Jubileusz 25-lecia III LO

Strona główna » Aktualności

Jubileusz 25-lecia III LO

W III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży odbyły się 15 lutego 2018 roku uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia szkoły oraz 20-lecia nadania jej imienia Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej. Uroczystość uświetnił patriotyczny montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez nauczycieli, uczniów i absolwentów tej placówki, którym towarzyszyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży.

Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego Grażyna Chodnicka podkreślała, że historia tej placówki bardzo mocno łączy się z historią Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Zauważyła, że jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży i 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, również świętu szkoły nadają wyjątkowy charakter. Dziękowała byłym i obecnym pracownikom tej placówki za działania podejmowane dla dobra jej uczniów. - Dzięki ich pasji i zaangażowaniu udało się stworzyć szkołę taką, jaką widzimy dzisiaj: przyjazną, kolorową, nowoczesną i wierną tradycjom, ale też otwartą na nowe wyzwania – mówiła dyrektor Grażyna Chodnicka. Przypomniała także o działaniach podejmowanych przez społeczność szkoły, wśród których są m.in. giełda pomysłów na życie, konkurs poezji i piosenki patriotycznej „Polska to my”, Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, tenisowy turniej „Nadzieja Cup”, akcje krwiodawstwa. Dodawała, że praca w szkole zaprzecza stwierdzeniu, iż młodość raz już miniona, minęła bezpowrotnie, „bo kolejne roczniki uczniów powodują, że ciągle mamy od 16 do 19 lat”.
Wśród licznego grona zaproszonych na uroczystość gości byli m.in. zastępcy Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk i Andrzej Garlicki. Odpowiedzialna za oświatę w naszym mieście Agnieszka Muzyk, odnosząc się do hasła towarzyszącego uroczystości „Gdzie biją źródła…” mówiła, że jednym z tych źródeł są łomżyńskie szkoły. - Bardzo ważny jest rozwój gospodarczy, ważne są różne rodzaje aktywności w zakresie miasta, czy kraju, ale nie będzie to możliwe, jeżeli nie zostanie wychowany człowiek, który będzie gotowy, by realizować taki plan. Dziękuję, że w tej szkole ten plan jest w sposób konsekwentny realizowany – mówiła Agnieszka Muzyk dodając, że zaprezentowana część artystyczna była kwintesencją działań podejmowanych w tym liceum w zakresie wychowania patriotycznego. W swoim wystąpieniu zauważyła, że gdy myśli się o 25-leciu w perspektywie 600-lecia nadania praw miejskich czy 1000-leciu istnienia grodu nad Narwią, to wydaje się to niewiele. - Ale z perspektywy naszego życia i naszych osobistych doświadczeń, tych osób które są zaangażowane w systematyczne i codzienne wielkie dzieło osiągania efektów edukacyjnych, to całe życie – mówiła dziękując dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, uczniom i całemu otoczeniu szkoły za wysokie osiągnięcia dydaktyczne. Podkreślała również, że takie uroczystości są małymi, ale pięknymi diamentami, które tworzą obchody 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Zwracając się do uczniów szkoły mówiła, że są nadzieją tego miasta i kraju oraz wyraziła przekonanie, że III LO, tak jak wszystkie łomżyńskie szkoły, przygotowują młodzież do właściwych wyborów w dorosłym już życiu.
Jubileuszowe uroczystości 25-lecia III Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęły się poranną Mszą świętą w kościele oo. Kapucynów, a zakończyły rozmowami przy kawie na terenie szkoły.

2018-02-15 14:31 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED