Przeżyli ze sobą pół wieku

Strona główna » Aktualności

Przeżyli ze sobą pół wieku

Przeżyli ze sobą pół wieku
Wspólna fotografia jubilatów
  • Przeżyli ze sobą pół wiekuOdnowienie przysięgi małżeńskiej w Katedrze Łomżyńskiej
  • Przeżyli ze sobą pół wiekuJubilatom towarzyszyła najbliższa rodzina
  • Przeżyli ze sobą pół wiekuAktu dekoracji dokonał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
  • Przeżyli ze sobą pół wiekuSymboliczna lampka szampana
Mówią, że recepty na długie i szczęśliwe pożycie nie ma, a najważniejsze są wzajemny szacunek, zrozumienie i oczywiście miłość. W niedzielę 8 lipca w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się uroczystość wręczenia "Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Złote Gody, czyli pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego świętowało 19 par. Dwa małżeństwa przeżyły ze sobą jeszcze więcej – 60 i 66 lat.

Jeszcze zanim rozpoczęły się ratuszowe uroczystości w Katedrze Łomżyńskiej została odprawiona Msza św., podczas której wszystkie pary odnowiły przysięgę małżeńską. - Drodzy jubilaci, dzisiejszy dzień jest dla was wyjątkowym momentem. Pokazujecie czym jest miłość, że trzeba ją pielęgnować każdego dnia. Zarażajcie tą miłością wszystkich, bo to jest wielki skarb – zwracał się do małżonków ks. Krzysztof Chodkowski, dyrektor Diecezjalnego Domu Księży Emerytów.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokonał gospodarz Łomży Mariusz Chrzanowski, który złożył jubilatom życzenia kolejnych lat w zdrowiu, miłości i szacunku. W swoim wystąpieniu nawiązał do tegorocznych dwóch wielkich jubileuszowych wydarzeń, które jak podkreślał dały początek czemuś wielkiemu. - Państwo również macie swój wielki jubileusz. Decydując się pięćdziesiąt lat temu na zawarcie związku małżeńskiego daliście początek rodzinie, najważniejszej komórce w społeczeństwie. Przez lata służyliście rodzinie, ojczyźnie i miastu. Dziś mam możliwość za to Państwu podziękować – mówił do par małżeńskich włodarz miasta

"Świadomy praw i obowiązków... i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe". Te słowa przysięgi małżeńskiej przeszło pięćdziesiąt lat temu wypowiedziedziało 21 par. - Przeżyliśmy razem piękne chwile, choć nie brakowało i tych gorszych. Ale przetrwaliśmy wszystko i, żeby Bóg dał zdrowie i było tak do końca – mówili państwo Krystyna i Edward Duda, świętujący Złote Gody. Podczas uroczystości towarzyszyli im najbliżsi, dzieci i wnukowie. Próbę czasu udało się również przetrwać państwu Janinie i Janowi Strękowskim, którzy przeżyli ze sobą 60 lat. Diamentowe Gody to dla nich podsumowanie dotychczasowego wspólnego życia. - Było radośnie i czasem smutno, ale zawsze się wspieraliśmy – sięgali pamięcią wstecz.

Po części oficjalnej był czas na poczęstunek w postaci tortu i symboliczną lampkę szampana. Okolicznościowy toast wzniesiony za jubilatów przez prezydenta miasta zakończyło gromkie 100 lat. Uroczystość umilił występ zespołu muzycznego Bioacoustic.

2018-07-10 10:02 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED