Podpisano umowę z wykonawcą Hali Kultury

Strona główna » Aktualności

Podpisano umowę z wykonawcą Hali Kultury

Podpisano umowę z wykonawcą Hali Kultury
na zdjęciu: Mariusz Kosiński, właściciel firmy MK-BUD z Białegostoku, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępcy Agnieszka Muzyk i Andrzej Garlicki
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał z Mariuszem Kosińskim, właścicielem firmy MK-BUD z Białegostoku, umowę na przebudowę zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu i zgodnie z umową powinny zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.

Prezydent Mariusz Chrzanowski przypomniał, że w poprzednich kadencjach były różne pomysły dotyczące zagospodarowania tego obiektu, ale brakowało ostatecznych decyzji. – Mi zależało, by pomysł, który będziemy realizowali, mógł uzyskać dofinansowanie zewnętrzne, a jednocześnie wpłyną na to, by Stary Rynek znów tętnił życiem – mówił prezydent. Zauważył, że obecnie w mieście brakuje miejsc, w których młodzież mogłaby rozwijać swoje pasje. Liczy również, że rodzice, którzy będą tu przywozili swoje dzieci, spędzą ten czas na Starym Rynku, dzięki czemu zyskają okoliczne lokale.

Na inwestycję władzom Łomży udało się pozyskać z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości prawie 10 milionów złotych, pochodzące z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. – Pomysł tworzenia kultury w mieście subregionalnym bardzo spodobał się wicepremierowi, ministrowi Piotrowi Glińskiemu. Dzięki temu przedsięwzięciu mamy szansę tę kulturę rozwijać i poprzez nią wpływać na inne dziedziny naszego życia w mieście – mówił Mariusz Chrzanowski.

W podziemiu przebudowanego budynku hali planuje się przeznaczenie pomieszczeń na salę wielofunkcyjną do podejmowania działań interdyscyplinarnych, toalety, szatnie, magazyny oraz pomieszczenia techniczne. Na parterze utworzona zostanie sala wielofunkcyjna z zapleczem, klubokawiarnia, punkt informacji turystycznej, toaleta publiczna i szatnie. W przeszklonych jatkach wokół hali powstanie galeria prezentująca sztukę młodych. Na piętrze mają zostać zlokalizowane sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą, hol wystawienniczy z komunikacją, a także antresole.

Koszt realizacji inwestycji wyniesie 12 mln 850 tys. zł. Prezydent przypomniał, że wykonawca został wybrany w drugim przetargu, a jego cena jest niższa od najkorzystniej z pierwszego przetargu o 1 mln 150 tys. zł. – Wierzę, że jeżeli nie będzie żadnych niespodzianek archeologicznych, to ten obiekt zostanie ukończony w terminie – powiedział Prezydent Łomży.

2018-04-11 14:28 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED