Łomża

Strona główna » Aktualności

Porażka ŁKS 1926 w Pucharze Polski

fot. Paweł Lisiecki
Nie udało się piłkarzom Łomżyńskiego Klubu Sportowego awansować do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski. W meczu rozgrywanym na stadionie miejskim w Łomży, ełkaesiacy ulegli 2:3 wyżej notowanemu zespołowi OKS 1945 Olsztyn.
więcej

Podlaska Oktawa Kultur

ORKIESTRA MUZYKI LUDOWEJ „TAWRIJSKAJA PEKTORAL” (MELITOPOL, UKRAINA) Fot. Podlaska Oktawa Kultur
Już 23 lipca ruszy IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru PODLASKA OKTAWA KULTUR, organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.
więcej

Powiadomienie o utrudnieniach w ruchu

Fot. Jacek Babiel
Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Łomży informuje, że w dniu 24.07.2011r. w godzinach od 7:00 do 19:00 zostanie całkowicie zamknięta jezdnia ulicy Piłsudskiego na odcinku od ronda z ulicą Spokojną do ronda z ulicą Towarową. Ruch na obydwu rondach będzie odbywał się bez zakłóceń. Zadnie jest realizowane w ramach inwestycji unijnej pn. „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży”, obejmującej przebudowę ulic: Piłsudskiego, Spokojnej i Al. Legionów.
więcej

Tenisowe sukcesy Adama Karwowskiego

foto
Cztery ogólnopolskie turnieje klasyfikacyjne, dwadzieścia sześć meczów tenisowych w przeciągu dwóch tygodni rozegrał Adam Karwowski z UKS „Return” Łomża działającego przy III LO w Łomży. Cztery turnieje i cztery sukcesy. Za każdym razem Adam stawał na podium zarówno w grze singlowej jak i w deblu.
więcej

Zagraniczni policjanci w Łomży

foto
Od wczoraj, w ramach realizacji międzynarodowego projektu, z dwutygodniową wizytą w Łomży goszczą policjanci Joseph Andrew Sullivan z Irlandii i Thorsten Wicke z Niemiec. W ramach projektu policjanci z różnych krajów wymieniają się doświadczeniami na temat swojej pracy. Wcześniej jedna osoba z Komendy Miejskiej Policji w Łomży była na dwutygodniowej wizycie w Irlandii, a niebawem kolejny policjant z pionu ruchu drogowego pojedzie na dwutygodniową wizytę do Niemiec. Dziś w łomżyńskim Ratuszu zagraniczni policjanci spotkali się z z-cą Prezydenta Miasta Beniaminem Doboszem.
więcej

Awans w rankingu Rzeczpospolitej

foto
Dziennik Rzeczpospolita już tradycyjnie opublikował kolejny Ranking Samorządów. Tym razem ranking obejmował dokonania samorządów w 2010 roku. Wśród miast na prawach powiatu Łomża został sklasyfikowana na 36. miejscu i jest to awans o osiem miejsc w porównaniu do roku 2009. W rankingu wykorzystania funduszy europejskich nasze miasto zostało sklasyfikowane na wysokim 11 miejscu, najwyższym spośród miast województwa podlaskiego. W 2009 roku nasze miasto było sklasyfikowane w kategorii „Europejski samorząd” na 15 miejscu.
więcej

Rowerem do Wilna

foto
W niedzielny poranek 17 lipca 2011 roku spod Centrum Katolickiego w Łomży na rowerach w pielgrzymce do Ostrej Bramy wyjechała 25. osobowa grupa łomżyniaków. To już czwarta pielgrzymka rowerowa, a większość uczestników na trasę do Wilna wyjechało po raz kolejny. Całe przedsięwzięcie ma wymiar religijny ale także i rekreacyjno-sportowy.
więcej

Łomża w telewizji

foto
W niedzielę wieczorem Telewizja Białystok w regionalnej „Trójce” w bloku programowym „Studio Region” wyemitowała materiał nagrany w sobotę w naszym mieście. Były rozmowy m.in. z prezydentem miasta, jego zastępcami, przedstawicielami świata kultury i sportu, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej o dniu dzisiejszym i przyszłości Łomży. Podczas ponadgodzinnego spotkania antenowego nie zabrakło również elementów związanych z kolejną edycją „Gościńca Łomżyńskiego”. Rozmowy z gośćmi Studia region prowadzą: znana i lubiana red. Ewa Sznajder oraz – także łomżyniak Mariusz Rytel. Cały program – w zespole kilkunastu osób – zredagowała Beata Golak – także z wzajemnością - lubiąca Łomżę i łomżyniaków.
więcej

Wspaniała zabawa na Gościńcu Łomżyńskim

foto
Kilkanaście tysięcy osób bawiło się na koncercie DODY - gwiazdy tegorocznego festynu Gościniec Łomżyński. Podczas ósmej edycji Gościńca łomżyńską publiczność zabawiali również Andrzej Cierniewski, grupa Syndrom Li, Kapela Jankiela. Nie zabrakło występów grup młodzieżowych działających przy MDK-DŚT oraz innych atrakcji, jak np. pokazy tańca "zumba" i gry na bębnach. Były również tak lubiane przez publiczność konkursy, m.in. głównego sponsora, mistrzostwa w jedzeniu fafernuchów oraz na najbardziej odlotowy kapelusz. Imprezę, którą poprowadziła niezastąpiona Ewa Zawłocka, tradycyjnie rozpoczął koncert młodych talentów, a zakończył pokaz sztucznych ogni.
więcej

Herb Łomży na pomniku? Ostatnie dni głosowania!

foto
W łomżyńskim Ratuszu przedstawiciele Komitetu Społecznego budowy pomnika herbu łomżyńskiego zaprezentowali dwie propozycje wizualizacji takiego pomnika. Miałby on stanąć na bulwarach nadnarwiańskich lub w ich pobliżu. Decyzję, która z propozycji zostanie wybrana do realizacji, podejmą mieszkańcy naszego miasta poprzez głosowanie na naszej stronie internetowej. Głosować można będzie także na portalu internetowym Gazety Współczesnej, a od poniedziałku 25 lipca także w tradycyjnej formie poprzez wrzucenie karteczek ze swoimi typami do urny ustawionej w holu Urzędu Miejskiego. Głosować można do końca września.
więcej

Ostrzeżenie o burzach

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Zespół w Białymstoku ostrzega o możliwości wystąpienia w dniu dzisiejszym burz na terenie całego województwa podlaskiego. W trakcie ich trwania opady deszczu mogą wynieść od 15 do 30 mm, a lokalnie nawet do 40 mm. Wiatr osiągnie w porywach od 60 do 80 km/h. Możliwe są również opady gradu.
więcej

Awaryjna organizacja ruchu przy wyjeździe na Zambrów

Utrudnienia na drodze nr 63 Fot. Jacek Babiel
W związku z osuwiskiem przy Szosie Zambrowskiej, na odcinku pomiędzy stacją telewizyjną a granicą miasta została wprowadzona awaryjna organizacja ruchu, polegająca na obustronnym zwężeniu jezdni i ograniczeniu prędkości. Prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie się do obecnego oznakowania.
więcej

Kolejne Złote Gody w Ratuszu

foto
W łomżyńskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się kolejna już w tym roku uroczystość Złotych Godów. Medale „za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 kwietnia 2011 roku, w dowód zasług utrwalania rodziny, ośmiu parom wręczył zastępca Prezydenta Łomży Beniamin Dobosz.
więcej

Odszedł twórca muzycznej Łomży

Henryk Szwedo
Zmarł Henryk Szwedo - wieloletni dyrektor Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej i jeden z jej twórców jako państwowej instytucji artystycznej. Miał 80 lat, Pogrzeb odbędzie się 25 lipca w Warszawie. Prezydent Łomży przekazuje najbliższym wyrazy szczerego i głębokiego współczucia.
więcej

Prezydent Kwaśniewski i Premier Mazowiecki w łomżyńskim Ratuszu

foto
Na zaproszenie Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego z kurtuazyjną wizytą w łomżyńskim Urzędzie Miejskim w niedzielne popołudnie gościli: Aleksander Kwaśniewski – Prezydent RP w latach 1995-2005; Tadeusz Mazowiecki – ostatni Premier PRL i pierwszy Premier III RP oraz Tomasz Nałęcz - doradca Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ds. historii i dziedzictwa narodowego. Z ramienia władz Łomży w spotkaniu uczestniczyli - oprócz Prezydenta Mieczysława Czerniawskiego – jego zastępcy Mirosława Kluczek i Beniamin Dobosz oraz Sekretarz Miasta Tamara Małachowska.
więcej

Idą burze

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Zespół w Białymstoku przewiduje od godz. 14 dnia dzisiejszego do godz. 1:00 dnia 12.07. możliwość wystąpienia burz. W ich trakcie opady deszczu wyniosą od 10 do 20 mm, lokalnie 20-40 mm. Burzom mogą towarzyszyć opady gradu, zaś wiatr osiągnie w porywach od 70 do 90 km/h.
więcej

Łomżyński Klub Sportowy zagra w Pucharze Polski

foto
Po trzyletniej przerwie, w środę 20 lipca o godz. 19:00, piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego ponownie wystąpią w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski. Grę w nich umożliwiło czerwcowe zdobycie Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. W rundzie przedwstępnej rywalem biało-czerwonych będzie występująca w II lidze drużyna OKS 1945 Olsztyn. Dziś rusza sprzedaż biletów na to spotkanie.
więcej

Wciąż słyszymy tamten krzyk...

foto
W niedzielę 10 lipca br., w 70. rocznicę mordu w Jedwabnem, na terenie cmentarza żydowskiego w tej miejscowości odbyły się ekumeniczne uroczystości żałobne. Według ustaleń Instytutu Pamięci Narodowej 10 lipca 1941 roku grupa Polaków z inspiracji Niemców zamordowała w Jedwabnem ponad 300 swoich żydowskich sąsiadów. W uroczystościach upamiętniających tamto wydarzenie udział wzięli m.in. Prezydent RP w latach 1995-2005 Aleksander Kwaśniewski, pierwszy Premier III RP Tadeusz Mazowiecki, Przewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Władysław Bartoszewski, Ambasador Izraela Zvi Rav-Nera, Ambasador Niemiec Rudiger Freiherr von Fritsch, bp. Mieczysław Cisło, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Piotr Kadlcik, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek oraz Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski.
więcej

Dzieci z Białorusi i Ukrainy zaśpiewały w Ratuszu

występ zespołu Wołyńskie Słowiki z Łucka na Ukrainie
Na zaproszenie Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego, z godzinnym występem gościły w łomżyńskim Ratuszu dzieci polskiego pochodzenia z Łucka (Ukraina) i Mińska (Białoruś) oraz z zaprzyjaźnionych z naszym miastem Gorek (Białoruś). Około stuosobowa grupa dzieci zza wschodniej granicy przebywa w naszym mieście w ramach projektu „Lato z Polską”, realizowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska o/Łomża we współpracy z Urzędem Miejskim w Łomży.
więcej

NIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON

NIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON
Szanowni Państwo, dziś startuje akcja Ministerstwa Finansów zachęcająca do wydawania oraz przechowywania paragonów. UOKiK został jej partnerem. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Departament Współpracy z Zagranicą i Komunikacji Społecznej Plac Powstańców Warszawy 1 00-950 Warszawa tel: +22 55 60 220 www.uokik.gov.pl
więcej

« · «« · 325 · 326 · 327 · 328 · 329 · 330 · 331 · 332 · 333 · 334 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED