OSA w Łomży

Strona główna » Aktualności

OSA w Łomży

OSA w Łomży
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Pięć Otwartych Stref Aktywności może powstać w tym roku w naszym mieście, w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego celem jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo – rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych.

Zdaniem Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego jest to bardzo dobry program, do udziału w którym zachęcał go w ubiegłym roku z Jarosław Stawiarski, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie  Sportu i Turystyki. – Ma on na celu promocję aktywnego i zdrowego trybu spędzania czasu wolnego oraz poprawę komfortu życia mieszkańców. Maksymalnie możemy zgłosić pięć lokalizacji i tyle też planujemy wykonać, gdyż chcemy realizować go w możliwe maksymalnym zakresie – powiedział prezydent Chrzanowski. Potrzebę tego typu obiektów w mieście zgłaszają również mieszkańcy m.in. poprzez propozycje zadań do kolejnych edycji budżetu obywatelskiego.

Otwarte Strefy Aktywności mają zostać zlokalizowane w Łomży na terenach przy ul. Wojska Polskiego 29, ul. Kazańskiej 9, ul. Wroniej, ul. Dmowskiego 5 oraz ul. Śniadeckiego 16. – Będą mogły tam powstać plenerowe siłownie z minimum sześcioma różnymi urządzeniami oraz strefy relaksu, składające się z ławek i urządzeń do gier. Ponadto znajdą się tam ogrodzone place zabaw o charakterze sprawnościowym – informuje zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki. Dofinansowanie, jakie samorząd może pozyskać na realizację każdej z tych stref, wynosi do 50 tys. zł na jeden obiekt.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przez najbliższe dwa lata, kwotą 100 mln zł zamierza dofinansować około 3 tysięcy takich obiektów. W wersji podstawowej program Otwartych Stref Aktywności dotyczy siłowni plenerowych i stref relaksu (ławki, stoły do gier, ping-ponga, zagospodarowanie zieleni), zaś w wersji rozszerzonej obejmuje dodatkowo place zabaw o charakterze sprawnościowym oraz ogrodzenie terenu. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa, Polacy oczekują powstawania nowoczesnych obiektów sportowo – rekreacyjnych w pobliżu miejsca zamieszkania, które umożliwią spędzanie czasu w sposób aktywny i staną się miejscem integracji społecznej dla użytkowników w różnym wieku i o zróżnicowanej sprawności fizycznej.

Nabór wniosków trwa do połowy lutego. Jeżeli władzom Łomży uda się pozyskać dofinansowanie, to Otwarte Strefy Aktywności powstaną jeszcze w tym roku.

2018-01-17 15:04 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED