Studenci przedstawili program Juwenaliów

Strona główna » Aktualności

Studenci przedstawili program Juwenaliów

Przedstawiciele Samorządu Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży spotkali się z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim w sprawie organizacji w naszym mieście Tygodnia Kultury Studenckiej Juwenaliów 2020. W planowanym kalendarzu wydarzeń znalazł się między innymi „Wieczór ze Stand Up’em” oraz przyciągający co roku na Muszlę przy ul. Zjazd tysiące osób Koncert Juwenaliowy.

Tydzień Kultury Studenckiej w Łomży co roku jest wzbogacany o kolejne wydarzenia. W następnej edycji Juwenaliów po raz kolejny zostanie zorganizowany wspólnie z samorządem miasta Dzień Dziecka. Podobnie jak w czerwcu tego roku będzie to rodzinna impreza na Starym Rynku. Studenci ze swojej strony zapewnią takie atrakcje jak: malowanie twarzy, zajęcia/zawody sportowe, quizy, gry i zabawy.

Żacy chcą również zagospodarować jeden dzień z Tygodnia Kultury Studenckiej na Stand Up. Jest to ciesząca się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem forma rozrywki. Impreza pod nazwą „Wieczór ze Stand Up’em” zostanie zorganizowana przez Samorząd Studentów we współpracy z Miejskim Domem Kultury – Domem Środowisk Twórczych.

Wzorem poprzednich Juwenaliów żacy przygotują Studencki Grill. To wydarzenie zostanie zorganizowane dla studentów oraz pracowników Uczelni. Odbędzie się na świeżym powietrzu przy ul. Akademickiej 1.

Rozegrany w ramach poprzedniej edycji Juwenaliów mecz piłki nożnej, został pozytywnie odebrany przez Studentów i Pracowników PWSIiP w Łomży. Sportowa rywalizacja osób związanych z Uczelnią odbędzie się na Orliku przy ul. Katyńskiej.

Główny punkt Tygodnia Kultury Studenckiej to Koncert Juwenaliowy. Ta impreza to najbardziej wyczekiwany przez studentów czas w ciągu całego roku akademickiego, która odbywa się na Muszli Koncertowej i przyciąga mnóstwo osób z Łomży i okolic. Przy ul. Zjazd wystąpi wielu artystów, którzy zostaną przedstawieni niebawem.

- Juwenalia już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych w naszym mieście. Dzięki inicjatywom podejmowanym przez studentów możemy zaproponować ciekawe imprezy, które cieszą się szerokim zainteresowaniem ze strony młodych ludzi, co pokazuje coraz większa popularność Tygodnia Kultury Studenckiej – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który co roku symbolicznie przekazuje klucze do bram miasta studentom łomżyńskiej uczelni.

Przedstawiciele Samorządu Studentów PWSIiP w Łomży podkreślają znaczenie współpracy z Miastem Łomża przy organizacji Tygodnia Kultury Studenckiej, dzięki której zorganizowane zostaną wydarzenia nie tylko dla społeczności studenckiej, ale wszystkich zainteresowanych nimi osób. – Dzięki współpracy z samorządem miasta Tydzień Kultury Studenckiej może być rozszerzony o kilka punktów, jak choćby miejski Dzień Dziecka czy „Wieczór ze Stand Up’em” – poinformowali przedstawiciele Samorządu Studentów PWSIiP w Łomży, zapraszając jednocześnie do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Tydzień Kultury Studenckiej rozpocznie się w Dniu Dziecka na Starym Rynku, a zakończy 5 czerwca podczas występów zespołów artystycznych na Muszli Koncertowej.


tekst i foto: Łukasz Chełchowski

2019-12-02 08:24 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED