Łomża nabierze świątecznego blasku

Strona główna » Aktualności

Łomża nabierze świątecznego blasku

Łomża nabierze świątecznego blasku
wizualizacji iluminacji w Parku Jana Pawła II przygotowana przez Multidekor
  • Łomża nabierze świątecznego blaskuiluminacje na Starym Rynku, wizualizacja Multidekor
  • Łomża nabierze świątecznego blasku
Blisko 12-metrowa choinka w kształcie stożka i niepowtarzalna świetlna fontanna już wkrótce rozjaśnią Łomżę. Do miasta powrócą też: uwielbiany przez mieszkańców miś Łomżatek i Mikołaj-motocyklista. Świąteczne iluminacje rozbłysną w naszym mieście już na początku grudnia.

Tej zimy świetlną metamorfozę przejdzie nie tylko łomżyńska starówka. Do dobrze znanych już atrakcji dołączą kolejne. Najmłodszych, ale nie tylko, z pewnością ucieszy powrót kolorowego pociągu czy cukierkowej chatki, idealnych do snucia zimowych opowieści. Nie zabraknie też Mikołaja na motorze, który podobnie jak roku temu zaparkuje swój pojazd na Starym Rynku i zaprosi wszystkich do wspólnego pamiątkowego zdjęcia na czerwonej kanapie z choinką w tle. Zarówno mieszkańców, jak i turystów, z pewnością ucieszy też widok uwielbianego misia Łomżatka. Zdjęcie z nim to już tradycja. A kto choć raz chciałby dostać skrzydeł, będzie mógł tego dokonać w Parku Jana Pawła II, gdzie w tym roku stanie dekoracja w formie anielskiego atrybutu.

Co jeszcze pojawi się w gwiazdkowej odsłonie Łomży? Absolutną nowością będzie blisko 12-metrowa choinka, w kształcie spiralnego stożka z wielką, złotą gwiazdą na czubku. Tuż obok niej stanie 4,5-metrowa świetlna – wyglądająca jak zamrożona – fontanna. Te imponujące dekoracje w parku im. Jana Pawła II, będą się mienić tysiącami ledowych świateł w odcieniu ciepłej i zimnej bieli.

– Świetlne dekoracje to nie tylko wyjątkowe ozdoby. Taka przemiana miasta daje mieszkańcom powód do wyjścia z domu i celebrowania świątecznego czasu spędzanego razem z najbliższymi – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
– Łomża po raz kolejny udowadnia, że świąteczne iluminacje mogą być uszyte na miarę danej przestrzeni. Do zupełnie klasycznych dekoracji, nasi projektanci dodali elementy zrealizowane z poczuciem humoru i lekkością – dodaje Karol Bas z firmy Multidekor, która przygotowała i wykonała koncepcję zimowej iluminacji Łomży.

Multidekor to polska firma, która jest liderem na rynku zimowych iluminacji i dekoracji świątecznych. Ma na swoim koncie ponad tysiąc realizacji dla miast i prestiżowych galerii handlowych w Polsce i na świecie, w tym w Moskwie, Paryżu, Madrycie, Mediolanie czy Londynie. Jest autorem koncepcji i wykonawcą Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie oraz Parku Oliwskiego w Gdańsku. Od lat rozświetla też Warszawę, Łódź czy Kraków. Zimową iluminację w Łomży będzie można podziwiać od początku grudnia 2019 do końca stycznia 2020 r.

2019-11-27 11:11 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED