Umowa na kolejny odcinek S61 podpisana

Strona główna » Aktualności

Umowa na kolejny odcinek S61 podpisana

Umowa na kolejny odcinek S61 podpisana
Podpisanie umowy na realizację odcinka z Łomży do Śniadowa
W Śniadowie podpisano umowę na realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej S61 "Via Baltica". Prawie siedemnastokilometrowy fragment od "węzła Śniadowo" do "węzła Łomża Południe" ma kosztować 380 mln zł. Jego budowa potrwa do końca 2020 roku.

- To na co czekaliśmy tyle lat staje się faktem. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie to już w 2021 roku będziemy mogli korzystać z tej drogi - niezwykle istotnej dla naszego regionu i dającej wiele możliwości – mówił w Śniadowie prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wskazując, że "Via Baltica" przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa oraz rozwoju gospodarczego regionu. Włodarz miasta podkreślał również jak wiele zyskał północno-wschodni region Polski za rządów Prawa i Sprawiedliwości. - Ten zrównoważony rozwój kraju jest bardzo widoczny i realizowany nie tylko w infrastrukturze drogowej, ale także na innych płaszczyznach – dodawał.

Odcinek od "węzła Śniadowo" do węzła "Łomża Południe", wraz z wcześniejszą inwestycją od "węzła Podborze" do "węzła Śniadowo", na którą umowa została podpisana pod koniec stycznia tego roku, połączą Łomżę z drogą ekspresową S8 w Ostrowi Mazowieckiej i dalej przez Wyszków oraz Marki z Warszawą. Jak zapowiedział wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz, już niebawem realizowane będą dwa kolejne fragmenty S61. - Ta droga połączy region z Europą zachodnią oraz krajami nadbałtyckimi. (...) - To jest sytuacja nie do przecenienia. Moim zdaniem fantastyczna wręcz. Wreszcie cały odcinek drogi, cała Polska wschodnia, która czekała na to tyle lat, będzie miała okazję uczestniczyć w realizacji tej drogi – mówił wiceminister, podkreślając "żelazną konsekwencję" w działaniach obecnego rządu w tej sprawie.

Drogę wybuduje firma POLAQUA sp. z o.o. w systemie "Projektuj i Buduj", w oparciu o najnowsze materiały i technologie. - Myślę, że ta droga będzie wielkim sukcesem zarówno dla nas jaki i dla społeczności lokalnej – przekonywał Oscar Prada Bartolome, dyrektor produkcji i pełnomocnik firmy. Zgodnie z umową, na zaprojektowanie i realizację tego odcinka, wykonawca będzie miał 31 miesięcy, przy czym do budowy nie wlicza się okresów zimowych. W związku z tym możliwe jest zrealizowanie kontraktu do końca 2020 roku. Trasa w całości pobiegnie po nowym śladzie. Siedemnastokilometrowy odcinek ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pasy awaryjne oraz pas rozdziału.

Umowę z wykonawcą podpisał dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku Wojciech Borzuchowski w obecności wiceministra infrastruktury Marka Chodkiewicza. W Śniadowie nie zabrakło między innymi wojewody Bohdana Paszkowskiego oraz parlamentarzystów ziemi łomżyńskiej - Bernadety Krynickiej, Lecha Kołakowskiego i Kazimierza Gwiazdowskiego.

2018-02-09 15:29 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED