Złoty jubileusz kapłaństwa w Katedrze Łomżyńskiej

Strona główna » Aktualności

Złoty jubileusz kapłaństwa w Katedrze Łomżyńskiej

  • Złoty jubileusz kapłaństwa w Katedrze Łomżyńskiej
  • Złoty jubileusz kapłaństwa w Katedrze Łomżyńskiej
W poniedziałek 4 czerwca w Katedrze św. Michała Archanioła w Łomży swój jubileusz 50-lecia przyjęcia święceń kapłańskich świętowało pięciu księży z Diecezji Łomżyńskiej. Jubileuszowa Eucharystia została odprawiona przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Słowa uznania i głębokiej wdzięczności przekazał kapłanom prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

W swojej homilii bp Janusz Stepnowski nawiązał do przypowieści o winnicy, bo jak powiedział odnosi się ona do każdego z nas. - Nasi bracia jubilaci od pięćdziesięciu lat starają się rzucać ziarno w glebę ludzkich serc. Każdy z tych kapłanów ma swoją historię życia. Można powiedzieć piękną historię życia, wypełnioną obowiązkami. Oni byli jak ci rolnicy zatrudnieni w winnicy, wszystko z siebie dali. Każdy z nich dawał całego siebie dla swojej wspólnoty parafialnej czy naszego seminarium. Niech Pan Bóg, który jest właścicielem tej winnicy, za te owoce, niech im da hojną zapłatę – mówił bp Janusz Stepnowski.

- Pięćdziesiąt lat temu przyjęliście święcenia kapłańskie. Dzisiejszy dzień jest dla Was szczególny. Wasza posługa jest niezwykle ważna w życiu chrześcijan. Każdy z nas oczekuje od księży szlachetnej postawy, by byli dla nas wzorem. (…) Trzeba jednak pamiętać, że praca jaką wykonuje kapłan, jest niezmiernie trudna i by mogła być odpowiednio pełniona potrzebny jest silny, a przede wszystkim dobry charakter. Do tego niezbędne jest też wsparcie w postaci modlitwy przez osoby świeckie – zwracał się do kapłanów prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, życząc im wielu łask Bożych i wytrwałości w powołaniu.

Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich obchodziło pięciu księży z Diecezji Łomżyńskiej: ks. infułat Jan Sołowianiuk, ks. prałat Franciszek Wróblewski, ks. kanonik Jan Rogowski, ks. kanonik Antoni Tomkiewicz, ks. kanonik Wojciech Kulesza.

2018-06-05 16:12 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED