Łomżyńskie inwestycje w ramach "Sportowej Polski"

Strona główna » Aktualności

Łomżyńskie inwestycje w ramach "Sportowej Polski"

Łomżyńskie inwestycje w ramach
Obecna sala gimnastyczna przy SP 2 oraz przyszkolne boisko
  • Łomżyńskie inwestycje w ramach Boisko przy "Budowlance"
Na początku lutego Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do Programu "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej". Z możliwości dofinansowania nawet do 50 % kosztów kwalifikowanych chce skorzystać Miasto Łomża. Na pierwszy plan wysuwa się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Dofinansowanie obejmuje zadania inwestycyjne dotyczące budowy, przebudowy lub remontu niemalże wszystkich obiektów sportowych. - Ten Program daje bardzo duże możliwości. Zamierzamy aplikować o środki na infrastrukturę sportową, z której skorzystają przede wszystkim dzieci i młodzież. Wszystkie planowane inwestycje odzwierciedlają  aktualne potrzeby w naszym mieście. Dzięki ich realizacji młodzi ludzie będą mieli możliwość spożytkowania wolnego czasu oraz rozwijania swoich sportowych pasji – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który skierował już do radnych propozycje zmian w budżecie miasta pod kątem przyszłych przedsięwzięć.

Jednym z priorytetowych ma być budowa sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego przy "Dwójce". Zadanie miałoby zostać zrealizowane w latach 2018 – 2019. Jeszcze w tym roku planowana jest budowa drugiego wielofunkcyjnego boiska, na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4. Szacowany koszt wymienionych inwestycji to ponad 7 mln zł.  Na ich realizację jest szansa pozyskania 50 % dofinansowania. Ale na tym nie  koniec, bo do Ministerstwa Sportu i Turystyki trafią wnioski na realizację jeszcze trzech zadań - wymiany nawierzchni na Orliku przy ulicy Katyńskiej, wyciszenia Pływalni Miejskiej przy ul. Niemcewicza i spłycenie niecki jednego toru pływackiego oraz wyposażenia Stadionu Miejskiego przy ul. Zjazd w siłownię. Nabór wniosków do Programu "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej" trwa do końca marca.

Warto dodać, że jeszcze w tym roku planowana jest budowa w Łomży pięciu plenerowych miejsc sportu, rekreacji i odpoczynku w ramach rządowego programu Otwarte Strefy Aktywności. W tej chwili trwa weryfikacja ponad 1,5 tysiąca wniosków, jakie napłynęły do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Włodarz miasta liczy, że uda się pozyskać dofinansowanie i budowa ruszy już niebawem. - Chcemy realizować ten program w pełnym zakresie. Obejmuje on budowę siłowni zewnętrznych z minimum sześcioma urządzeniami, stref relaksu składających się z ławek i urządzeń do gier, a także placów zabaw dla dzieci – wymienia Mariusz Chrzanowski.

2018-02-22 09:40 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED