Podium najlepszych biegaczek Mistrzostw Polski
  • Udane mistrzostwa łomżanSzymon Kulka został wicemistrzem
  • Udane mistrzostwa łomżanbieg kosztował sporo wysiłku
  • Udane mistrzostwa łomżanOlga Kalendarova-Ochal zdobyła brązowy medal
Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego "Prefbet Śniadowo" Łomża podczas rozegranych nad Narwią Mistrzostw Polski na 10 000 m. Łomżanie zdobyli łącznie 6 medali – 4 drużynowo i 2 indywidualnie. Lekkoatletyczna impreza tej rangi po raz pierwszy gościła w naszym mieście. Kwotą prawie 15 tys. zł z budżetu miejskiego wsparł ją prezydent Mariusz Chrzanowski.

W zawodach wystartowało 64 zawodników (21 kobiet i 43 mężczyzn) reprezentujących barwy 34 klubów z całej Polski. Największą liczbę zawodników wystawili gospodarze z Prefbetu oraz Podlasie Białystok. To właśnie te dwa kluby zdominowały mistrzostwa. Łomżanie na podium stawali aż sześciokrotnie (2 krążki indywidualnie i 4 drużynowo). Z kolei białostoczanie wywalczyli dwa medale.

Na rekordową ilość medali Prefbetu złożyły się: brąz Olgi Kalendarovej-Ochal, srebro Szymona Kulki, złoto i srebro I i II  drużyn mężczyzn oraz srebro i brąz drużyn kobiet. - O ile Szymon był jednym z faworytów do medalu i nie zawiódł, to medal Olgi był wydarzeniem zawodów – mówi prezes LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża Andrzej Korytkowski.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Katarzyna Rutkowska (Podlasie Białystok), która obroniła złoto sprzed roku. Rywalki dotrzymywały jej kroku jedynie przez niespełna 4 kilometry. Białostoczanka stanęła na najwyższym stopniu podium już po raz trzeci z rzędu z czasem 33:24.08. W biegu mężczyzn zdecydowane zwycięstwo odniósł Tomasz Grycko poprawiając wynikiem 28:56.81 rekord życiowy o ponad 22 sekundy.