Bardzo popularny ŁoKeR

Strona główna » Aktualności

Bardzo popularny ŁoKeR

Bardzo popularny ŁoKeR
Z najczęstszym użytkownikiem roweru miejskiego spotkał się prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
  • Bardzo popularny ŁoKeRRobert Zakrzewski z ciekawością przeglądał ŁoKeRowe statystyki
  • Bardzo popularny ŁoKeRZa największą liczbę wypożyczeń Robert Zakrzewski otrzymał pamiątkowy upominek
Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR cieszy się nieustanną popularnością. Od początku wprowadzenia pilotażowego systemu miejskie rowery były wypożyczane już ponad 11,5 tys. razy. Najczęstszym użytkownikiem jest Robert Zakrzewski, któremu osobiście pogratulował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

- Łokerem jeździ się bardzo dobrze, rowery są wygodne i przystosowane do jazdy po mieście – opowiada Robert Zakrzewski. Rower miejski wypożyczał około 190 razy. Dojeżdża do pracy, na zakupy, ale także porusza się rekreacyjnie. Rozmawiając z nim można odnieść wrażenie, że jazda ŁoKeRem to jego pasja. Zna wszystkie szczegóły dotyczące wypożyczenia rowerów miejskich. Często pytają go o to znajomi, a on każdemu cierpliwie odpowiada. Jak mówi, pierwszy raz z wypożyczalnią miejskich jednośladów spotkał się w Białymstoku. - Pomyślałem, że fajnie byłoby, żeby kiedyś takie rowery były w Łomży. Dziś możemy się tylko z tego cieszyć i korzystać.

W tej chwili w naszym mieście jest 13 stacji bazowych należących do systemu Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej ŁoKeR. Za jakiś czas może być ich jeszcze więcej. - Rowery miejskie cieszą się ogromną popularnością. Statystyki pokazują, że tych wypożyczalni wciąż jest za mało jak na Łomżę – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. ŁoKeR to jak na razie projekt pilotażowy, który potrwa do końca października tego roku. - Mam nadzieję, że system będzie się dalej rozwijał i rowery zagoszczą u nas na stałe, a w przyszłości będziemy mogli dojechać nimi do gmin ościennych. Czymś pięknym byłaby na przykład podróż rowerem do naszego Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie – podsumowuje włodarz miasta.

Aby zarejestrować się w systemie ŁoKeR, trzeba wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej www.polskirowermiejski.pl i wpłacić 19 zł. Pierwsze 15 minut jazdy po wypożyczeniu jest bezpłatne, zaś godzina korzystania z roweru kosztuje symboliczną złotówkę.

2018-07-10 16:53 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED