Łomża już za miesiąc w świątecznym blasku

Strona główna » Aktualności

Łomża już za miesiąc w świątecznym blasku

  • Łomża już za miesiąc w świątecznym blasku
Kolorowy pociąg, przestrzenna bombka, przyjacielski miś Łomżatek czy apetyczny cukierkowy domek – to zimowe iluminacje, które skradły już serca małych i dużych mieszkańców miasta. W tym roku także powrócą na Stary Rynek, przemieniając go w radosną, rozświetloną feerią barw krainę, jednak w zupełnie nowym towarzystwie: retro Mikołaja na motocyklu.

Już na początku grudnia łomżyńska starówka przejdzie niezwykłą metamorfozę i zyska prawdziwie odświętny charakter. Do dobrze znanych świetlnych atrakcji dołączy w tym roku zabawny długobrody Mikołaj – motocyklista, który tradycyjne zimowe sanie i renifery zamienił na jednoślad w stylu retro i konie mechaniczne. Przyjazny jegomość w czerwonym kombinezonie zaparkuje swój pojazd na Starym Rynku w pobliżu pociągu. Zaprosi łomżan na wygodną czerwoną kanapę i zachęci do wspólnych zdjęć z choinką w tle. Kolejnym zupełnie nowym elementem iluminacji będą duże srebrzyste anielskie skrzydła, które staną nieopodal Łomżatka na skrzyżowaniu ulic Długiej i Farnej.

– Łomża po raz kolejny udowodni, że iluminacje świąteczne mogą mieć swój indywidualny charakter. Zrealizowane z poczuciem humoru i przymrużeniem oka świetlne dekoracje są pełne uroku i świątecznego ciepła. Sprawią, że Stary Rynek stanie się miejscem magicznym – mówi Karol Bas z firmy Multidekor, która jest autorem projektu i realizatorem zimowej świetlnej oprawy Łomży. Świąteczne iluminacje będzie można oglądać prawdopodobnie od 6 grudnia do końca stycznia.

Multidekor to polska firma, która jest liderem na rynku zimowych iluminacji i dekoracji świątecznych. Ma na swoim koncie ponad tysiąc realizacji dla miast i prestiżowych galerii handlowych w Polsce i na świecie. Jest autorem koncepcji i wykonawcą Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie oraz Parku Oliwskiego w Gdańsku. Od lat rozświetla też Warszawę, Łódź, Kraków czy Zamość.

2018-11-03 19:00 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED