Spotkanie informacyjne ws. wymiany pieców

Strona główna » Informacje praktyczne » Niskoemisyjność

Spotkanie informacyjne ws. wymiany pieców

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkanie dotyczące wymiany pieców węglowych na nowoczesne, opalane biomasą (pelletem), gazem lub olejem opałowym. Odbędzie się ono w środę 18 kwietnia br. o godz. 17:00 w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Polnej 40A.

Spotkanie kierowane jest do właścicieli budynków zabudowy jednorodzinnej, którzy chcą wymienić piec węglowy na piec opalany pelletem lub gazem. W tym drugim przypadku budynek musi posiadać przyłącze gazowe lub możliwość jego wykonania (np. gazociąg przebiegający w ulicy). Wsparcie nie będzie dotyczyło budynków, które mogą zostać włączone do sieci ciepłowniczej.

Jesienią władze Łomży zamierzają złożyć wniosek o dofinansowanie wymiany indywidualnych źródeł ciepła ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Organizowane spotkanie ma na celu przedstawienie założeń projektu, jego możliwości technicznych i finansowych, harmonogramu czasowego, deklaracji uczestnictwa, wzorów dokumentów, a także zasad partycypacji mieszkańców w realizacji projektu.

Ponadto Prezydent Łomży zamierza jeszcze w tym roku z własnych środków uruchomić miejski program wsparcia w wymianie przestarzałych pieców. Będzie on dotyczył przede wszystkim osób uboższych, korzystających ze wsparcia pomocy społecznej, których nie byłoby stać na wniesienie wkładu własnego do projektu unijnego. Na powyższym spotkaniu zostaną przedstawione również założenia tego projektu.

- Poprzez dofinansowanie wymiany pieców węglowych na nowocześniejsze chcemy ograniczyć zanieczyszczenie powietrza w naszym mieście i wpłynąć na poprawę jakości środowiska. Będzie to też realizacja założeń planu gospodarki niskoemisyjnej – informuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, zachęcając do uczestnictwa w spotkaniu zarówno osoby, które wypełniły i złożyły w Urzędzie Miejskim  ankiety, dotyczące poprawy jakości powietrza w mieście, jak również zainteresowane osoby, które tego nie uczyniły.

2018-04-10 14:56 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED