Piękna promocja miasta

Strona główna » Aktualności

Piękna promocja miasta

Piękna promocja miasta
Misski w gabinecie prezydenta Łomży
  • Piękna promocja miastaZuzanna Poteraj, Wiktoria Wiśniewska i Elwira Talkowska
  • Piękna promocja miastaSpotkanie w gabinecie prezydenta
  • Piękna promocja miastaPrezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Miss Polski Nastolatek Zuzanna Poteraj
Są młode, inteligentne i piękne. Kilkanaście dni temu znakomicie zaprezentowały się podczas konkursu Miss Polski. Zuzanna Poteraj została najpiękniejszą nastolatką, Wiktoria Wiśniewska zdobyła tytuł drugiej wicemiss, zaś tegoroczna Miss Ziemi Łomżyńskiej Elwira Talkowska powalczy w grudniu w Krynicy-Zdroju o koronę najpiękniejszej Polki. - Wszyscy możemy być dumni z naszych dziewczyn, bo pięknie promują Łomżę i Ziemię Łomżyńską w całym kraju – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który pogratulował misskom i wręczył im po bukiecie kwiatów.

Miss Polski Nastolatek Zuzanna Poteraj ma zaledwie 14 lat i uczy się w Publicznym Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Mimo, że od wyborów w Kozienicach minął już ponad tydzień, to wciąż jeszcze do niej nie dociera sukces jaki osiągnęła. - Czuję się szczęśliwa i trochę nie dowierzam, że to wszystko dzieje się naprawdę. Nie liczyłam na tytuł. Chciałam po prostu dobrze się bawić, nawiązać nowe znajomości – mówi nastolatka. Ma całe życie przed sobą i wiele pięknych chwil przed nią. Jak zdradziła chciałaby w przyszłości spróbować swoich sił w modelingu. Już dziś z jej rodzicami kontaktowali się przedstawiciele branży modelingowej z zagranicy.

Elwira Talkowska w tym roku została Miss Ziemi Łomżyńskiej. Jak podkreśla, było to dla niej spełnienie marzeń. Na casting poszła za namową swojej mamy, która zawsze w nią wierzyła. - Wówczas ten stres był zdecydowanie większy. Musiałam się zaprezentować przed własną publicznością, na widowni była rodzina znajomi – opowiada. Na galę półfinałową do Kozienic jechała z myślą jak najlepszego zaprezentowania się. Już bez większego stresu. - Kiedy wyczytano moje nazwisko poczułam wielką radość – mówi absolwentka bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie w Białymstoku, która wciąż ma szansę zostać najpiękniejszą kobietą w Polsce. Cały czas pracuje nad swoją sylwetką, ćwiczy na siłowni, doskonali też prezentację na scenie.

Tytuł drugiej Wicemiss Polski Nastolatek zdobyła Wiktoria Wiśniewska. Tegoroczna Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej pochodzi z Grajewa. Uczy się w tamtejszym Liceum Ogólnokształcącym. Na co dzień lubi tańczyć, szczególnie, gdy z głośników rozbrzmiewa muzyka hiphopowa. W wolnych chwilach trenuje lekkoatletykę. - Finał był dla mnie wielkim wyróżnieniem i wspaniałą przygodą. Rozdałam tam pierwsze w życiu autografy – mówi z wyraźnym uśmiechem na twarzy. W Kozienicach dopingowała ją ponad dwudziestoosobowa grupa grajewian. Na widowni obecni byli też rodzice, którzy jak podkreśla są jej najwierniejszymi kibicami. - Wspierają mnie i zawsze mogę na nich liczyć – podsumowuje siedemnastoletnia Wiktoria.

Nie byłoby miss z Łomży, gdyby nie Anna Kurządkowska. Właścicielka Akademii Kobiecości od trzech lat organizuje wybory Miss Ziemi Łomżyńskiej. - Pomysł zrodził się spontanicznie. Kiedyś sama brałam udział w różnych konkursach i stwierdziłam, dlaczego nie stworzyć czegoś takiego w Łomży? To też szansa dla wielu młodych dziewczyn, których nie stać byłoby na dojazdy na przykład do Białegostoku, gdzie odbywa się konkurs Miss Podlasia – tłumaczy. W tak krótkim czas gród nad Narwią może poszczycić się już zdobyciem korony miss Polski. Praca łomżanki została dostrzeżona, bo dostała propozycję z głównego biura Miss Polski. - Z jednej strony jest to na pewno fajny awans, ale z drugiej też wielkie wyzwanie. To będzie dużo większa odpowiedzialność – mówi Anna Kurządkowska.

2018-07-11 07:43 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED