Dobra zabawa bez alkoholu

Strona główna » Aktualności

Dobra zabawa bez alkoholu

Już po raz ósmy wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Łomżyńskiej zorganizowała bal bezalkoholowy. W sobotę 13 stycznia 2018 roku w Jędrusiowej Zagrodzie w Piątnicy bawiło się grubo ponad sto par, a chętnych do udziału w zabawie było jeszcze prawie drugie tyle, udowadniając, że do dobrej zabawy napoje alkoholowe nie są potrzebne. Organizację przedsięwzięcia wsparły władze samorządowe Miasta i Gminy Łomża oraz Gminy Piątnica, a także liczne grono prywatnych sponsorów.

Obecny na balu biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, że sto lat temu, kiedy odzyskiwaliśmy niepodległość, polskie elity bardzo dbały o trzeźwość polskiego narodu. - Wtedy spożycie alkoholu wynosiło od 1 do 3 litrów na głowę statystycznego Polaka. Dzisiaj z bólem musimy stwierdzić, że spożycie alkoholu na głowę statystycznego Polaka wynosi 10 litrów. Około 20 procent Polaków sobie z nim nie radzi, mamy milion osób uzależnionych oraz trzy miliony pijących ryzykowanie i szkodliwie  – przytoczył zatrważające dane biskup Bronakowski. Organizatorom i uczestnikom balu bezalkoholowego dziękował za piękne świadectwo wewnętrznej wolności. - Kiedyś mówiliśmy, że nie ma wolności bez solidarności. Dziś musimy podkreślać, że nie ma wolności  bez trzeźwości  - mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski, jednocześnie kolejny raz dziękując władzom Łomży za podjętą w ubiegłym roku odważną decyzję o organizacji miejskich imprez bez udziału producentów napojów alkoholowych.
Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki powiedział, że kiedyś wspólnie z żoną na tego typu bale musieli jeździć do Wyszkowa. – Tej inicjatywy bardzo brakowało w Łomży, ale dzięki Domowemu Kościołowi, już od ośmiu lat możemy bawić się w pobliskiej Piątnicy. Dziękuję organizatorom tego wydarzenia i zapewniam, że jako władze Łomży będziemy je wspierać, bo wpisuje się ono w myśl organizacji imprez w naszym mieście – mówił zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki.
Również Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki podkreślał, że wartość tego typu bali polega nie tylko na bardzo dobrej zabawie, ale przede wszystkim promocji zabawy bezalkoholowej, innego stylu bycia i wspaniałej kultury bez alkoholu. - Dzięki nim coraz więcej osób widzi, że można bawić się bez tego typu napojów. Życzę organizatorom, by w tej wspaniałej misji trwali, a my jako samorządowcy będziemy ich  w tych działaniach wspierali – zapewniał Wójt Krzysztof Kozicki.
Dobra zabawa, którą jak co roku prowadził wodzirej Piotr wraz z zespołem „Verus”, prezentując gościom wachlarz najpopularniejszych przebojów muzyki współczesnej i nie tylko,  trwała do białego rana. Dzięki darczyńcom,  wśród których był m.in. Urząd Miejski w Łomży, część jej uczestników do swoich domów wróciła z nagrodami. Ponadto, każda z par uczestniczących w balu otrzymała m.in. niebiańskie szkła kontaktowe, pozwalające na bardziej wnikliwe przyjrzenie się swemu życiu w odniesieniu do słowa Bożego oraz monetę upamiętniającą jubileusz 600-lecia nadania Łomży praw miejskich
Patronat nad balem bezalkoholowym objęli: Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, ks. biskup Tadeusz Bronakowski, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys oraz Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki.

2018-01-14 19:30 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED