List Prezydenta Łomży do mieszkańców w związku z zagrożeniem koronawirusem

Strona główna » Informacje praktyczne » Informacje i ostrzeżenia » Informacje koronawirus

List Prezydenta Łomży do mieszkańców w związku z zagrożeniem koronawirusem

Szanowni Mieszkańcy Łomży,

Od chwili pojawienia się informacji o możliwości dotarcia koronawirusa do Polski, podległe mi jednostki współpracują ze wszystkimi służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo epidemiologiczne w naszym kraju. W ostatnim czasie sytuacja stała się bardzo dynamiczna, pojawiły się pierwsze zachorowania. Wymaga to od nas wszystkich odpowiedzialnego i racjonalnego działania.

Polski rząd podjął decyzję o odwołaniu wszelkich imprez masowych, zamknięciu do 25 marca br. żłobków, przedszkoli, szkół i instytucji kultury. W ślad za tymi decyzjami zdecydowałem o zamknięciu wszystkich obiektów sportowych w naszym mieście oraz zawieszeniu zajęć w Klubie Seniora i Dziennym Domu Senior +.  Ponadto w trosce o naszych seniorów podjąłem decyzję o wstrzymaniu do odwołania przyjmowania wniosków i wydawania Kart Seniora.

W miarę możliwości pomagajmy osobom starszym z naszych rodzin w codziennych czynnościach, takich jak zakupy czy zaopatrzenie w leki. Nadmienię jednak, że każda z osób potrzebujących może zwrócić się o pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży dzwoniąc pod numer telefonu: 86 2164888 lub 86 2165851.

Zamknięcie placówek oświatowych to nie okres dodatkowy ferii lub wakacji. Zwracam się z prośbą do wszystkich, w szczególności do ludzi młodych, o ograniczenie spotkań w dużych grupach. Starajmy się wszyscy w okresie najbliższych dwóch tygodni maksymalnie ograniczyć wyjścia m.in. do galerii handlowych, sklepów, barów, restauracji czy siłowni. 

Już od dłuższego czasu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji sp. z o.o. dezynfekuje w pojazdach komunikacji miejskiej poręcze, przyciski i kasowniki. Żele dezynfekujące posiadają również kierowcy autobusów. Od poniedziałku 16 marca do 25 marca autobusy MPK będą kursowały według rozkładu wakacyjnego. Starajmy się jednak w miarę możliwości ograniczyć podróżowanie środkami komunikacji zbiorowej.

Urzędnicy łomżyńskiego magistratu zostali poinformowani o zasadach zachowania higieny, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Codziennie dezynfekowane są przedmioty, z którymi mają kontakt pracownicy i petenci Urzędu. Niepokojące objawy chorobowe, takie jak kaszel czy gorączka, będą zgłaszane bezpośrednim przełożonym. Apeluję jednak do wszystkich Państwa o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim w Łomży i jednostkach mu podległych. Zachęcam, by sprawdzić, które ze spraw można załatwić przez Internet i skorzystać z takiej właśnie możliwości, a sprawy które nie są bardzo pilne, odłożyć w czasie. Proszę, aby podatki i inne opłaty lokalne uiszczane były drogą elektroniczną.

Najbliższe dwa tygodnie mają być czasem szeroko zakrojonych działań profilaktycznych, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Sytuacja jest dynamiczna, ale zapewniam, że stale ją monitorujemy, a wszelkie decyzje są przez nas podejmowane adekwatnie do aktualnej sytuacji. Apeluję o zrozumienie, zachowanie spokoju i ostrożności oraz stosowanie się do obowiązujących zaleceń. Pozwoli to zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronowirusa i przetrwać nam wszystkim trudne chwile, w których się znaleźliśmy.

 
Mariusz Chrzanowski
Prezydent Miasta Łomża

2020-03-12 15:25 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED