Mistrzowska szabla została w Łomży!

Strona główna » Aktualności

Mistrzowska szabla została w Łomży!

Mistrzowska szabla została w Łomży!
Paryk Surdyn z mistrzowską szablą. Łomżyńskiego zwycięzcę oklaskuje prezydent miasta Mariusz Chrzanowski
  • Mistrzowska szabla została w Łomży!
To była błyskawiczna walka wieczoru gali Armia Fight Night 5. Patryk Surdyn potrzebował ponad 30 sekund, by rozprawić się w niej z Sylwestrem Millerem. Po serii mocnych ciosów, jakie zadał łomżanin w głowę rywala, sędzia zakończył pojedynek w kategorii do 61 kg przez techniczny nokaut. Zwycięstwo zawodnika Black Horse MMA Łomża oklaskiwał komplet publiczności w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich.

Pojedynek rozpoczął się od szybkiej wymiany ciosów obu zawodników. Bardziej aktywniejszy był Sylwester Miller, który chciał szybko obalić na ziemię Patryka Surdyna. Łomżanin z defensywy przeszedł jednak do ofensywy posyłając swojemu przeciwnikowi najpierw cios kolanem w głowę, a później zasypał go potężnymi łokciami i ciosami młotkowymi. Ta akcja sprawiła, że sędzia zdecydował się na przerwanie walki, a bohater wieczoru mógł fetować obronę mistrzowskiej szabli przy głośnym aplauzie łomżyńskiej publiczności. - Nie spodziewałem się, że ten pojedynek może zakończyć się tak błyskawicznie. Nastawialiśmy się na ciężką przeprawę. Wchodząc do klatki czasami sam nie wiem co się wydarzy – powiedział tuż po zakończonej walce Patryk Surdyn.

Tuż po zakończonej walce podopieczny Piotra Wieryszko podziękował wręczającemu mu mistrzowską szablę prezydentowi Łomży Mariusza Chrzanowskiego za to, że wspiera organizację gal sportowych w mieście i umożliwia rozwój lokalnym zawodnikom. Zwycięzca szczególne słowa skierował również do oklaskującej go poseł na Sejm RP Bernadety Krynickiej, dziękując jej za to, że wspiera włodarza w podejmowaniu sportowych inicjatyw. Na tym emocje się nie skończyły, bo chwilę później Patryk Surdyn do oktagonu zaprosił swoją narzeczoną Martynę, po czym się jej oświadczył. Wybranka jego serca powiedziała tak i zawodnik Black Horse MMA Łomża mógł czuć się podwójnym zwycięzcą.

W trakcie gali Armia Fight Night 5 stoczono 9 pojedynków zawodowych i 4 półamatorskie. Jedna z ciekawszych walk zawodowych odbyła się w kategorii do 80 kg, w której najbardziej utytułowany polski żołnierz Dominik Chmiel pokonał przez duszenie zza pleców w trzeciej rundzie Jacka Bednorza. W pro-am kibice zobaczyli trójkę zawodników Black Horse. Szansę zaprezentowania się przed własną publicznością otrzymali: Piotr Arnista, Adrian Kozłowski i Patryk Wieryszko. Kontuzja pokrzyżowała natomiast plany Maciejowi Tercjakowi, który miał zadebiutować w K1.

Łomżyńską galę poprowadził słynny Łukasz "Juras" Jurkowski. Wydarzenie było transmitowane przez stację telewizyjną Polsat Sport. Patronat Honorowy sprawował nad nim Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, który zza oktagonu oglądał walczących zawodników.

Wyniki gali Armia Fight Night 5:
61 kg: Patryk Surdyn pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Sylwestra Millera - walka o mistrzowską szablę
80 kg: Dominik Chmiel pokonał przez poddanie (duszenie zza pleców) w trzeciej rundzie Jacka Bednorza
77 kg: Kamil Dołgowski pokonał jednogłośnie na punkty Karola Skrzypka
75 kg, K-1: Alan Kwieciński pokonał jednogłośnie na punkty Rogera Garbaczewskiego
63 kg: Mansur Azhiev pokonał jednogłośnie na punkty Mariusza Joniaka
70 kg: Maciej Kierzkowski pokonał przez KO w pierwszej rundzie Tsotne Darchię
70 kg: Norbert Daszkiewicz pokonał przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma) w pierwszej rundzie Kamila Gorala
120 kg: Sławomir Rawiński pokonał przez TKO w drugiej rundzie Michała Szczerbatego
65 kg, K-1: Dawid Romański pokonał jednogłośnie na punkty Patryka Ożóga
61 kg: Shamad Erzankaev pokonał jednogłośnie na punkty Sebastiana Decowskiego

fot. Piotr Barbachowski/UM Łomża

2019-04-06 02:31 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED