Konkurs na wspomnienia o Łomży

Strona główna » Aktualności

Konkurs na wspomnienia o Łomży

Prezydent Łomży i Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej ogłaszają VII edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Wspomnienia i Pamiętniki, Refleksje, pod hasłem „W mieście, co było mi rajem”. Hasło jest cytatem z wiersza „Łomża”, napisanego przez łomżyniankę z Piastowa, Iwonę Krzepkowską–Bułat - laureatkę głównej nagrody w V edycji konkursu w 2017 roku.

Konkurs adresowany jest przede wszystkim do łomżyniaków, którzy urodzili się w Łomży i na Ziemi Łomżyńskiej, tu pozostali, doczekali pociech i zachowali w pamięci wiele dobrych, a niekiedy trochę gorszych wspomnień. Ale o refleksje i wspomnienia zwracamy się też do tych, którzy urodzili się pod łomżyńskim niebem, a następnie – z różnych powodów i w różnych okolicznościach – zmuszeni byli zakładać rodzinne gniazda w innych rejonach Polski lub świata. Zapraszamy także do udziału wszystkich, dla których Łomża i Ziemia Łomżyńska były jedynie  przystanią na szlakach życiowych wędrówek. Organizatorom zależy na otrzymaniu autentycznych, szczerych, najlepiej udokumentowanych fotograficznie prac w dowolnej formie, z wyłączeniem wierszy.

Oczekujemy na materiały, będące obrazem wspomnień z lat dzieciństwa i młodości, na zapisy historycznych wydarzeń, których byliście uczestnikami lub naocznymi świadkami. Liczymy na zapis Waszych obserwacji i refleksji po spotkaniu z Łomżą i Ziemią Łomżyńską po latach, także po spotkaniach z łomżyniakami – tymi znanymi, jak i tymi, którzy tworzyli kiedyś łomżyński koloryt, a których nie ma już wśród nas (np. „Babcia - Pomoc”, „Szeryf”, „Tydyrytka”, „Gerlach”, „Hitler”, Romek pułkownik i inni). Będziemy wdzięczni za zdjęcia tych osób. Objętość jednego materiału nie powinna przekraczać 5 stron A-4 wydruku komputerowego (ok. 4500 znaków na stronie, czcionka: Times New Roman, nr 12).

Powołane przez organizatorów jury dokona oceny nadesłanych prac i przyzna nagrody. Najciekawsze prace będą drukowane w wydawnictwach Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Organizatorzy dołożą starań, by opublikować plon konkursu także w formie książkowej.
   
Prace, nigdzie wcześniej nie publikowane, należy nadsyłać do 15 października 2020 roku, drogą elektroniczną pod adresem: zgtpzl@lomzyniacy.org, lub za pośrednictwem poczty: Zarząd Główny TPZŁ, ul. Sienkiewicza 8, 18-400 Łomża, z dopiskiem „Konkurs na wspomnienia”. Nie zwlekaj! Siadaj i pisz! Nagrody czekają!

2020-01-07 15:16 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED