- Spotykamy się, aby pogratulować uczniom wspaniałych wyników i podziękować rodzicom, dziadkom, opiekunom za motywowanie dzieci i młodzieży oraz wspieranie ich w systematycznej, wytężonej pracy - powiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dodając, że ma nadzieję, iż przyznane stypendia będą zachętą do jeszcze wyższych osiągnięć w nauce i sporcie.
Aby otrzymać stypendium za wysokie osiągnięcia w nauce uczeń szkoły podstawowej powinien uzyskać średnią co najmniej 5,4 i tytuł laureata konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, a szkoły ponadpodstawowej średnią co najmniej 5,0 i tytuł laureata bądź finalisty olimpiady na szczeblu centralnym lub międzynarodowym. Wysokość stypendiów naukowych to w przypadku uczniów szkół podstawowych 120 złotych miesięcznie, natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych otrzymują 180 złotych. Pieniądze wypłacane są przez okres 10 miesięcy.
Stypendium sportowe przysługuje osobie, która zajęła medalowe miejsce na szczeblu ogólnopolskim lub w międzynarodowych zawodach sportowych albo zdobyła osiągnięcie w dziedzinie sportu rekomendowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy czy też uzyskała co najmniej bardzo dobrą ocenę z wychowania fizycznego w klasyfikacji rocznej. Osoby wyróżnione stypendiami sportowymi otrzymują 110 złotych miesięcznie przez okres 10 miesięcy.
Nagrody edukacyjne mogą być przyznane uczniowi, który m.in. dokonał największego postępu w nauce i zachowaniu w całej szkole w porównaniu średnich ocen z pierwszego półrocza i końca roku szkolnego oraz wyróżniał się w danym roku szkolnym swoją pracą na rzecz szkoły. Są one wypłacane jednorazowo i wynoszą 800 złotych dla uczniów szkół podstawowych, 1000 złotych dla uczniów liceów ogólnokształcących i 1200 złotych dla uczniów ponadpodstawowych szkół zawodowych.
W trakcie uroczystości podsumowano również współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży za rok szkolny 2021/2022. W klasyfikacji dziewcząt szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4 (1158 pkt.) przed SP 5 (866 pkt.) i SP 9 (824 pkt.). Na kolejnych miejscach uplasowały się SP 1 (630 pkt.), SP 10 (504 pkt.), SP 7 (338 pkt.). W klasyfikacji chłopców najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 (1374 pkt.) wyprzedzając na podium SP 4 (1112 pkt.) i SP 10 (752 pkt.). Dalej znajdują się SP 1 (674 pkt.), SP 9 (534 pkt.) i SP 7 (518 pkt.). Rywalizacja była prowadzona w biegach przełajowych, lekkiej atletyce, piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej, pływaniu, tenisie stołowym, badmintonie, unihokeju i szachach
Wśród szkół ponadpodstawowych w kategorii dziewcząt najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące (268 pkt.) przed ZSTiO nr 4 (212 pkt.), ZSWiO nr 7 (204 pkt.) oraz ZSEiO nr 6 (188 pkt.). W klasyfikacji chłopców zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące (366 pkt.). Kolejne miejsca zajęły: ZSWiO nr 7 (208 pkt.), ZSTiO nr 4 (186 pkt.), ZSMiO nr 5 (154 pkt.), III LO (150 pkt.), ZSEiO nr 6 (106 pkt.). Punktowane były indywidualne i sztafetowe biegi przełajowe, koszykówka, siatkówka, szachy i tenis stołowy.
O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży.
Stypendia naukowe |
|
Zuzanna Wysocka |
Szkoła Podstawowa Nr 1 |
Filip Kupliński |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Damian Mocarski |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Amelia Cedrowska |
Szkoła Podstawowa Nr 7 |
Hubert Chrostowski |
Szkoła Podstawowa Nr 9 |
Kalina Błogosławska |
Szkoła Podstawowa Nr 9 |
Szymon Dębski |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Erwin Niebrzydowski |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Amelia Pruszkowska |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Stanisław Wiszniewski |
Katolicka Szkoła Podstawowa |
Natalia Bieniek |
I Liceum Ogólnokształcące |
Michał Marcińczyk |
I Liceum Ogólnokształcące |
Maciej Mieczkowski |
I Liceum Ogólnokształcące |
Zuzanna Magdalena Poteraj |
I Liceum Ogólnokształcące |
Dominika Przesław |
I Liceum Ogólnokształcące |
Jan Eugeniusz Saniewski |
I Liceum Ogólnokształcące |
Katarzyna Sawko |
I Liceum Ogólnokształcące |
Alicja Magdalena Skowrońska |
I Liceum Ogólnokształcące |
Stypendia sportowe |
|
Joanna Horoszewska |
Szkoła Podstawowa Nr 1 |
Pola Balewska |
Szkoła Podstawowa Nr 4 |
Aleksandra Cwalina |
Szkoła Podstawowa Nr 4 |
Oliwia Cwalina |
Szkoła Podstawowa Nr 4 |
Izabela Gleba |
Szkoła Podstawowa Nr 4 |
Natalia Jankowska |
Szkoła Podstawowa Nr 4 |
Nikola Kozłowska |
Szkoła Podstawowa Nr 4 |
Nikola Modzelewska |
Szkoła Podstawowa Nr 4 |
Michalina Siedlanowska |
Szkoła Podstawowa Nr 4 |
Maja Sierzputowska |
Szkoła Podstawowa Nr 4 |
Damian Butkiewicz |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Wiktor Chętnik |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Marcel Chojnowski |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Mateusz Górski |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Artur Józef Kuźma |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Mateusz Mierzejewski |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Kacper Miłaszewski |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Maciej Popiołek |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Dominik Szczęsny |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Adrian Szczubełek |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Maciej Wądołowski |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Wojciech Bronisław Dobrowolski |
Szkoła Podstawowa Nr 7 |
Dawid Jankowski |
Szkoła Podstawowa Nr 7 |
Jan Franciszek Rogowicki |
Szkoła Podstawowa Nr 7 |
Jan Sarniak |
Szkoła Podstawowa Nr 7 |
Adam Krajewski |
Szkoła Podstawowa Nr 9 |
Szymon Pazik |
Szkoła Podstawowa Nr 9 |
Wiktor Smugarzewski |
Szkoła Podstawowa Nr 9 |
Patrycja Natalia Antosiuk |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Zuzanna Balicka |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Maciej Bylica |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Aniela Galińska |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Zuzanna Krajewska |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Olaf Makowski |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Jakub Mroczkowski |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Dawid Niedziałkowski |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Tomasz Obrycki |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Szymon Pachucki |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Miłosz Parzych |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Aleksander Polkowski |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Filip Ignacy Rudczyk |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Martyna Maria Sawicka |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Julia Wierzbowska |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Izabela Czerwińska |
I Liceum Ogólnokształcące |
Wiktor Kosowski |
I Liceum Ogólnokształcące |
Monika Marcińczyk |
I Liceum Ogólnokształcące |
Maja Polkowska |
I Liceum Ogólnokształcące |
Zuzanna Magdalena Poteraj |
I Liceum Ogólnokształcące |
Bartosz Rogiński |
I Liceum Ogólnokształcące |
Aleksandra Sawko |
I Liceum Ogólnokształcące |
Oskar Żebrowski |
I Liceum Ogólnokształcące |
Gabriela Filipkowska |
II Liceum Ogólnokształcące |
Magdalena Kuczewska |
II Liceum Ogólnokształcące |
Jakub Michał Poleszuk |
II Liceum Ogólnokształcące |
Kacper Tunkiewicz |
II Liceum Ogólnokształcące |
Dawid Gutowski |
Technikum Nr 5 w Łomży |
Malwina Małgorzata Szewczyk |
Technikum Nr 6 w Łomży |
Piotr Dąbrowski |
Liceum Mistrzostwa Sportowego |
Akhmed Debizov |
Liceum Mistrzostwa Sportowego |
Karolina Dzwonkowska |
Liceum Mistrzostwa Sportowego |
Bartłomiej Folga |
Liceum Mistrzostwa Sportowego |
Wiktoria Grabowska |
Liceum Mistrzostwa Sportowego |
Bartosz Jurak |
Liceum Mistrzostwa Sportowego |
Kacper Kalinowski |
Liceum Mistrzostwa Sportowego |
Martyna Krawczyńska |
Liceum Mistrzostwa Sportowego |
Weronika Lipska |
Liceum Mistrzostwa Sportowego |
Wiktoria Myślińska |
Liceum Mistrzostwa Sportowego |
Kacper Poreda |
Liceum Mistrzostwa Sportowego |
Nagrody Edukacyjne |
|
Julia Hnatkowska |
Szkoła Podstawowa Nr 1 |
Julia Dąbrowska |
Szkoła Podstawowa Nr 2 |
Daniela Grabowska |
Szkoła Podstawowa Nr 4 |
Mikołaj Tesz |
Szkoła Podstawowa Nr 4 |
Adam Niemyjski |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Jakub Wysmułek |
Szkoła Podstawowa Nr 5 |
Marcin Cwalina |
Szkoła Podstawowa Nr 7 |
Pola Galińska |
Szkoła Podstawowa Nr 9 |
Patryk Godlewski |
Szkoła Podstawowa Nr 10 |
Paulina Kropiewnicka |
I Liceum Ogólnokształcące |
Natalia Pijanowska |
II Liceum Ogólnokształcące |
Weronika Choińska |
III Liceum Ogólnokształcące |
Aleksandra Skorupa |
IV Liceum Ogólnokształcące |
Martha Pietraszewski |
VI Liceum Ogólnokształcące |
Kornelia Grunwald |
Akademickie Liceum Ogólnokształcące |
Marta Gronostajska |
Technikum Nr 4 |
Igor Kukso |
Technikum Nr 5 |
Dominika Wojsław |
Technikum Nr 6 |
Kacper Grzegorczyk |
Technikum Nr 7 |
Krzysztof Nowociński |
Akademicka Szkoła Ponadpodstawowa |
foto Joanna Grabowska