Łomża

Strona główna » Aktualności

Prof. Zawiślak będzie przewodniczył Społecznej Radzie Konsultacyjnej

foto
Prezydent Mieczysław Czerniawski powołuje Społeczną Radę Konsultacyjną przy Prezydencie Łomży jako organ doradczy. Jej szefem zostanie prof. dr hab. Andrzej Zawiślak.
Prof. dr hab. Andrzej Zawiślak - w 1991 Minister Przemysłu i Handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego – był m.in. posłem na Sejm X kadencji. W 1962 roku ukończył studia z zakresu nauki o organizacji i zarządzaniu na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Instytucie Przedsiębiorczości Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
więcej

Uroczysta Pasterka u Św. Andrzeja Boboli

foto
Dziś (24 grudnia 2010 r.) o północy, podczas tradycyjnej Pasterki Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej, bp Stanisław Stefanek poświęci nowy kościół. Świątyni przy ul. Wąskiej patronować będzie Święty Andrzej Bobola – misjonarz związany z Łomżą swoją pracą. Jest to ósma parafia w naszym mieście. Erygowana została 4 marca 2003 r. Na jej „szefa” bp Stefanek skierował ówczesnego dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ks. Andrzeja Popielskiego. Energiczny kapłan przystąpił do tworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego od... odwiedzin swoich wiernych w ich mieszkaniach, podczas wizyt bożonarodzeniowych.
więcej

Spotkanie opłatkowe w Urzędzie Miejskim

foto
W holu łomżyńskiego Ratusza miało miejsce uroczyste spotkanie opłatkowe. Wzięli w nim udział Prezydent Mieczysław Czerniawski, jego zastępcy Mirosława Kluczek i Beniamin Dobosz, Radni Rady Miejskiej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych miasta oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. W spotkaniu wigilijnym uczestniczyli również były Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i jego zastępcy. Honorowymi gośćmi spotkania byli J.E. ks. bp Stanisław Stefanek oraz J.E. ks. bp Tadeusz Bronakowski. Uroczystości towarzyszyły jasełka wystawione przez dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Łomży.
więcej

Ślubowania dotrzymam

W związku z informacjami pojawiającymi się w mediach o zamiarze zatrudnienia b. Prezydenta Łomży „na etacie doradcy do czasu ułożenia sobie przez niego życia zawodowego” wyjaśniam, że faktycznie – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – zamierzam prosić p. Jerzego Brzezińskiego (który przez 8 lat kierował życiem miasta) o konsultacje dotyczące min. zawartych przez niego umów, czy też negocjacji prowadzonych z firmami zewnętrznymi, a mających bezpośredni wpływ na realizację choćby bieżących zobowiązań zewnętrznych. Jest to normalna praktyka stosowana wszędzie, jeśli obie strony wyrażą na to zgodę. Tym bardziej, że przecież mamy w mieście do czynienia z dużym frontem inwestycyjnym, który został zapoczątkowany przez b. prezydenta i jego służby.
więcej

Świąteczny opłatek w łomżyńskiej oświacie

Jacek Pogorzelski - Dyrektor Bursy Szkolnej nr 1 w Łomży
W Bursie Szkolnej nr 1 w Łomży odbyło się spotkanie opłatkowe środowisk oświatowych z naszego miasta. Wśród zaproszonych gości byli m.in. ks. bp. Tadeusz Bronakowski, Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i jego zastępca ds. oświaty Pani Mirosława Kluczek, radni Rady Miejskiej Łomży na czele z jej przewodniczącym Maciejem Borysewiczem, ale przede wszystkim dyrektorzy łomżyńskich szkół i placówek oświatowych. W nastrój świąt Bożego Narodzenia wszystkich zebranych, montażem słowno-muzycznym wprowadzili wychowankowie Bursy Szkolnej nr 1. Nie zabrakło również tradycyjnego łamania się opłatkiem i stołu z wigilijnymi potrawami.
więcej

Nowi zastępcy rozpoczęli pracę w Ratuszu

foto
Zgodnie z zapowiedziami jeszcze sprzed II tury wyborów prezydenckich, zastępcami Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego zostali wczoraj Mirosława Kluczek i Beniamin Janusz Dobosz, który będzie pełnił funkcję pierwszego zastępcy Prezydenta Miasta. Od dziś natomiast obowiązki Sekretarza Miasta pełni Tamara Małachowska. Równocześnie będzie ona pełniła swoją dotychczasową funkcję – Przewodniczącej Komisji Orzekania o Niepełnosprawności. Natomiast od stycznia 2011 roku, przez okres kilku miesięcy, doradcą Prezydenta Mieczysława Czerniawskiego będzie były Prezydent Miasta Łomży Jerzy Brzeziński.
więcej

Red. Halina Miroszowa - Gloria Artis!

foto
Już w trzecim dniu sprawowania obowiązków Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski spotkał się w stolicy na opłatku z warszawskimi łomżyniakami. Do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki przybył także poseł Lech Kołakowski, członkowie prezydium Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, ale przede wszystkim oni – jak to powiedział jeden z uczestniczących w spotkaniu profesorów – łomżyniacy na emigracji. Kilkadziesiąt osób, połączonych miejscem urodzenia nad Narwią albo też sympatią do tego „małego miasta w głębi serca”.
więcej

Mieczysław Czerniawski objął urząd Prezydenta Łomży

Mieczysław Leon Czerniawski po złożeniu przysięgi
„Obejmując urząd Prezydenta Miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg!” - po wypowiedzeniu tych słów ślubowania, kilka minut po godzinie 10, Mieczysław Leon Czerniawski zaczął pełnić funkcję Prezydenta Miasta Łomża. Na II zwyczajnej sesji Rady Miejskiej insygnia władzy prezydenckiej, nowemu włodarzowi naszego miasta, oficjalne przekazał, a następnie wprowadził do prezydenckiego gabinetu, ustępujący po ośmiu latach ze swojego stanowiska Jerzy Brzeziński.
więcej

« · «« · 320 · 321 · 322 · 323 · 324 · 325 · 326 · 327 · 328 · 329 · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED