Prezydent odznaczony podczas spotkania z żołnierzami i kombatantami

Strona główna » Aktualności

Prezydent odznaczony podczas spotkania z żołnierzami i kombatantami

Komandorią za wybitne zasługi na rzecz kombatantów uhonorowany został prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Wręczenie odznaczenia odbyło się w łomżyńskim Ratuszu podczas tradycyjnego spotkania władz Łomży i powiatu łomżyńskiego z kadrą i pracownikami Wojska Polskiego oraz przedstawicielami organizacji kombatanckich, organizowanego w przededniu Święta Wojska Polskiego. Uroczystość poprzedziło złożenie kwiatów przed tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdującą się na Domku Pastora.

Komandorię prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu, za zaangażowanie w działalność środowiska senioralnego i kombatanckiego, przyznał Zarząd Główny Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych na wniosek Zarządu Powiatowego Związku.  - Pan prezydent dostrzega ważne procesy, jakie zachodzą w sferze demograficznej oraz społecznej i w swej działalności  tworzy warunki do jak najlepszego życia seniorów i kombatantów. Jest osobą koncyliacyjną, konsekwentną, dotrzymująca słowa, która jest wrażliwa na problemy mieszkańców – mówił Jan Karczewski, prezes Zarządu Powiatowego i członek Zarządu Głównego Związku Kombatantów. Wskazywał, że to dzięki prezydentowi została w naszym mieście uchwalona Karta Seniora do której przystąpiło kilkadziesiąt firm oferujących pomoc i zniżki seniorom, wprowadzone zostały darmowe przejazdy komunikacją miejską, uruchomiono Dzienny Dom Pobytu, z którego korzysta ponad sześćdziesięciu seniorów oraz utworzono w Urzędzie Miejskim stanowisko asystenta osób starszych i niepełnosprawnych.

Dziękując za odznaczenie prezydent podkreślił, że dla niego jest to mobilizacja do podejmowania nowych działań na rzecz osób starszych i kombatantów, a odznaczenie stanowi podziękowanie dla całego łomżyńskiego samorządu. Cieszył się również, że kontynuowana jest tradycja spotkań z przedstawicielami wojska i kombatantami w łomżyńskim Ratuszu.  - Widzimy jak w okresie naszych kilkuletnich spotkań wojsko w Łomży się rozwinęło i jak mocne są perspektywy jego obecności w naszym mieście. Mimo, że żyjemy w wolnej Polsce i tego zagrożenia z zewnątrz nie dostrzegamy, to ciągle trzeba o tym mówić, wzmacniać się oraz przypominać to, co było kiedyś, gdy nie było takiej dobrej sytuacji, jaką mamy teraz – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że w ostatnim czasie kilkukrotnie spotykał się z przedstawicielami Agencji Mienia Wojskowego, przygotowującej się na zwiększenie wojskowych etatów w naszym mieście. - Widać, że Łomża wojskowo rozwija się, a my chcemy stworzyć ku temu dobre warunki, bo obecność Wojska Polskiego to bezpieczeństwo, ale też rozwój miasta oraz podniesienie jego rangi – podkreślił prezydent Mariusz Chrzanowski.

Współgospodarz łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski  przypomniał, że jeszcze kilka lat temu te spotkania przebiegały w tonie ponurym i sceptycznym. – Związane to było z kolejnymi decyzjami ówczesnego Ministerstwa Obrony Narodowej podejmowanymi w kierunku wycofywania się wojska z Łomży. Dzisiaj przebiegają one trochę w innym nastroju, za co trzeba w zdecydowany sposób pochwalić obecny rząd i kierownictwo MON oraz działania naszych parlamentarzystów, bo perspektywy przed wojskiem w naszym mieście są dobre – powiedział starosta Lech Marek Szabłowski podkreślając, jak potrzebna jest obecność wojska w naszym mieście.

Na zakończenie spotkania toast za pomyślność żołnierzy Wojska Polskiego oraz kombatantów wzniosła poseł Bernadeta Krynicka.

 

foto: Anna Sierbińska i Kamil Brzostowski

2019-08-13 15:30 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED