Tłumy łomżan pożegnały lato na muszli

Strona główna » Aktualności

Tłumy łomżan pożegnały lato na muszli

Tłumy łomżan pożegnały lato na muszli
Muzyczną gwiazdą wieczoru był Michał Szpak
  • Tłumy łomżan pożegnały lato na muszliWystęp Michała Łyczkowskiego z grupą 5 RANO
  • Tłumy łomżan pożegnały lato na muszliKoncert zespołu Happysad
  • Tłumy łomżan pożegnały lato na muszliFani Michała Szpaka przyjechali z całego kraju
  • Tłumy łomżan pożegnały lato na muszliRozstrzygnięcie konkursu kulinarnego "Zasmakuj w Łomży"
W piątek 25 sierpnia na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbył się Gościniec Łomżyński-Zasmakuj w Łomży. Nie zabrakło przede wszystkim dobrej muzyki, a gwiazdą wieczoru był Michał Szpak. Była to jedna z ostatnich imprez w ramach "Łomżyńskich wakacji".

- W tym roku przygotowaliśmy wiele wydarzeń dla naszych mieszkańców i z pewnością każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cieszę się, że mimo deszczu, który  zaczął padać w pewnym momencie, publiczność została do końca. Przygotowaliśmy na te niesprzyjające warunki pogodowe specjalne parasole. Mam nadzieję, że pomogły one chociaż dla części osób skutecznie ochronić się przed deszczem – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który wraz z rodziną spędzał czas na muszli koncertowej.

Na scenie jako pierwszy pojawił się Łukasz Łyczkowski z grupą 5 RANO, zwycięzca 8. edycji The Voice of Poland. Wokalista porównywany jest do nieżyjącej już legendy polskiego bluesa Ryszarda Riedla. To właśnie utwory Dżemu śpiewa z wielką pasją. Nad Narwią był po raz pierwszy. - Uwielbiam grać w nowych miejscach, macie piękny amfiteatr – przekonywał. Był to jednak przedsmak przed głównym "daniem wieczoru". Wcześniej zagrał jeszcze Happysad. Powstała w 2004 r. grupa przypomniała się łomżanom takimi przebojami jak "Za nim pójdę" czy "Ciało obce". - Gdy zaczęło padać ludzie nie poszli do domów, a więc zakładamy że, dobrze się bawili – żartował po koncercie Jakub Kawalec, wokalista Happysad. Publiczność rozgrzana została do czerwoności tuż po godzinie 21, gdy na scenę wszedł Michał Szpak. Na jego występ nad Narwią przyjechali fani z całej Polski. - Uwielbiamy Michała, jego kunszt muzyczny. To była spontaniczna decyzja, trochę szalona. Ale wsiedliśmy w samochód i pokonaliśmy ponad 400 kilometrów – mówili stojący tuż przy barierkach państwo Janeczkowie z Zawiercia na Śląsku.

Podczas Gościńca Łomżyńskiego zostały wręczone nagrody laureatom konkursu kulinarnego "Zasmakuj w Łomży" organizowanego przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Włodarz miasta pogratulował uczestnikom i życzył dalszych pomysłów w realizacji kulinarnych pasji. Zdaniem jury najlepszą potrawę "kurpsiowską przegryzkę" przyrządziła Danuta Archacka z Siemienia Nadrzecznego. Składa się na nią chleb na zakwasie, pampuchy i kazańce oraz piwo jałowcowe. Zwyciężczyni powiedziała, że bardzo lubi gotować i przyrządzać różne potrawy, dlatego zdecydowała się wziąć udział w kulinarnej zabawie. Jej mama i babcia również często spędzały czas w kuchni. - Mam to więc w genach – śmiała się pani Danuta. W nagrodę za najsmaczniejszą potrawę otrzymała czek na 2 000 zł. Jej smakołyków będzie można spróbować w sobotę 1 września w samo południe podczas Jarmarku Rozmaitości na Starym Rynku.

2018-08-25 18:03 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED