Rekordowy sezon podsumowany

Strona główna » Aktualności

Około 100 osób wzięło udział w podsumowaniu sezonu lekkoatletycznego klubu Prefbet Śniadowo Łomża. Wśród nich reprezentanci kraju, medaliści mistrzostw Polski i świata oraz młodzi obiecujący zawodnicy. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Za wsparcie dla łomżyńskich lekkoatletów pamiątkową statuetką został uhonorowany prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.

Zarząd Prefbetu Śniadowo Łomża podsumował bardzo dobry rok dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju klubu. Były puchary, zaś medaliści mistrzostw Polski otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez głównego sponsora klubu. Łącznie w siedmiu kategoriach wręczono 139 pucharów i statuetek. Sezon 2018 był rekordowy pod względem ilości zdobytych medali. Było ich 13, w tym 5 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe.

Piotr Łobodziński zajął II miejsce w Pucharze Świata w towerruning i obronił tytuł mistrza świata (Tajwan) w tej samej konkurencji. Z a Olga Ochal została Wojskową Mistrzynią Świata (Liban)w maratonie indywidualnie i w drużynie. Przemysław Łyskawy wystąpił w reprezentacji Polski w meczu lekkoatletycznym Juniorów w trójskoku (Czechy). W 2018 roku zawodnicy Prefbetu startowali w kilkunastu krajach świata. Mijający rok obfitował również w wydarzenia sportowe nad Narwią. Zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski na 10 000m oraz V Miting Międzynarodowy z okazji 600-lecia Miasta Łomży.

- Przed sezonem prognozy nie były takie różowe, realnie liczyliśmy na 4-6 medali, ale dzięki niespodziankom oraz wykorzystaniu wszystkich szans padł rekord klubu. Krótko mówiąc ciężko będzie powtórzyć taki sezon, ale na pewno będziemy walczyć. Bardzo chciałbym podziękować wszystkim sponsorom na czele z PPB PREFBET, Panu Prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu oraz wszystkim, którzy chociaż trochę przyczynili się do tego świetnego wyniku. Zawodnikom gratuluję ambicji i woli walki oraz wiary w swoje siły – podsumowuje prezes LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, Andrzej Korytkowski.

2018-12-12 11:53 Opublikował: Grzegorz Daniluk