Kolejny konkurs krasomówczy im. Hanki Bielickiej za nami

Strona główna » Aktualności

Kolejny konkurs krasomówczy im. Hanki Bielickiej za nami

  • Kolejny konkurs krasomówczy im. Hanki Bielickiej za namipodczas konkursu władze Łomży reprezentowała Agnieszka Muzyk, zastępca Prezydenta Miasta
Na początku marca Hanka Bielicka ponownie królowała w mieście swojej młodości. Na dwunastą już edycję Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Jej imienia zjechało do Łomży ponad 40 naśladowców talentu Najsłynniejszej Łomżynianki. Oprócz łomżyniaków nie zabrakło gości z Białegostoku, Warszawy, Wasilkowa, Lidzbarka Warmińskiego, Suwałk, Zambrowa, Ełku, Jabłonki Kościelnej, Puław, Ciechanowa, Bielska Podlaskiego, Łap i Wysokiego Mazowieckiego. Tradycyjnie rywalizowali w kategorii wokalnej oraz monolog – wiersz.

Zdecydowanie mocniejsza była ta pierwsza kategoria – tu właściwie nagrody mogliby otrzymać wszyscy wykonawcy. Ale akurat Grand Prix otrzymała Kamila Wojtkielewicz z Białegostoku za rewelacyjną prezentację własnego tekstu pt. "Szczera rozmowa". I miejsce w tej kategorii otrzymała Hanna Krzyżewska z Suwałk, II – Julia Wróbel z Warszawy, a III – Barbara Kolak z Ciechanowa.
W kategorii piosenka po raz kolejny bezkonkurencyjna była Julia Kuzyka z Białegostoku za znakomite wykonanie piosenki "Brzydala". II nagrodę zabrała ze sobą do Białegostoku Aleksandra Muszyńska, a III – Laura Narolewska z Łomży. Co ciekawe laureatki II i III nagrody prezentowały piosenkę "Kto tak ładnie kradnie" ze słowami Agnieszki Osieckiej do muzyki Seweryna Krajewskiego.
Jurorzy (Jan Zdziarski, Katarzyna Szmitko, Zofia Adamska, Monika Zaborska-Wróblewska i Krzysztof Dzierma) gratulowali wszystkim uczestnikom udanych występów. Dziękowali nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w przygotowanie prezentacji konkursowych. Szczególne podziękowania należą się ks. Andrzejowi Godlewskiemu, dyrektorowi konkursu i wszystkim, którzy pod jego komendą "ogarniają" przygotowanie imprezy i jej znakomite, sprawne przeprowadzenie.


tekst i foto: Wawrzyniec Kłosiński

2018-03-16 11:15 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED