W mieście będzie bezpieczniej

Strona główna » Aktualności

W mieście będzie bezpieczniej

Łomżyńscy policjanci wzbogacili się o trzy nowe radiowozy. Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się tuż po świętach Bożego Narodzenia na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego. Zakup jednego z nich współfinansowało Miasto Łomża.

Po ulicach naszego miasta będą jeździły dwie Kie Ceed oraz Hyundai i20. Zakup tych pierwszych został w całości sfinansowany z budżetu państwa w ramach "programu modernizacji służb mundurowych". Pojazdy będą służyły w Wydziale Ruchu Drogowego. Kupno Hyundaia i20 za kwotę blisko 50 tys. zł, który będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji w połowie sfinansował łomżyński Ratusz. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nie ma wątpliwości, że jest to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i zapowiedział już wygospodarowanie w budżecie kolejnych środków na ten cel. - Miasto od dłuższego czasu współpracuje z KMP w Łomży i jest to współpraca wzorowa – zaznaczał. W ramach wspólnie podejmowanych działań wymienił m.in. doświetlanie przejść dla pieszych czy akcję "Odblaski biorę w ciemno".

Symbolicznego przekazania kluczy do samochodów dokonał sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. - Przestępcy dysponują dzisiaj bardzo nowoczesnym sprzętem (...) więc policja nie może mieć gorszego wyposażenia niż oni, bo wtedy by z nimi przegrywała – tłumaczył. Radiowozy oraz dodatkowo sprzęt narciarski, który trafi do policjantów strzegących porządku na stoku w Rybnie, poświęcił biskup Tadeusz Bronakowski w asyście ks. Radosława Kubła, kapelana łomżyńskiej komendy. - Te samochody będą służyły do tego, aby nieść pomoc i wszystko to co dobre drugiemu człowiekowi – mówił bp Bronakowski tuż przed poświęceniem.

Uroczystość była również doskonałą okazją do nagrodzenia najlepszych funkcjonariuszy z Łomży, Kolna, Grajewa, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego. Wyróżnienia otrzymało prawie 40 policjantów. - Takich osób, które na to zasługują jest dużo więcej – podkreślał wiceminister Zieliński. Dodał, że na tegoroczne nagrody w Policji ministerstwo przeznaczyło 5 mln zł, z czego 144 tys. zł trafiło do województwa podlaskiego. Dodał, że środki przekazywane są głównie funkcjonariuszom niższych szczebli, które są blisko niebezpiecznych zdarzeń i często narażają swoje życie.  Jak mówił jest zadowolony z pracy polskich stróżów prawa. - Ten rok dla Policji kończy się dobrze, gdyż wszystkie wskaźniki mierzące poziom bezpieczeństwa poprawiły się w stosunku do ubiegłych lat. (...) Polacy czują się coraz bezpieczniej – przekonywał.

2017-12-27 22:45 Opublikował: Grzegorz DanilukUrząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED