Dobry czas dla seniorów

Strona główna » Aktualności

Dobry czas dla seniorów

Dobry czas dla seniorów
Prezydent Łomży podkreśla jak ważną grupę społeczną stanowią seniorzy
Z kilkudziesięcioma seniorami z Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży spotkał się w środę 31 października prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. W siedzibie przy ul. Mickiewicza podsumowano dotychczasowe działania na rzecz osób starszych. Uczestnicy zostali również poinformowani o trwającym projekcie "Cyfrowy Senior", dzięki któremu mogą zdobyć lub rozwinąć umiejętności z zakresu obsługi komputera.

Seniorzy podkreślali, że przez ostatnie cztery lata zadziało się na ich rzecz bardzo dużo i dziś mogą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta. - Wielu z nas nie siedzi już za zamkniętymi drzwiami w swoich domach. Czujemy się potrzebni, dostrzegani. Dziękujemy naszemu prezydentowi Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu za każdą życzliwość – mówił Ryszard Abramowski. Ważnym punktem mijającej kadencji samorządu było na pewno powołanie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów, bo jak niejednokrotnie zaznaczał Mariusz Chrzanowski "głos seniorów jest bardzo ważny". Dzięki wspólnym działaniom powstała Karta Seniora, z której na chwilę obecną korzysta ok. 5,5 tys. osób. Jej posiadacze mają możliwość dostępu do wielu ulg i przywilejów. Jednym z nich jest bezpłatna komunikacja miejska na terenie miasta. Na tym nie koniec bo prezydent zapowiedział już, że będzie wnioskował do radnych, aby w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta uwzględnili środki na bezpłatne szczepienia osobom posiadającym Kartę Seniora. W planach na przyszłość są też osiedlowe miejsca spotkań seniorów, ale przede wszystkim stworzenie kolejnego, jeszcze większego niż przy ul. Mickiewicza domu seniora. Miałby on powstać w lokalu obok siedziby Dziennego Domu Pobytu Senior-Wigor, przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 2.

Seniorzy zostali też poinformowani o szkoleniach i kursach, jakie przygotowało dla nich miasto. - Kształcić się i podnosić swoje umiejętności można w każdym wieku – nie ma wątpliwości prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Na mocy porozumienia jakie magistrat zawarł ze Stowarzyszeniem AKIE Europartner i Łomżyńską Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych osoby powyżej 65. roku życia mogą podnosić lub rozwijać swoje kompetencje uczestnicząc w projekcie "Cyfrowy Senior". Jak poinformował Dariusz Budrowski, który zajmuje się projektami unijnymi i koordynuje projekt ze strony miasta, zajęcia już się rozpoczęły i bierze w nich udział 70 osób, a docelowo może zostać przeszkolonych minimum 100 osób. - Są one dostosowane do różnych potrzeb. Nabyte lub rozwinięte umiejętności można będzie wykorzystać w praktyce, np. do komunikacji z rodziną czy znajomymi, ale również do załatwiania spraw urzędowych – tłumaczy.

Zajęcia komputerowe składać się będą z 15 spotkań, każde po 4 godziny. Oprócz typowych spotkań szkoleniowych, dodatkowy element mają stanowić animacje, na które przewidziano 3 czterogodzinne spotkania. Projekt jest w 100 % finansowany ze środków unijnych, realizowany będzie przez najbliższe 2,5 roku. Zgłoszenia przyjmowane są w NOT w Łomży przy ul. Polowej 45, w pok. 208.

2018-11-02 11:20 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED