Wojsko wraca do Łomży!

Strona główna » Aktualności

Wojsko wraca do Łomży!

Wojsko wraca do Łomży!
Uścisk dłoni prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach - gen. dyw. Jarosława Gromadzińskiego
  • Wojsko wraca do Łomży!
W drugiej połowie tego roku ma się rozpocząć nabór do nowo formowanego pułku logistycznego 18 Dywizji Zmechanizowanej. Jednostka wojskowa ma liczyć docelowo ponad 600 żołnierzy i pracowników cywilnych. O szczegółach powrotu naszego miasta na wojskową mapę Polski, prezydent Mariusz Chrzanowski rozmawiał z dowódcą 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach, gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim w łomżyńskim magistracie w poniedziałek 18 lutego.

W Łomży – mieście o bogatych przedwojennych tradycjach wojskowych, stacjonują obecnie Warsztaty Techniczne 2. Regionalnej Bazy Logistycznej oraz batalion lekkiej piechoty w ramach 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Powstanie pułku logistycznego będzie oznaczać dalszy rozwój naszego miasta. Oprócz wzmocnienia bezpieczeństwa, to również praca i sposób na życie dla wielu młodych ludzi – nie ma wątpliwości prezydent Łomży. - Czekaliśmy cierpliwie i w końcu to staje się faktem – cieszy się Mariusz Chrzanowski.

Formowanie pułku ma rozpocząć się w drugiej połowie tego roku. Wówczas ruszy nabór, a jak podkreśla gen. dyw. Jarosław Gromadziński, warto zgłosić się na kwalifikacje i skorzystać z możliwości, jakie oferuje wojsko. - To przede wszystkim atrakcyjne zarobki oraz możliwość rozwoju – mówi dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. Na stanowisko szeregowego mają być przyjmowane osoby, które ukończyły przynajmniej gimnazjum. - Wojsko jest instytucją hierarchiczną, jeśli ktoś chce się kształcić to nie jest problemem, aby zdobywał dalsze stopnie wojskowe – dodaje gen. dyw. Jarosław Gromadziński. Pułk w Łomży ma głównie opierać się na żołnierzach lokalnych, jedynie kadrę oficerską będą stanowiły osoby z zewnątrz. Z tego też względu przedstawiciele wojska chcą podejmować współpracę z łomżyńskimi szkołami i uczelniami.

Lokalizacja pułku planowana jest w koszarach przy Al. Legionów, gdzie znajdują się Warsztaty Techniczne. Teren ma przejść gruntowną modernizację. Łomża zyska w ten sposób jednostkę wojskową – 18 Pułk Logistyczny, docelowo z nazwą wyróżniającą "łomżyński". Jednostka wojskowa ma liczyć ponad 600 żołnierzy i pracowników cywilnych. Jak podkreśla gen. dyw. Jarosław Gromadziński w naszym mieście jest przyjazny klimat dla wojska. - Chcemy współpracować z miastem, uczestniczyć w uroczystościach państwowych, być częścią lokalnej społeczności – dodaje dowódca dywizji, który tuż po spotkaniu z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim odwiedził koszary przy Al. Legionów spotykając się tam z żołnierzami i pracownikami Warsztatów Technicznych.

2019-02-18 21:07 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED