Przekazano nagrody w konkursie "Świeć się z Energą"

Strona główna » Aktualności

Przekazano nagrody w konkursie "Świeć się z Energą"

Przekazano nagrody w konkursie
Sprzęt o wartości 10 tys. trafi do najbardziej potrzebujących rodzin
  • Przekazano nagrody w konkursie
  • Przekazano nagrody w konkursie
W holu Urzędu Miejskiego w Łomży odbyło się symboliczne przekazanie sprzętu AGD, który miasto otrzymało za zajęcie pierwszego miejsca w wojewódzkim etapie 9. edycji plebiscytu "Świeć się z Energą". Nowoczesne urządzenia o wartości 10 tysięcy złotych trafią do najbardziej potrzebujących osób w mieście i jego okolicach.

Tytuł "świetlnej stolicy województwa podlaskiego" przypadł naszemu miastu po raz drugi z rzędu. Łomża zajęła również 7. miejsce w ogólnopolskim finale tegorocznej edycji plebiscytu. - Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ale też mobilizacja do kolejnych działań, które na pewno będziemy podejmować. Plebiscyt pokazuje, że nasze miasto cały czas się zmienia. Iluminacje świetlne z roku na rok są coraz bardziej atrakcyjne. Do słynnego już misia Łomżatka dołączają kolejne elementy. Cieszę się, że jest to doceniane – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, dziękując mediom za promocję plebiscytu oraz mieszkańcom i sympatykom grodu nad Narwią za oddane głosy.

Sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł zostanie przekazany ośmiu najbardziej potrzebującym rodzinom. W większości trafi do samotnych matek wychowujących dzieci, którym nie przysługują żadne zasiłki ze względu na to, że podejmują pracę i przekraczają minimalny próg dochodowości. Będą to najpotrzebniejsze rzeczy takie jak, kuchenka, zmywarka, lodówka, pralka czy mikrofalówka. W poprzednim roku rodziny były wskazane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, w tym wytypuje je "Szlachetna Paczka". Jak powiedział włodarz miasta, zainspirowała go do tego rozmowa z liderem regionu łomżyńskiego "Szlachetnej Paczki" Robertem Wesołowskim. - Są to rodziny, które żyją w niezawinionej biedzie. Osoby, które je tworzą nie siedzą w domach, czekając na zasiłki. Starają się, pracują, ale zarabiają mało, by wyjść z biedy – tłumaczył koordynator ogólnopolskiego projektu.

Symbolicznego przekazania urządzeń gospodarstwa domowego dokonał Krzysztof Wysocki, pełnomocnik Energa Obrót S.A. - Plebiscyt ma na celu wspieranie lokalnych społeczności, integrowanie ich oraz wspieranie najuboższych osób. Przeznaczyliśmy na ten cel około 200 tysięcy złotych – przypomniał ideę całego przedsięwzięcia. Na koniec pogratulował Łomży zwycięstwa, zachęcając do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

2018-03-02 15:08 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED