryto kolejne ślady przeszłości... Przy Placu Kościuszki ekipa dokopała się do podziemnej części kostnicy, XIX-wiecznego obiektu funkcjonującego kiedyś przy szpitalu św. Ducha. Najciekawszym obiektem jest pozostałość po browarze jezuickim, archeolodzy odkryli pomieszczenie z piecowiskiem do prażenia jęczmienia.
więcej

Zaproszenie na seminarium dotyczące dotacji z RPO WP

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnym seminarium informacyjnym: „Dotacje dla przedsiębiorstw w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego”, które odbędzie się 13 czerwca 2012 roku (środa) w Grajewie, Urząd Miasta, ul. Strażacka 6A, sala konferencyjna. Seminarium informacyjne skierowane jest do wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do właścicieli i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, osób chcących rozpocząć działalność oraz instytucji otoczenia biznesu.
więcej

Odkryty basen będzie na „strzelnicy”?

w poprzednich latach odkryty basen w okresie letnim funkcjonował obok kompleksu boisk
Odkryty basen, który co roku cieszył się ogromną popularnością głównie wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, w tym roku prawdopodobnie stanie na terenach sportowo – rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja. Miejsce, w którym w ostatnich dwóch latach znajdowała się letnia „minipływalnia”, zajęte jest obecnie przez hałdy piachu i gruz wywieziony ze znajdującego się obok placu budowy Galerii Veneda. Ze względu na prowadzone prace budowlane oraz z uwagi na remonty dróg w pobliżu, Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski zdecydował, głównie z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, że odkryty basen w tym roku będzie zlokalizowany w innym miejscu.
więcej

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbędzie się w Łomży

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski oraz jego zastępca Mirosława Kluczek spotkali się dziś z Wicekurator Oświaty Wiesławą Ćwiklińską oraz Dorotą Szymonowicz – dyrektorem łomżyńskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Białymstoku. W trakcie spotkania ustalono, że 1 września br., na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 i Publicznego Gimnazjum nr 8, odbędzie się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2012/2013. Szczegóły techniczne tej uroczystości zostaną ustalone w zespołach roboczych, w których skład wejdą m.in. dyrektorki obu placówek.
więcej

Powiat Łomżyński ze sztandarem

foto
W czwartek odbyła się uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru Powiatowi Łomżyńskiemu. - Przed siedmioma laty samorząd opracował herb i flagę powiatu: znaki z którymi mógłby identyfikować się każdy z nas. Kolejnym krokiem stało się przygotowanie sztandaru, który od zawsze symbolizował wspólnotę tradycji i jedność, znaku który jednoczył nie tylko kolejne pokolenia, ale zobowiązywał także do szacunku, wytężonej pracy i dobrego reprezentowania lokalnej społeczności – mówił Marek Szabłowski, Starosta Łomżyński. Poświęcenie sztandaru odbyło się w Katedrze Łomżyńskiej podczas Mszy Świętej celebrowanej przez Ks. Bpa. Janusza Stepnowskiego. Natomiast uroczyste przekazanie sztandaru miało miejsce w Centrum Katolickim przy Szkołach Katolickich na ul. Sadowej w Łomży.
więcej

Dzieci wręczą swoim mamom laurki zachęcające do badań

foto
To już szósta edycja akcji "Mamo, jesteś potrzebna" - promującej bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet i po raz szósty biorą w niej udział dzieci z miasta Łomży. W połowie maja laurki zachęcające mamy do badań cytologicznych trafiły z NFZ do Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego, a stamtąd do przedszkoli i szkół podstawowych w mieście. Dzieci pokolorują kartki i przekażą je swoim mamom z okazji ich święta.
więcej

Wrócili z praktyk w Niemczech, mają już certyfikaty

certyfikaty wraz z Panią dyrektor wręczał Naczelnik Wydziału Oświaty Andrzej Piechociński
20 uczniów technikum żywienia i gospodarstwa domowego łomżyńskiej „Wety” na przełomie kwietnia i maja odbywało praktyki w renomowanych hotelach i zakładach gastronomicznych w Niemczech. W czwartek 24 maja odebrali specjalne certyfikaty ukończenia praktyk. Jesienią do rąk każdego z nich trafi również dokument zawierający informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim, tzw. Europass – Mobilność.
więcej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ratuszu

foto
W wyniku porozumienia Prezydenta Miasta Łomża z Marszałkiem Województwa Podlaskiego, od 25 maja br. do końca czerwca 2015 r. w łomżyńskim Ratuszu będzie funkcjonował Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Jego utworzenie i prowadzenie finansowane jest w całości z budżetu Państwa, z czego 15% pochodzi ze środków krajowych, zaś 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013. Na jego funkcjonowanie w 2012 r. Miasto otrzyma dotację w wysokości około 130 tys. zł. Powstał on w celu promocji i propagowania wiedzy na temat środków dostępnych w ramach funduszy europejskich.
więcej

Prezydent dziękuje za Noc Muzeów w Łomży

fot. Muzeum Północno - Mazowieckie
Zorganizowana po raz pierwszy w Łomży Noc Muzeów cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. W sobotni wieczór tłumy zwiedzających kłębiły się pod każdą z instytucji, które wzięły udział w przedsięwzięciu. Sukces tego wydarzenia dostrzegli na ostatniej sesji radni, którzy dziękowali Prezydentowi Mieczysławowi Czerniawskiemu za wsparcie organizacji tej imprezy. Prezydent również na sesji podziękował pracownikom instytucji biorących udział w Nocy Muzeów, a do ich dyrektorów wystosował specjalne, pisemne podziękowania i gratulacje.
więcej

SP 4 z imieniem i sztandarem

foto
-Niech ten sztandar będzie dla przyszłego pokolenia uczniów szkoły symbolem godności i najwyższego patriotyzmu – mówił Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski podczas uroczystości nadania imienia Generała Władysława Andersa i wręczenia sztandaru Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży. Spotkanie zgromadziło szkolną społeczność i zaproszonych gości.
więcej

Ruszają pierwsze ćwierćfinały mini EURO Łomża 2012

foto
W miniony piątek zakończyły się grupowe rozgrywki w ramach zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży turnieju piłkarskiego "MINI EURO ŁOMŻA 2012". W ostatnich dwóch spotkaniach zmierzyły się reprezentacje Anglii i Ukrainy oraz Szwecji i Francji. Po rozegraniu 24 meczów awans do fazy pucharowej uzyskały reprezentacje: z grupy A Grecja i Czechy, z grupy B Dania i Portugalia, z grupy C Irlandia oraz Włochy, a z grupy D Francja i Szwecja. Pierwsze ćwierćfinały rozegrane zostaną już w środę 23 maja 2012 roku o godzinie 20:00 na boisku Orlik 2012 przy ulicy Katyńskiej.
więcej

Tuż za podium

foto
W duchu sportowej rywalizacji, zaciętej walki, ale przede wszystkim gry fair play drużyna Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej z Łomży wywalczyła IV miejsce w III Turnieju o Puchar Dyrektora Domu Dziecka w Białowieży w Piłce Siatkowej.Turniej odbył się 19 maja 2012 w Białowieży pod honorowym patronatem Wojewody Podlaskiego.
więcej

« · «« · 258 · 259 · 260 · 261 · 262 · 263 · 264 · 265 · 266 · 267 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED