Gwiazdy zaśpiewały w szczytnym celu

Strona główna » Aktualności

Gwiazdy zaśpiewały w szczytnym celu

Gwiazdy zaśpiewały w szczytnym celu
Słynne "My z Łomży" zabrzmiało na koniec koncertu
  • Gwiazdy zaśpiewały w szczytnym celuPrezydent Łomży Mariusz Chrzanowski rozpoczął kwestę na rzecz hospicjum
  • Gwiazdy zaśpiewały w szczytnym celu
Posłowie, samorządowcy, dziennikarze, a nawet duchowni wystąpili w niecodziennych dla siebie rolach podczas III Wiosennego Koncertu Gwiazd, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Niezwykłe wydarzenie było połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży.

- To koncert szczególny, wyjątkowy. Postanowiłem, że środki przeznaczymy na wyjątkowy cel. W naszym mieście działa wiele stowarzyszeń. Jedne pomagają osobom potrzebującym, inne chorym, a jeszcze inne umierającym. Jako samorząd staramy się wspierać wszystkich w miarę możliwości finansowych – podkreślał w swoim wystąpieniu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nawiązując jednocześnie do słów biskupa seniora Stanisława Stefanka, wygłoszonych podczas ostatniej Niedzieli Miłosierdzia Bożego. - Sprowadzały się one do tego, aby nie polegać tylko na instytucjach, ale otworzyć swoje miłosierdzie na pomoc drugiemu człowiekowi – mówił prezydent zwracając się do wszystkich, aby "otworzyli swoje serca" dla łomżyńskiego hospicjum mieszczącego się przy ul. Rybaki. Włodarz miasta zapoczątkował kwestę i zapowiedział, że będzie ona kontynuowana 2 maja w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej podczas organizowanego przez Ratusz "biało-czerwonego" meczu na Orliku przy ul. Katyńskiej i pikniku rodzinnego na Starym Rynku.

W muzycznym przedsięwzięciu wzięli udział artyści amatorzy, których wspierał profesjonalny śpiewak Dariusz Wójcik oraz orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą dytektora Jana Miłosza Zarzyckiego. Dla większości z nich był to debiut w tak niecodziennej roli i przed tak dużą publicznością. Na scenie pojawiła się m.in. posłanka ziemi łomżyńskiej Bernadeta Krynicka, która w duecie wykonała piosenkę Heleny Majdaniec "Rudy rydz". Tuż po swoim występie żartowała, że stres był większy niż na mównicy sejmowej. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali też radni miejscy na czele z przewodniczącym Wiesławem Grzymałą, przedstawiciele lokalnych mediów, duchowni, a także wiele innych osób wywodzących się z różnych łomżyńskich środowisk. Na zakończenie wykonawcy oraz zgromadzona publiczność na stojąco odśpiewali słynne "My z Łomży".

III Wiosenny Koncert Gwiazd nawiązywał do "prima aprilis". Z inicjatywą jego organizacji wyszedł dyrektor łomżyńskiej FKWL. - Cieszę się, że spotkało się to z tak wielkim odzewem uczestników i zainteresowaniem publiczności – podsumował krótko Jan Miłosz Zarzycki. Wydarzenie wpisało się w obchody jubileuszu 600 - lecia nadania Łomży praw miejskich.

2018-04-15 22:53 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED