Marzenia dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży spełnione

Strona główna » Aktualności

Marzenia dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży spełnione

W poniedziałkowe popołudnie (8 stycznia) finał miała akcja „Pomocnicy Mikołaja”, którą pod patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego od początku grudnia prowadziły Sandra Stępkowska, Magdalena Kołodziejek oraz Żaneta Matyjasiak. Dzięki mieszkańcom Łomży i okolic udało się zebrać imponującą kwotę 15 tysięcy złotych, która w całości została przekazana na zakup wymarzonych prezentów dla dzieci.

- Jako Prezydent Łomży jestem dumny, że naszą społeczność tworzą tak dobre i empatyczne osoby. Pokazały Panie, że jeśli chce się coś zrobić, można wszystko – mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski, który uczestniczył w uroczystym przekazaniu prezentów dzieciom. - Cieszę się również, że mieszkańcy Łomży i okolicznych miejscowości otworzyli swoje serca i wsparli to wydarzenie. Dobro, które dajemy wraca do nas. Dlatego z jednej strony dziękuję Paniom za serce, jakie okazałyście dzieciom z łomżyńskiej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej, a z drugiej strony jestem przekonany, że to, co Panie dałyście od siebie, wróci do Pań – dodawał Prezydent.
- Wydaje mi się, że pomaganie mam we krwi. Uwielbiam to robić. Jestem szczęśliwa, kiedy widzę uśmiech na twarzy drugiego człowieka – mówiła Sandra Stępkowska, inicjatorka przedsięwzięcia. - Na pomysł akcji „Pomocnicy Mikołaja” wpadłam spontanicznie. Już kiedyś robiłam koncert charytatywny dla dzieciaków z Placówki, są mi więc one znane i bliskie. Pomyślałam, że warto zrobić im wyjątkowe święta, takie, jakich jeszcze nie mieli, w których przynajmniej częściowo spełnią się ich marzenia – dodawała Sandra.
Za zebrana kwotę przeszło 15 tysięcy złotych dzieci otrzymały odzież, obuwie, książki, pomoce edukacyjne, zabawki. Prywatni sponsorzy ufundowali bony na kursy, m.in. tańca, fotografii, czy kosmetyczny. – Zależało nam na tym, aby dzięki tej akcji dzieci z Palcówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łomży wiedziały, że nie są same na świecie, że mogą liczyć na wsparcie drugiego człowieka. - powiedziała Magdalena Kołodziejek -  Postanowiłyśmy, że dzieci otrzymają od nas nie tylko prezenty rzeczowe. Dzięki wszystkim ofiarodawcom mogłyśmy wykupić wychowankom Placówki także kursy i szkolenia. Dzięki nim będą mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania – dodawała.
- Jestem zaskoczona rozmachem z jakim została przeprowadzona akcja dla dzieci z naszej Placówki – mówiła dyrektor Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Łomży Inga Kolaska. - Nie spodziewałam się, że tak wiele osób udzieli nam wsparcia, i że uda się zebrać kwotę, która pozwoli na realizację marzeń dzieci. Dziewczynom udało się kupić wszystko, o co nasi wychowankowie prosili. To niezwykłe i piękne. Bardzo dziękuję paniom Sandrze, Magdalenie oraz Żanecie, ich rodzinom, Prezydentowi Miasta Mariuszowi Chrzanowskiemu oraz wszystkim, którzy włączyli się w te wspaniałe przedsięwzięcie - dodawała Dyrektor PO-W.

2018-01-09 12:00 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED