Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II

Strona główna » Aktualności

Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II

Już po raz drugi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje akcję edukacyjną „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość” skierowaną do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z regionu 5-ciu wschodnich województw Polski. Biorąc udział w lekcji młodzież dowie się nie tylko jak założyć własny start-up, ale także gdzie szukać wsparcia w realizacji pomysłów biznesowych i jak skorzystać z oferty Platform startowych. Dodatkowo szkoły i nauczyciele, którzy przystąpią do akcji będą mogli wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

„Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” to inicjatywa, dzięki której uczniowie dowiedzą się o możliwościach, jakie dają Fundusze Europejskie. Nauczyciele otrzymają komplet materiałów dydaktycznych, niezbędnych do przeprowadzenia zajęć. Lekcje nie będą jednak standardowe – uczniowie otrzymają komiksy – zaprojektowane specjalnie na potrzeby akcji oraz obejrzą film animowany i wywiad z ambasadorem projektu – Piotrem Psyllosem, który będąc jeszcze w technikum rozpoczął prace nad założeniem własnego start-upu. Podczas zajęć zorganizowany zostanie konkurs dla uczniów, w którym zwycięzcy otrzymają bony podarunkowe. Niekonwencjonalna forma zajęć ma przekonać młodych ludzi, że warto marzyć o własnym biznesie i wcielać marzenia w życie, a młody wiek czy miejsce zamieszkania nie muszą być przeszkodą. Stają się wręcz atutem, aby rozwijać swoją przedsiębiorczość.

Udział w akcji i wszystkie materiały dydaktyczne potrzebne do przeprowadzenia lekcji są bezpłatne. Szkoły otrzymają też niezbędne wsparcie w procesie prowadzenia lekcji, a na koniec – szansę na zdobycie cennych nagród, np. tablic interaktywnych. Jak podkreślają Organizatorzy zainteresowanie projektem jest bardzo duże, ale dzięki jego skali (zakłada się udział min. 500 klas z 5 woj. Polski Wschodniej) – wciąż są wolne miejsca i można jeszcze dołączyć.

Rekrutacja szkół ponadpodstawowych z terenu woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego trwa do 14 marca 2018 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod linkiem www.lekcjaofunduszach-zglosszkole.pl. O przyjęciu  decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje o akcji dostępne są na stronie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

2018-03-12 10:25 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED