Zagrajmy dla Damiana!

Strona główna » Aktualności

Zagrajmy dla Damiana!

  • Zagrajmy dla Damiana!
W piątek 23 lutego w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w godzinach od 10.00 do 15.00 odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Damiana Śliwowskiego - ucznia Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, który ucierpiał w wypadku motocyklowym. Oprócz rywalizacji sportowej wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje m.in. licytacje gadżetów sportowych czy pokazy taneczne.

Pomysł organizacji wydarzenia zrodził się jakiś czas temu, po tym jak o Damianie prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu opowiedziała Sylwia Grabowska, która jest rodzicem jednego z uczniów "Mechaniaka". - Chciałam jakoś pomóc, bo nieszczęście może spotkać każdego. Zwróciłam się do Pana Prezydenta z pytaniem czy Miasto mogłoby włączyć się w taką inicjatywę – mówi pani Sylwia. - Jest to szczytny cel i odpowiedź mogła być tylko jedna. Wspieram i zawsze będę wspierał tego typu akcje. Mam nadzieję, że odzew ludzi dobrego serca będzie duży i uda się w pomóc temu młodemu chłopakowi – mówi włodarz miasta, który wystąpi w koszulce reprezentacji Urzędu Miejskiego.

Oprócz "urzędników" w turnieju weźmie udział jeszcze 7 ekip. Nie zabraknie społeczności Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, którego uczniem jest Damian. Wystąpią także drużyny innych łomżyńskich szkół - Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. Na parkiet wybiegną ponadto "szóstki" Starostwa Powiatowego w Łomży, Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży oraz lokalnych przedsiębiorców. - Mamy grono osób, które lubi pograć w piłkę, a na tak szczytny celu jaki przyświeca imprezie nie trzeba było nikogo długo namawiać – przekonuje Karol Szymański z firmy BTS Szymańscy. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Zespoły, które w grupach zajmą pierwsze dwa miejsca, zagrają w półfinałach. Przegrani zmierzą się w meczu o 3. miejsce, zaś zwycięzcy zagrają w finale.

Ale piątkowa impreza to nie tylko wydarzenie sportowe. Oprócz tego prowadzone będą  liczne licytacje. Około godziny 13.00 pod przysłowiowy młotek pójdą gadżety sportowe - m.in. koszulka Rafała Boguskiego z autografami piłkarzy Wisły Kraków, gadżety reprezentacji Polski, piłkarska koszulka z autografami reprezentacji Polski kobiet czy upominki związane z drużyną szczypiornistów Vive Kielce. Na aukcję zostanie wystawiony również legendarny motocykl "ČZ" 175 z 1961 roku, odrestaurowany przez uczniów "Mechaniaka". Nabyć będzie można  płytę z autografem Zenka Martyniuka czy koszulkę z autografami kabaretu Nowaki. Ponadto prowadzona będzie loteria fantowa i każdy kto kupi los o wartości 5 zł otrzyma specjalny upominek. Swoich miłośników znajdzie z pewnością kiermasz ciast, prowadzony przez wolontariuszy akcji "Łomża piecze ciasta" - za dowolny datek do puszki wrzucający skosztują słodkich wypieków. Dodatkową atrakcją ma być pokaz grup taneczny młodzieży ze studia tańca B.K. Step.

2018-02-19 15:35 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED