Łomża

Strona główna » Aktualności

Zakończyły się „Wakacje na fali”

foto
Przez dwa tygodnie na Pływalni Miejskiej Nr 2 w Łomży dzieci uczestniczyły w grach i zabawach wodnych z podziałem na kategorie wiekowe oraz umiejętności pływackie. Pracownicy MOSiR codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 12-14 zapewniali małym pływakom moc wodnych atrakcji.
więcej

Show Maryli Rodowicz i Kamila Bednarka na łomżyńskim Gościńcu

foto
Około dziesięciu tysięcy osób bawiło się na koncertach Kamila Bednarka i Maryli Rodowicz, które odbyły się na muszli koncertowej przy ulicy Zjazd podczas największej plenerowej imprezy w naszym mieście, czyli Gościńcu Łomżyńskim. Nim jednak doszło do koncertów gwiazd, na scenie prezentowały się młode talenty, zaś przybyła publiczność mogła wziąć udział w licznych konkursach.
więcej

Można już zgłaszać się do III Turnieju Orlika o Puchar Premiera

foto
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, zachęca trenerów, animatorów, nauczycieli oraz opiekunów do kompletowania i zgłaszania drużyn do III TURNIEJU ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska.  Zgłoszenia przyjmowane są do 2 sierpnia 2012 r. na kompleksie sportowo - rekreacyjnym "Moje Boisko - Orlik 2012" przy ul. Katyńskiej 3. Drużyny chłopców jak i dziewcząt mogą liczyć maksymalnie 10 zawodników oraz mieć dorosłego opiekuna, który odpowiada za udział drużyny  w rozgrywkach.
więcej

Komunikat dotyczący nowych cen ciepła

Decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr OLB-4210-9(14)/2012/439/XI/MSZ z dnia 28 czerwca 2012 roku, została zatwierdzona nowa XI Taryfa dla Ciepła. Została ona opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego pod poz. 1917 w dniu 29 czerwca 2012 r. Nowa taryfa przewiduje średni wzrost opłat w wysokości 1,87% w stosunku do zmienionej X Taryfy dla Ciepła, przy przewidywanym wskaźniku inflacji na poziomie ok 4% w roku bieżącym.
więcej

Biskup Łomżyński apeluje o pomoc poszkodowanym

W niedzielę 29 lipca 2012r. przy kościołach diecezji łomżyńskiej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnic. O ofiarność zaapelował Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. "Solidaryzując się z ofiarami nawałnic i trąb powietrznych, które w ostatnim czasie nawiedziły nasz kraj, zwracam się do Was Drodzy Bracia i Siostry z serdeczną prośbą o złożenie ofiar na rzecz poszkodowanych, a Was Drodzy Duszpasterze, o zorganizowanie zbiórki do puszek na terenie całej Diecezji w dniu 29 lipca 2012 r., po każdej Mszy Świętej - zaapelował Pasterz diecezji.
więcej

Utrudnienia na Szosie Zambrowskiej

Ok. 20-metrowy odcinek jednej nitki tej ulicy został wyłączony z ruchu, aby zapobiec osunięciu nasypu. Ruch na tym odcinku odbywa się wahadłowo, steruje nim sygnalizacja świetlna. Fragment przy wyjeździe na Zambrów zostanie przywrócony do ruchu po wykonaniu robót zabezpieczających i naprawieniu nawierzchni. Przyczyną uszkodzenia nawierzchni są obfite opady deszczu.
więcej

Czekamy na powrót siatkarskiej II ligi

założyciel i trener UKS
Jest bardzo prawdopodobne, że Łomża znów będzie miała II ligę siatkówki kobiet. Powrót zapowiada UKS „Jedynka” Łomża, który po raz pierwszy awansował do II ligi w 2007 roku. Siatkarkom nie udało się jednak utrzymać pozycji i mimo zaciętej walki, po pierwszym sezonie wypadły one z ligowych rozgrywek. -Teraz ma być inaczej – zapowiada trener i założyciel „Jedynki”, Mirosław Skawski.
więcej

Burze z gradem mogą wystąpić w regionie

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-BIP Oddział w Krakowie Zespół w Białymstoku wydało specjalne ostrzeżenie dla mieszkańców województwa podlaskiego, w którym informuje o mogących wystąpić dzisiaj (19 lipca) gwałtownych zjawiskach atmosferycznych. Od godz. 13 do 22 w regionie mogą wystąpić burze, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 10 do 15 mm (lokalnie do 25 mm), a wiatr osiągnie w porywach od 70 do 90 km/h
więcej

Symulator zderzeń stanął na Zjeździe

foto
Kierowcy, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, mogli na własnej skórze przekonać się, co oznacza nagłe uderzenie w inny pojazd. W środę około południa na ul. Zjazd w Łomży stanął symulator zderzeń – urządzenie, które Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku wypożyczyła na miesiąc z Instytutu Transportu Samochodowego. Policjanci odwiedzili już większą część regionu. Zatrzymują się w miastach i pozwalają kierowcom w praktyce przekonać się, jaka może być siła nawet najmniejszego uderzenia...
więcej

Żabia zmienia swoje oblicze

ulica Żabia w Łomży
Od kwietnia trwa długo wyczekiwana przebudowa ulicy Żabiej w Łomży. Gruntowa, bądź wykonana z płyt betonowych droga o długości 656,5 metra po zakończeniu prac zyska asfaltową jezdnię o szerokości pięciu i sześciu metrów, chodniki, zjazdy na posesje, kanał teletechniczny oraz kanalizację deszczową. W ramach prowadzonej inwestycji, od strony ul. Żabiej, z paneli ogrodzeniowych wysokości 2 metrów na betonowym cokole, wykonane zostało również ogrodzenie działki Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.
więcej

Bboye z C.T.Group wywalczyli udział w Mistrzostwach Świata

foto
Podczas rozgrywanych w dniach 12-15 lipca Mistrzostw Europy IDO European Championship w Koper (Słowenia) , w których udział wzięło 28 państw bboy'e z MDK-DŚT wywalczyli udział w Mistrzostwach Świata. Zdobywając 2. miejsce w kategorii Break dance Teams Adults dostali możliwość wyjazdu na IDO World HipHop, Electric Boogie and Break dance Championships, które odbędą się 3-7 października 2012 w Bohum w Niemczech.
więcej

Wakacyjno-Orlikowe Ligi Sportu ruszyły na dobre

foto
Na Kompleksie sportowo-rekreacyjnym "Moje Boisko Orlik 2012" przy ul. Katyńskiej 3 rozegrane zostały już pierwsze mecze Wakacyjno-Orlikowej Ligi Piłki Nożnej. W rozgrywkach udział bierze 20 młodzieżowych drużyn z Łomży i okolic w trzech kat. wiekowych (1999 – 2000,1997 - 1998,1995 – 1996) podzielonych na trzy ligi: LIGĘ A, LIGĘ B, LIGĘ C, co daje blisko 200 uczestników, którzy do końca wakacji w od poniedziałku do czwartku spotykać się będą na Orliku, aby rozgrywać swoje mecze.
więcej

I Regaty Żeglarskie o Puchar Prezydenta Miasta Łomży

foto
Na akwenie Jeziora Rajgrodzkiego Klub Żeglarski "Zefirek" wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży i Urzędem Miasta Łomży zorganizował I REGATY ŻEGLARSKIE o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. Rozegrano je w dwóch kategoriach: jachty otwarte i jachty kabinowe. Uroczyste otwarcie regat odbyło się w Ośrodku Żeglarskim "BURZA" KŻ "ZEFIR", gdzie przywitano wszystkich uczestników regat oraz mieszkańców i turystów przebywających w tym dniu na wypoczynku w Rajgrodzie.
więcej

Łomża ponownie w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej

Na 43. miejscu wśród miast na prawach powiatu została sklasyfikowana Łomża w tegorocznym Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej. Natomiast w rankingu dotyczącym miast na prawach powiatu najskuteczniej pozyskujących środki unijne nasze miasto zostało sklasyfikowane na wysokim 12. miejscu. W pierwszej z klasyfikacji zwyciężył Gdańsk przed Poznaniem i Toruniem, w drugiej Konin przed Przemyślem i Kielcami.
więcej

Bezpłatne treningi sztuk walk

foto
Łomżyński Klub Karate zaprasza w okresie wakacji wszystkich chętnych w wieku od 12 lat na bezpłatne treningi sztuk walk (K-1, Kickboxing, Karate Kyokushin). Treningi odbywają się w poniedziałki i środy w dwóch grupach wiekowych: 12-15 lat o godz. 17.00; 16 lat i powyżej o godz. 18.30 - w salce ŁKK przy Al. Legionów 60A.
więcej

Zapraszamy na Gościniec Łomżyński!

foto
Prezydent Łomży i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych zapraszają na festyn GOŚCINIEC ŁOMŻYŃSKI, który odbędzie się w najbliższą sobotę 21 lipca 2012 r. na terenie muszli koncertowej przy ul. Zjazd w Łomży.
więcej

Wizytą w ratuszu zakończyli kolonie

foto
Uczniowie polskich szkół z Litwy przez 10 dni wypoczywali w Łomży. Na kolonie zorganizowane przez łomżyński oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łomży przyjechało 56 dzieci z Nowych Święcian i Rejonu Solecznickiego. Zwiedzały Łomżę i okolice, słuchały koncertów Muzycznych Dni Drozdowo-Łomża, pływały w basenie, jadły kiełbaski z ogniska. Były też w Warszawie, odwiedziły tamtejsze ZOO i obejrzały w kinie film 3D.
więcej

Wielka Gala w Pałacu zakończyła festiwalowy maraton w regionie

foto
16 festiwalowych spotkań czekało na melomanów w ramach 19. edycji Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Przez tydzień w regionie gościli znani i lubiani artyści scen operowych i operetkowych. W niedzielne popołudnie w Drozdowie odbyła się „Wielka Gala w Pałacu”, gdzie dali mistrzowski popis swoich wokalnych umiejętności.
więcej

Tęcza nad Łomżą...

foto
Znów zagrzmiało i obficie padało. Wydaje się, że burze wpisały się już w letni krajobraz regionu. W sobotni wieczór, po nagłym deszczu, nad Łomżą pojawiła się podwójna tęcza...
więcej

ŁKS dziękuje i przygotowuje się do nowego sezonu

foto
Prezydent Łomży otrzymał od Zarządu Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 podziękowanie za wsparcie klubu przez Miasto w rozgrywkach III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej w sezonie 2011/2012. W zakończonych przed miesiącem rozgrywkach ŁKS 1926 zajął szóste miejsce w tabeli. Natomiast w miniony poniedziałek rozpoczęły się przygotowania do kolejnego sezonu, w którym piłkarze zamierzają powalczyć o awans do drugiej ligi. Nim rozpoczną się rozgrywki ligowe, biało – czerwoni, oprócz meczów sparingowych, rozegrają także co najmniej jeden mecz w Pucharze Polski. Wiadomo już również, że Łomża ponownie będzie gościć jedną z młodzieżowych reprezentacji naszego kraju.
więcej

« · «« · 258 · 259 · 260 · 261 · 262 · 263 · 264 · 265 · 266 · 267 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED