Dworzec autobusowy w tymczasowym miejscu

Strona główna » Informacje praktyczne » Dworzec Autobusowy

Dworzec autobusowy w tymczasowym miejscu

  • Dworzec autobusowy w tymczasowym miejscuw ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z kupcami w sprawie tymczasowego przeniesienia dworca
W związku z budową Miejskiego Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjnego, z dniem 1 czerwca 2019 roku dworzec autobusowy zostanie przeniesiony na wybudowany w ubiegłym roku parking przy ul. Dworcowej, naprzeciwko wiaty Miejskiej Hali Targowej. Informacja dworcowa oraz kasa biletowa PKS Nova pozostają na aktualnych miejscach, w ciągu lokali handlowych Al. Legionów 48. W związku z powyższym zmianie ulegnie organizacja ruchu w tym rejonie.

Dotychczasowy parking w całości zostanie przeznaczony na funkcjonowanie tymczasowego dworca, do którego dojazd będzie odbywał się ulicą Dworcową. Wyznaczono na nim siedem stanowisk autobusowych dla wsiadających oraz trzy dla podróżnych wysiadających. Wydzielono także dziesięć dodatkowych miejsc na potrzeby taksówek. W okresie funkcjonowania tymczasowego dworca nie będzie możliwości parkowania w tym miejscu. W okolicach Miejskiej Hali Targowej parkowanie możliwe jest tylko w wyznaczonych miejscach. Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na ustawione znaki drogowe.

Realizacja budowy Miejskiego Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjnego została podzielona na kilka etapów. Dotychczas wykonano roboty rozbiórkowe budynków i  zadaszenia starego obiektu dworca oraz prawie w całości sieci ciepłownicze, deszczowe, elektryczne, teletechniczne i sanitarne. Zakończyły się prace związane z wykonywaniem fundamentów pod zadaszenie dworca oraz budynek. Obecnie trwają tam prace drogowe. Rozpoczęło się również wykonanie konstrukcji stalowej budynku i peronów wraz ze szklanym zadaszeniem. Ogłoszony został także przetarg na wykonanie budynku dworca i schodów zewnętrznych przy pawilonach handlowych. Dodatkowo w ubiegłym roku wykonano parking przy ul. Dworcowej wraz z infrastrukturą techniczną – oświetleniem, monitoringiem, nagłośnieniem i kanalizacją deszczową.

W ramach całej inwestycji ma powstać węzeł komunikacji autobusowej z ośmioma stanowiskami przystankowymi, pięcioma stanowiskami obsługi pasażerów lokalnych przewożonych przez busy, a także budynek dworca oraz zadaszenie dworca o konstrukcji stalowej z pokryciem szklanym. Na realizację przedsięwzięcia władze Łomży starają się pozyskać dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. Zrównoważona mobilność miejska w Łomży”. Wniosek w tej sprawie został miesiąc temu złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

2019-05-30 10:50 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED