Łomża

Strona główna » Aktualności
180116082142.gif

Przepracowałam tutaj 17 lat...

foto
- Zawsze ceniłam Państwa uwagi, wskazania, zawsze będę pamiętała tylko dobre chwile – mówiła do radnych Skarbnik Miasta Jadwiga Kozłowska, która po 17 latach pracy w ratuszu odchodzi na emeryturę. Radni podziękowali Pani Skarbnik za współpracę, podobnie Pani Teresie Morawskiej, kierownik Oddziału Budżetu, która pracę w Urzędzie Miejskim w Łomży rozpoczęła w 1999 roku.
więcej

Alkohol na starówce bliżej miejsc chronionych - zdecydowali radni

foto
Radni Miasta Łomża podjęli uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie miasta Łomża. Zmiana dotyczy zmniejszenia odległości do 30 m punktów sprzedaży i podawania napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży do granicy obiektu chronionego w obrębie miasta określonego ulicami: Długa, Rządowa, Stary Rynek, Giełczyńska, Plac Niepodległości, Krótka i Farna.
więcej

Wspólnie na rzecz rozwoju miasta

foto
W łomżyńskim ratuszu podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Łomża a łomżyńskimi uczelniami wyższymi i firmami branży przetwórstwa spożywczego. Strony zobowiązują się w nim do wspólnych działań w zakresie realizacji prac badawczo-rozwojowych, opracowania i wdrażania nowych technologii oraz projektowania produktów. Porozumienie przewiduje również wspólne doradztwo naukowo-badawcze, konsultacje techniczno-technologiczne, ekonomiczne i inne oraz ekspertyzy. Sygnatariusze mają również wspólnie występować o środki na rozwój każdej ze stron.
więcej

W Łomży będzie MINI EURO

foto
Wielkimi krokami zbliża się największe piłkarskie święto w Europie. Już za trzy miesiące wszyscy będziemy emocjonować się zmaganiami najlepszych drużyn narodowych na boiskach Polski i Ukrainy. W związku z tym, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, wykorzystując klimat EURO 2012, wyszedł z pomysłem rozegrania MINI EURO ŁOMŻA 2012.
więcej

Kolejny sukces młodych artystów z pracowni MDK-DŚT

laureatka I miejsca Pola Grzech
Udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na plakat do "Czerwonego Kapturka" przyniósł podopiecznym instruktorki plastyki Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży Anny Bureś pierwszą nagrodę i trzy wyróżnienia. Konkurs zorganizowany został przez Dom Kultury Zacisze w Warszawie.
więcej

Pomoc we wdrożeniu nowej podstawy programowej

foto
O nowej podstawie programowej w szkołach ponadgimnazjalnych dyskutowano w siedzibie Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Łomży. Odbyła się tam konferencja, która przyniosła odpowiedzi na pytania nurtujące wielu nauczycieli.
więcej

Trwa nabór do przedszkoli

foto
Oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych są bardzo dobrze przygotowane do przyjęcia dzieci 5 i 6-letnich – zapewniała na antenie Polskiego Radia Białystok Zastępca Prezydenta Mirosława Kluczek. Pani Prezydent w rozmowie z Dorotą Sawicką podkreślała, że miejsc w przedszkolach nie powinno zabraknąć – w placówkach publicznych jest ich prawie 1400, dodatkowe ok. 600 miejsc oferują dzieciom przedszkola niepubliczne.
więcej

Tenisowy sukces Anity i UKS "Return" Łomża

Anita Szepelska i Joanna Tymura
Anita Szepelska zawodniczka UKS "Return" Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży zwyciężyła w rozgrywanym w Łęcznej koło Lublina WTK Skrzatek w tenisie. Organizatorem turnieju był Klub GKS Górnik Łęczna.
więcej

Jakie są wyróżniki tożsamości mojego miasta?

foto
- dyskusja wokół tego tematu odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży. Prowadziły ją specjalistki z zakresu marketingu terytorialnego i zarządzania miastem Politechniki Białostockiej - dr Ewa Glińska i dr Urszula Kobylińska w ramach badań realizowanych przez Wydział Zarządzania tej uczelni.
więcej

Głosujmy na C.T. Group!

foto
Jeszcze można oddawać głosy na naszych tancerzy na http://www.facebook.com/tylkotaniec. W nowym programie tanecznym Polsatu poradzili sobie znakomicie, uzyskując 4 głosy na "tak". Zatańczyli do utworów „Mixtape Vol. 6” DJ M@r i „My z Łomży” Hanki Bielickiej. Póki co zdobyli 17% poparcia w swoim odcinku i nadal czekają na głosy!
więcej

Podziękowanie z Zespołu Szkół Specjalnych

lalka Carlos na którą można głosować na Facebooku w zakładce UNICEF POLAND
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz cała społeczność szkolna Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży pragnie serdecznie podziękować Wszystkim przyjaciołom i sympatykom naszej szkoły, którzy okazali serce i zaangażowali się w kampanię społeczną UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” realizowaną prze naszą placówkę. Gorąco dziękujemy, że zechcieli Państwo poświęcić swój czas, aby oddać głosy w konkursie ogólnopolskim „na najbardziej oryginalną laleczkę projektu UNICEF”.
więcej

Warsztaty ekologiczne z okazji Światowego Dnia Wody

foto
Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży zaprasza do udziału w warsztatach ekologicznych organizowanych przez uczniów koła ekologicznego „Modrzew” działającego przy ZSDiG. W realizację przedsięwzięcia włączają się nauczyciele przedmiotów zawodowych (ochrony środowiska, biologii oraz geodezji). Odbędą się one w dniach 21-22 marca - już po raz siódmy - z okazji „Światowego Dnia Wody”.
więcej

Zaproszenie na Jarmark Wielkanocny

foto
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na Jarmark Wielkanocny. Na jarmarku można będzie zobaczyć, kupić, pisanki, palmy wielkanocne, rzeźby i obrazy. Odbędzie się on 25 marca 2012 roku w siedzibie ośrodka przy ul. Małachowskiego 4. Początek imprezy godzina 12.00. Na zgłoszenia twórców ROK czeka do 20 marca 2012 roku.
więcej

Czerwcowy Konkurs Jednego Wiersza

Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza nabór do trzynastej edycji "Czerwcowego Konkursu Jednego Wiersza". Ma on charakter otwarty i adresowany jest zarówno do młodzieży, jak i dorosłych. Do 18 maja br. wszyscy chętni mogą zgłosić do konkursu tylko jeden, wcześniej niepublikowany i nienagradzany utwór poetycki o dowolnej tematyce i formie. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Jego regulamin prezentujemy poniżej.
więcej

Puchar ministra sportu dla Łomży

foto
Podobnie jak rok wcześniej, Miasto Łomża zajęło 8. miejsce w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2011 r. wśród powiatów do 80 tys. mieszkańców. W sumie 12 klubów z naszego miasta uzbierało łącznie 534,04 pkt, co w klasyfikacji generalnej uplasowało Łomżę na 53. pozycji. Okazały Puchar od Minister Sportu i Turystyki za ósme miejsce przekazał Prezydentowi Łomży Mieczysławowi Czerniawskiemu Jacek Piorunek – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.
więcej

Chcą stworzyć Multimedialną Kronikę Ziemi Łomżyńskiej

foto
"Serwis Historyczny historialomzy.pl oraz Łomżyńskie Bractwo Historyczne podjęły współpracę w zakresie realizacji projektu historycznego pn. “Multimedialna Kronika Ziemi Łomżyńskiej". Proszeni są w związku z tym o osobisty kontakt lokalni miłośnicy i pasjonaci historii oraz osoby posiadające w swoich domowych zbiorach lub albumach fotografie, grafiki, a także inne historyczne dokumenty świadczące o dziejach ziemi łomżyńskiej na przestrzeni wieków.
więcej

Finansowanie promocji miasta w ubiegłym roku

W 2011 r. wydatki na promocję miasta wyniosły 628.897,67 zł. Z tej kwoty na organizację różnych wydarzeń o charakterze kulturalnym, sportowym (m.in. festyny, konkursy, uroczystości, warsztaty muzyczne, wystawy, turnieje, olimpiady, konferencje, festiwale) wydano około 350 tys. zł. Ponadto 127 tys. zł wydano m.in. na: wykonanie wydawnictw (przewodnik, folder, bajka o jeleniu z Łomży), pocztówki, grafiki na podstawie prac Państwowego Liceum Plastycznego, zawieszki informacyjne rozwieszane w hotelach i punktach gastronomicznych w Polsce, wykonanie interaktywnego planu miasta, udział w wydawnictwie "Łomża na Szlaku Książąt Mazowieckich", a także prezentacja walorów Ziemi Łomżyńskiej w portalu TRAVELING POLSKA, w spotach reklamowych oraz audycji "Studio Region" wyemitowanej na antenie TVP Białystok.
więcej

Atrakcyjny początek wiosny w Bibliotece

W marcu odbędą się dwa spotkania autorskie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W czwartek 22 marca o godz. 13:30, w Oddziale dla Dzieci przy ul. 3 Maja 6A odbędzie się spotkanie z Idą Pierelotkin, a w poniedziałek 26 marca o godz. 17:00, w Filii nr 1 przy ul. Polnej 16 odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Kamińskim, autorem książki „Ojciec Klimuszko. Życie i legenda”. Natomiast na sobotę 24 marca zaplanowana została promocja książek „Województwo białostockie. Zarys dziejów (1919-1975)” Jana J. Milewskiego oraz „Historia Białegostoku” pod red. Adama Cz. Dobrońskiego. Początek o godz. 10:30 w Sali na Poddaszu MBP przy ul. Długiej 13. Serdecznie zapraszamy!
więcej

Spotkanie DKK

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego można będzie porozmawiać o książce Kiran Desai „Brzemię rzeczy utraconych”. Spotkanie odbędzie się w piątek 30 marca 2012 r. o godz. 17:30 w „Sali na Poddaszu” MBP, ul. Długa 13.
więcej

Dzień otwarty w SP 2

foto
21 marca 2012 r. o godzinie 17:00 odbędzie się Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży. Rodzicom dzieci 5, 6, i 7-letnich placówka pragnie tego dnia zaprezentować ofertę edukacyjną szkoły. Jest to także okazja do zapisu dzieci do klas pierwszych oraz istniejących już od 2 lat oddziałów przedszkolnych. Organizator przewidział również ciekawe atrakcje dla najmłodszych, m.in.: konkursy z upominkami, kącik malowania twarzy, przedstawienie teatralne pt.: „Czerwony Kapturek”, degustację słodkości.
więcej

« · «« · 258 · 259 · 260 · 261 · 262 · 263 · 264 · 265 · 266 · 267 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED