Prezenty dla potrzebujących dzieci

Strona główna » Aktualności

Prezenty dla potrzebujących dzieci

Prezenty dla potrzebujących dzieci
Paczki trafią do dzieci z potrzebujących rodzin
Kilkadziesiąt dzieci otrzyma wyprawki z najpotrzebniejszymi artykułami szkolnymi oraz gadżety miejskie. To wspólna akcja radnych i prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

W specjalnie przygotowanych zestawach znalazły się bloki, kredki czy farby, nie zabrakło również kultowego misia Łomżatka. Paczki zostały przekazane Wspólnocie parafialnej św. Brata Alberta w Łomży, która rozdysponuje je w Dniu Dziecka wśród kilkudziesięciu dzieci z potrzebujących rodzin.

- Zbliża się święto dzieci i jako radni chcieliśmy w ten sposób sprawić trochę radości najmłodszym. Za uzbierane środki kupiliśmy niezbędne zaopatrzenie – mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży Andrzej Grzymała, który od lat współpracuje ze wspólnotą parafialną działającą przy Katedrze Łomżyńskiej. Dodaje, że radni starają się pomagać cyklicznie, a w ostatnie święta Wielskiej Nocy zakupili środki higieny dla potrzebujących mieszkańców miasta.

W szczytną inicjatywę włączył się również prezydent Mariusz Chrzanowski przekazując na rzecz dzieci kilkadziesiąt zestawów gadżetów. - W dniu 1 czerwca planowaliśmy zrobić miejską imprezę dla dzieci w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma, niestety z powodu stanu epidemii została ona odwołana. Mam nadzieję, że te prezenty wywołają dużo uśmiechu na twarzach najmłodszych – mówi włodarz miasta.

Wspólnota parafialna św. Brata Alberta w Łomży obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Jej wolontariusze przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łomży organizują liczne akcje charytatywne dla łomżyńskich rodzin. - Zbieramy dary od ludzi, ubrania czy sprzęt AGD oraz żywność ze środków unijnych i rozdajemy wśród najuboższych – opowiadają wolontariuszki: Helena Charko i Elżbieta Danielska.

2020-05-22 15:02 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED