"Empeki" za darmo dla uczniów

Strona główna » Aktualności

"Empeki" za darmo dla uczniów

Autobus retro podczas obchodów Dnia Łomżyńskiej Komunikacji (fot. archiwum)
Uczniowie łomżyńskich szkół posiadający ważną legitymację szkolną mogą już bezpłatnie jeździć autobusami komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych miasta. Podniesiony został również wiek bezpłatnych przejazdów dla wszystkich dzieci z 4 do 7 lat. Uchwała weszła w życie z dniem 1 października.

- Jest to wiadomość, na którą uczniowie czekali dość długo, ale udało się przejść cały proces legislacyjny. Dziękuję radnym, którzy pozytywnie zaopiniowali zaproponowany przeze mnie wniosek z projektem uchwały. Zaoszczędzone środki rodzice będą mogli przeznaczyć na przykład na edukację swoich pociech – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Jak na razie, bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów obowiązuje na terenie Łomży. Prowadzone są już jednak rozmowy, aby zwolnienie z opłat za bilet obowiązywało poza granicami miasta. Wszystko zależy od samorządowców okolicznych gmin. - Liczę, że pozytywnie odniosą się do tego i będą partycypowali w utrzymaniu naszej komunikacji – przekazuje gospodarz Łomży.

Od października bezpłatnie podróżować miejskimi autobusami mogą też dzieci do lat 7. na podstawie oświadczenia rodziców lub opiekunów. Zmieniła to podjęta uchwała, gdyż poprzedni zapis gwarantował darmowe przejazdy tylko dla dzieci do lat 4. - Promujemy pozytywny wizerunek naszego miasta. Pokazujemy, że Łomża jest miastem przyjaznym i są tu dobre warunki do życia i rozwoju – podsumowuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Bezpłatne przejazdy dla mieszkańców stają się powoli standardem usług miejskich świadczonych przez samorządy. W Łomży nie płacą za bilety również osoby, które ukończyły 60. rok życia i posiadają elektroniczną Łomżyńską Karty Miejską, wydaną na podstawie Karty Seniora. Docelowo "empeki" mają być darmowe dla wszystkich mieszkańców miasta. Wiąże się to z przekształceniem zakładu budżetowego, jakim jest MPK w spółkę miejską.

2019-10-01 15:36 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED