Spotkali się samorządowcy z kraju

Strona główna » Aktualności

Spotkali się samorządowcy z kraju

Spotkali się samorządowcy z kraju
Obrady poprowadził minister Jacek Sasin
Z udziałem ministra Jacka Sasina odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pierwsze tegoroczne spotkanie Związku Samorządów Polskich. W jego skład wchodzi już 20 samorządów z całego kraju. - Uważam, że wspólnie możemy zrealizować wiele ciekawych inicjatyw na rzecz mieszkańców naszych miast, gmin i powiatów – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który wchodzi w skład zarządu stowarzyszenia.

Obrady poprowadził minister Jacek Sasin, który od samego początku był mocno zaangażowany w powstanie stowarzyszenia. Ma ono być skutecznym partnerem dla władzy rządowej. - Powoli się rozpędzamy. Jest nas coraz więcej. Mamy możliwości legislacyjne – mówił. Podczas spotkania z samorządowcami oznajmił również, że z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego powstała "lista priorytetowych przedsięwzięć". Obejmują one działania z zakresu gospodarki oraz spraw społecznych i będą realizowane w drugiej połowie trwającej kadencji rządu Prawa i Sprawiedliwości. - Zależy nam na wsparciu Polski lokalnej. Chcemy tam skoncentrować uwagę poprzez inwestycje oraz dostępność do nowych technologii – podkreślał przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, zachęcając samorządowców do współpracy i zgłaszania swoich pomysłów.

Obecny na spotkaniu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślał, że po ostatnich wyborach parlamentarnych nasze miasto zyskało bardzo dużo. - Ta przychylność ze strony rządu odczuwalna jest na każdym kroku. Udaje nam się pozyskiwać środki na nasze lokalne przedsięwzięcia, co było bardzo trudne, a wręcz niemożliwe, gdy władzę sprawowała poprzednia koalicja PO-PSL. Ten zrównoważony rozwój kraju jest bardzo widoczny, środki nie są już lokowane tylko w duże aglomeracje na zachodzie kraju – mówił włodarz grodu nad Narwią, zwracając się do ministra Jacka Sasina o wsparcie w przyspieszeniu działań w realizacji programu Mieszkanie Plus. Nasze miasto wraz z kilkoma innymi samorządami podpisało w grudniu ubiegłego roku umowę z Krajowym Zasobem Nieruchomości umowę na mieszkań w ramach tego rządowego przedsięwzięcia.

Zanim jeszcze rozpoczęły się główne obrady w skład powstałego w ubiegłym roku stowarzyszenia przyjęte zostały dwa nowe samorządy – miasto Halinów oraz gmina Zbuczyn. - Uważam, że samorządy wciąż są za mało wykorzystywane w procedowaniu ważnych ustaw – mówił Adam Ciszkowski, burmistrz Halinowa, położonego 20 km od Warszawy. Podobnego zdania jest również Tomasz Hapunowicz, wójt gminy Zbuczyn w powiecie siedleckim. Obaj samorządowcy wyrażają nadzieję, że przynależność do Związku Samorządów Polskich to zmieni i stwarzając możliwość większej partycypacji w procesach legislacyjnych. Po przyjęciu nowych członków stowarzyszenie skupia wokół siebie już 20 samorządów.

2018-02-05 08:59 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED