Jubileusz z kolędą

Strona główna » Aktualności

Jubileusz z kolędą

Noworoczną muzyczną niespodziankę przygotowała mieszkańcom Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego oraz Magda Sinoff wraz z podopiecznymi grupy koncertowej Studia eMDeK, działającego w Miejskim Domu Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży.

Pretekstem do spotkania obu muzycznych światów był kolędowo – bożonarodzeniowy  repertuar oraz  20. rok Studia Wokalnego eMDeK, które od dwóch dekad z powodzeniem działa w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, aktywnie śpiewając i koncertując w Łomży i regionie. Kameralistom i wokalistom towarzyszyła sekcja muzyków instrumentalistów: Grzegorz Sekmistrz – fortepian, Przemysław Kamiński – gitara akustyczna, Artur Pawelczyk – gitara basowa - grająca na co dzień w różnych składach łomżyńskich zespołów i współpracująca na stałe z wokalistką Magdą Sinoff.

W wypełnionej po brzegi łomżyńskiej Katedrze zabrzmiały najpiękniejsze polskie  kolędy: "Bóg się rodzi" – w wykonaniu Filharmonii, "Gdy śliczna Panna" – zaśpiewana przez Katarzynę Boguską, młodą wokalistę Studia, uhonorowaną stypendium za osiągnięcia artystyczne przez Starostę Łomżyńskiego.  Absolwentka Studia Aleksandra Raszczyk zaśpiewała znaną wszystkim pastorałkę "Jezus Malusieńki". Przepięknie zespołowo zostały wykonane kolędy "Lulajże Jezuniu" i "Dzisiaj w Betlejem" oraz w "Żłobie leży" zaśpiewaną przez założycielkę Studia Magdę Sinoff.  Najbardziej znaną na świecie "Cichą noc" wykonała wokalistka Justyna Zaręba, której towarzyszyły Aleksandra Raszczyk i Magda Sinoff.

W koncercie nie zabrakło świeckich utworów o tematyce bożonarodzeniowej i zimowej. Licealista Wiktor Chocianowicz zaśpiewał w towarzystwie eMDeKu najbardziej znaną polską piosenkę na Boże Narodzenie "Dzień jeden w roku", a Franciszek Przybylski znaną amerykańską piosenkę "Mario czy Ty wiesz…" oraz polską wersję  przeboju "White Christmas".

Aranżacje do utworów współczesnych przygotowali muzycy Bogdan Szczepański, Tadeusz Trojanowski, Paweł Lipski, Grzegorz Sekmistrz i chórmistrzyni Magda Sinoff.

Prawdziwą niespodzianką koncertu było wykonanie w nowej aranżacji  utworu gospelowego "Pierwsza Gwiazda", którą  w duecie ze swoją pedagog koncertowo odśpiewał 9-latek Aleksander Szymański oraz specjalnie przygotowana na orkiestrowy skład "Kolęda Łomżyńska AD 2015", wykonana przez wszystkich solistów, która zakończyła noworoczny koncert.

Już dzisiaj Studio eMDeK zaprasza na jubileuszowy XX charytatywny koncert „Gwiazdka z Nieba” który odbędzie się w środę 15 stycznia o godz. 19.00, tradycyjnie w kościele o.o Kapucynów w Łomży. Wstęp wolny.


foto: Marcin Kossakowski, Wiesław Wiśniewski

2020-01-10 15:09 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED