Dzieci miały swoje święto

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Dzieci miały swoje święto

Dzieci miały swoje święto
"Słoneczna Estrada" przyciągnęła na Stary Rynek liczne rzesze dzieci i młodzieży
Zgodnie z wieloletnią tradycją, 1 czerwca, odbył się na Starym Rynku festyn "Słoneczna Estrada". Święto dzieci, bo tak najprościej można ująć to wydarzenie, okazało się wspaniałą zabawą dla tych najmłodszych, trochę starszych i tych najstarszych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, były liczne pokazy, konkursy, gry i zabawy.

Już od samych godzin przedpołudniowych na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy. Nie zabrakło także tradycyjnej waty cukrowej, lizaków czy tzw. dmuchańców.

Z dziećmi przywitał się i złożył życzenia zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. - W imieniu Prezydenta Miasta Mariusza Chrzanowskiego, zastępcy Agnieszki Muzyk i swoim własnym, życzę Wam dużo zdrowia i dużo prezentów, pełnych słońca wakacji i udanego wypoczynku – mówił, przekazując maluchom koszyk słodyczy.

- Bardzo fajna impreza, pogoda dopisuje. Ale to przede wszystkim dzieciom musi się podobać, bo dziś jest ich święto. Przyszłam tu ze swoim synkiem. Była już wata cukrowa, lody, a za chwilę idziemy na "dmuchańce" – oznajmiła z uśmiechem Pani Monika, mama 5-letniego Kacperka.

W czasie trwania "Słonecznej Estrady" odbywały się też liczne konkursy. Dzieci rywalizowały w karaoke, tańcu oraz recytowaniu wierszy. Dużym zainteresowaniem cieszył się Wielki Tor Przeszkód (skakana, rzut do celu, hula hop, układanie wskazanych elementów), gry XXL (twister, klasy, mega guma i skakanka). Atrakcję stanowiły ponadto zabawy Bajką Pisane - najmłodsi przebierali się i wcielani w postacie z bajek. Na wszystkich zwycięzców czekały nagrody, ale wygrana schodziła na drugi plan… bo tego dnia najważniejsza była dobra zabawa.

Dzieci i młodzież z łomżyńskich szkół, a także przedszkolaki, uczestniczyły w różnego rodzaju prezentacjach artystycznych i muzycznych, wystąpił m.in. zespół muzyczny "Wiolinki" z SP nr 7. W godzinach popołudniowych uwagę wszystkich przyciągnął pokaz mażoretek z grupy "Swing" działającej przy Łomżyńskiej Orkiestrze Dętej. Chwilę później rozpoczął się cykl występów tanecznych. Pojawili się m.in. tancerze break dance z łomżyńskiej CT Group, studia tańca BK Step, grupa Skrecz. Zaprezentowali się też laureaci tegorocznego Festiwalu Piosenki Big Bit. Na koniec dnia było trochę sportu, a konkretnie sztuk walki - swój pokaz zorganizował Łomżyński Klub Karate.

Zabawa przy pięknej słonecznej pogodzie trwała do godzin wieczornych. Zakończył ją koncert zespołu The Fruitcokes. Kapela zagrała piosenki z klimatu lat 60, szybkie, melodyjne i wpadające w ucho. Kolejna "Słoneczna estrada" już za rok.

2015-06-02 08:39 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED