Raz Dwa Trzy i 40 lat minęło… Jubileusz MDK-DŚT

Strona główna » Aktualności

Raz Dwa Trzy i 40 lat minęło… Jubileusz MDK-DŚT

Raz Dwa Trzy i 40 lat minęło… Jubileusz MDK-DŚT
40-lecie Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży jest samorządową instytucją upowszechniania kultury. Jej podstawowymi formami działalności są praca z dziećmi i młodzieżą w ramach edukacji kulturalnej oraz promocja wartościowej sztuki, zarówno profesjonalnej, jak i amatorskiej. W piątek 29 listopada, koncertem zespołu Raz Dwa Trzy, MDK-DŚT świętowało 40. rocznicę powstania.

Dyrektor Krzysztof Zemło przypomina, że kierowana przez niego jednostka prowadzi cyklicznie edukacyjne zajęcia grupowe i indywidualne m.in. w pracowni plastycznej, studiu wokalnym i studiu piosenki, kole teatralnym, z baletu czy też animacji filmowej. Organizuje także imprezy muzyczne, spektakle teatralne i kabaretowe, wystawy plastyczne i fotograficzne, warsztaty artystyczne i rękodzielnicze, pokazy filmowe oraz konkursy i przeglądy. – Tylko w ubiegłym roku zorganizowaliśmy lub współorganizowaliśmy około 180 różnego rodzaju wydarzeń. Powołaliśmy również do życia małe, artystyczne, działające cyklicznie Kino  Galeria – informuje Krzysztof Zemło.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas jubileuszowych uroczystości pogratulował wszystkim byłym i obecnym pracownikom MDK-DŚT niezwykłego zaangażowania w pracę na rzecz upowszechniania kultury i sztuki w naszym mieście. - Od początku swojego istnienia ta instytucja stała się zalążkiem i źródłem rozwoju kultury naszego miasta. To tutaj swoje talenty fotograficzne, muzyczne, plastyczne, taneczne, teatralne i wokalne mają szansę odkrywać i rozwijać najmłodsi łomżyniacy, a ci trochę starsi korzystać z bogatej i ciekawej oferty w postaci licznych koncertów, wystaw oraz spotkań autorskich – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając, że MDK-DŚT odpowiada na potrzeby kulturalne naszej społeczności i rozbudza jej aktywność twórczą.

Świętowanie jubileuszu było także okazją do wręczenia podziękowań pracownikom Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, za wieloletnią pracę na rzecz łomżyńskiej kultury. W ten sposób wyróżnieni zostali: Anna Bureś, Elżbieta Gierwat i Andrzej Majewski.

Uroczystość, która odbyła się w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, uświetnił występ legendarnej grupy Raz, Dwa, Trzy. Założony prawie trzydzieści lat temu zespół w swojej twórczości łączy muzykę rockową ze współczesną poezją.

 

foto: Kamil Brzostowski

2019-11-30 10:46 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED