Zakończył się jubileuszowy festiwal

Strona główna » Aktualności

Zakończył się jubileuszowy festiwal

Zakończył się jubileuszowy festiwal
Pianista Jan Walczak
  • Zakończył się jubileuszowy festiwalPodziękowania i gratulacje dyrektorowi artystycznemu festiwalu przekazał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Wieka Gala w Pałacu Lutosławskich zakończyła XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Trzydziestu znakomitych artystów wykonało przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz muzykę instrumentalną.

Przez ponad tydzień trwania jubileuszowego festiwalu łomżyńscy melomani nie mogli narzekać. Tradycyjnie były koncerty organowe, operetki czy musicale. Usłyszeliśmy m.in. wielką włoską operę "Nabucco" Giuseppe Verdiego. Wszystko w wykonaniu uznanych solistów, duetów czy instrumentalistów. Sopraniści, barytoniści czy tenorzy uraczyli wszystkich znakomitą dawką muzyki na najwyższym poziomie. - Przyjechała do nas cała plejada znakomitych artystów z kraju i zagranicy. Nie zabrakło też tych początkujących, którzy już zdobywają sukcesy na estradach Europy – podsumował krótko Jacek Szymański, twórca i dyrektor artystyczny festiwalu.

Za wydarzenie, które od ćwierć wieku promuje nasze miasto podziękował mu prezydent Mariusz Chrzanowski. - Ten festiwal wpisuje się w historię naszego miasta – mówił włodarz Łomży. - Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co usłyszałem. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że w naszym mieście możemy rozsmakowywać się nie tylko regionalnych produktach, ale też kulturze na tym najwyższym poziomie, co jest niewątpliwą zasługą dyrektora Jacka Szymańskiego – dodał Mariusz Chrzanowski. Do podziękowań dołączyli się łomżyńscy posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski oraz okoliczni samorządowcy. Oficjalnego zamknięcia festiwalu dokonał wicestarosta łomżyński Lech Szabłowski.

2018-07-09 08:16 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED