Pomóżmy Pawłowi!

Strona główna » Aktualności

Pomóżmy Pawłowi!

  • Pomóżmy Pawłowi!Lucyna Antecka ze Stowarzyszenia Czas Rozwoju oraz Agnieszka Łada, mama Pawła
  • Pomóżmy Pawłowi!
Minimalna kwota 4400 zł potrzebna na wydanie specjalnego kalendarza z rysunkami Pawła Łady, dotkniętego autyzmem została uzbierana, ale akcja "Świat kreską malowany" potrwa jeszcze przez najbliższe kilkanaście dni. W ubiegłym tygodniu w gabinecie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego gościła Lucyna Antecka ze Stowarzyszenia Czas Rozwoju, inicjatorka akcji oraz mama chłopca Agnieszka Łada.

Paweł jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, dotkniętym autyzmem z niepełnosprawnością sprzężoną. Porozumiewa się oraz wyraża swoje uczucia za pomocą kartki papieru i cienkopisu, a czasami kredki i farby. Siedemnastolatek na przekór wszystkiemu udowadnia, że autyzm to nie tylko ograniczenia ale, również pewien stan pięknego umysłu dostępny dla nielicznych. Potrafi dostrzec to, na co większość ludzi bardzo często nie zwraca uwagi, a jego świat to piękno "zaklęte" w szczegółach. Wszystkie prace wykonuje starannie i dokładnie, z uwzględnieniem nawet najdrobniejszych detali. Ich wyjątkowość polega na prostocie, w której ukryte jest piękno.

Artystyczny talent Pawła zainspirował do stworzenia unikalnego projektu, wydania autorskiego kalendarza. Zbiórka rozpoczęła się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Kwota 4400 zł, która pozwoliłaby na zrealizowanie tego w nakładzie 490 egzemplarzy jest już uzbierana. Ale im więcej środków zostanie zebranych, tym lepiej, bo wtedy również możliwe będzie wydanie specjalnego albumu z pracami nastolatka. W inicjatywę chce włączyć się również prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Jeżeli albumy zostaną wydane wówczas Ratusz zakupi je na cele promocyjne miasta. - Jest to szczytny cel i w ten sposób możemy pomóc temu chłopcu – mówi włodarz Łomży.

Aby przyłączyć się do akcji "Świat kreską malowany" wystarczy wejść na stronę wspieram.to i kupić jedną z dowolnych prac z rysunkami Pawła. Ceny są wahają się od 5 do 90 zł. Jednak darczyńca może wpłacić również większą sumę. Projekt trwa do 25 lutego. - Zebrane środki pozwolą spełnić ogromne marzenie tego młodego chłopca. Dadzą szansę na to, by jego prace ujrzały światło dzienne, a on sam uwierzył w swój niewątpliwy talent – przekazuje Lucyna Antecka, prezes Stowarzyszenia Czas Rozwoju. Pomóżmy więc spełnić te marzenia!

2018-02-07 13:26 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED