Sztuki wszelakie zagościły w Łomży

Strona główna » Aktualności

Sztuki wszelakie zagościły w Łomży

Sztuki wszelakie zagościły w Łomży
Uroczyste otwarcie festiwalu
  • Sztuki wszelakie zagościły w Łomży
W Kinie Milenium zainaugurowano szóstą edycję Europejskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich Łomża JA i TY. Festiwalowy program wypełni wiele imprez. Będą projekcje filmowe, zawody sportowe, koncerty czy happeningi.

- Ten festiwal to piękne wydarzenie, dzięki któremu Łomża jest znana w całym kraju. Pokazuje, że nasze miasto jest otwarte na problemy osób z niepełnosprawnością. Myślę, że w tym kierunku powinniśmy podążać w latach następnych – mówił uczestniczący w festiwalowej inauguracji prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. Gospodarz Łomży pogratulował wszystkim organizatorom na czele ze Stowarzyszeniem Ludzi Aktywnie Naznaczonych "JA i TY" i jej prezesem Katarzyną Kuklińską.

Jak co roku, tak również i tym razem, głównym nurtem festiwalu będą projekcje filmowe, których tematem przewodnim jest przełamywanie stereotypów, pokonywanie barier i ograniczeń, wewnętrzna walka bohatera i zmagania z losem. - Filmy zwracają uwagę na inność, potrzebę akceptacji i miłości. Mają na celu uwrażliwiać widza i skłaniać go do refleksji wobec drugiego człowieka – tłumaczy Katarzyna Kuklińska. Poza tym festiwalowy program wypełniają wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne, happeningi i performance, zmagania sportowe osób niepełnosprawnych oraz plenerowe tańczenie Zumby z rumuńską grupę tańca integracyjnego Just Dance II.

Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie plenerowy piknik integracyjny, który odbędzie się 23 września o godz. 15:30 na Skateparku SM "Perspektywa", przy ul. Ks. Anny. Niedzielne popołudnie wypełnią warsztaty, koncerty, pokazy taneczne i sportowe oraz fireshow. Przy okazji każdy będzie mógł wziąć udział w kolejnej edycji loterii fantowej "Zostań Aniołem – podziel się sobą", z której dochód w tym roku przeznaczony zostanie na rzecz dogoterapii Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. W tej loterii każdy los wygrywa, a na szczęśliwców czekają atrakcyjne i cenne nagrody.

2018-09-21 23:15 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED