Seniorskie święto na Starym Rynku

Strona główna » Organizacje pozarządowe » Rady społeczne » Łomżyńska Rada Seniorów

Seniorskie święto na Starym Rynku

Seniorskie święto na Starym Rynku
Zabawa na Starym Rynku trwała do godzin popołudniowych
  • Seniorskie święto na Starym RynkuPodziękowania od prezydenta Łomży odbiera Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów
  • Seniorskie święto na Starym RynkuSeniorzy mogli bezpłatnie się zbadać
Tańce i zabawy, bezpłatne badania lekarskie, a wszystko to przy pięknej, słonecznej pogodzie – tak wyglądała tegoroczna Seniorada na Starym Rynku. Z okazji święta seniorów najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za aktywne włączanie się w życie miasta przekazał im prezydent Mariusz Chrzanowski. Od przyszłego roku włodarz chce zagospodarować w budżecie miasta środki na bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla posiadaczy Karty Seniora.

Seniorzy nie zawiedli i jak zwykle w pokaźnej liczbie stawili się na łomżyńskiej starówce. Punktualnie w samo południe przywitał ich prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. - Serdecznie dziękuję, że przybyliście tu, by w tak licznym gronie wspólnie spędzić czas – zwracał się do nich włodarz nadnarwiańskiego grodu, który od początku swojej prezydentury mocno rozwija politykę senioralną w mieście. A jest to przede wszystkim powołanie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów czy Karty Seniora, która daje możliwość korzystania z wielu ulg i przywilejów. Jednym z nich jest bezpłatna komunikacja miejska na terenie miasta. Na tym nie koniec bo prezydent już zapowiedział, że będzie wnioskował do radnych, aby w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta uwzględnili środki na bezpłatne szczepienia przeciw grypie osobom po 60. roku życia posiadającym Kartę Seniora.

A tam czekało na nich wiele atrakcji. Najpierw te muzyczne. Na scenie pojawiali się kolejno – zespół Maryna, akordeonista Michał Sawicki, Robert Kossakowski-laureat "Szansy na Sukces", Magda Sinoff i grupa Tabor. Pod sceną z kolei robiło się coraz tłoczniej. Oprócz dobrej zabawy przy dźwiękach muzyki seniorzy mogli ponadto zadbać o swoje zdrowie. Na stoiskach rozstawionych wokół starówki czekały na nich bezpłatne badania poziomu cukru we krwi oraz testy na HCV (badanie w kierunku WZW typu C), a także porady dietetyka i masażysty. Seniorki będą mogły skorzystać z bezpłatnego makijażu wykonanego przez wykwalifikowane kosmetyczki oraz poćwiczyć z trenerką fitness. Na seniorów czekał z kolei kącik gier, pod okiem trenera rozegrany został turniej szachowy oraz piłkarzyków. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami. Imprezę uatrakcyjnił pokaz filcowych kapeluszy i biżuterii oraz warsztaty tego rękodzieła. Wcześniej odbyła się uroczyste posiedzenie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów, na której był tort i wspólne śpiewanie.

Seniorada odbywała się już po raz czwarty. Pomysł na imprezę dla starszego pokolenia mieszkańców miasta zrodził się w 2015 r. na pierwszym posiedzeniu Rady Seniorów, powołanej przez prezydnta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. - W ramach jednej z dyskusji pomyśleliśmy, żeby organizować corocznie w okolicach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, takie wydarzenie otwarte na Starym Rynku. To spotkało się z wielką przychylnością ze strony pana prezydenta i tak już od kilku lat bawimy się wspólnie – mówi przewodnicząca Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska.

2018-09-07 07:30 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED