Miasto poszerza politykę prorodzinną

Strona główna » Aktualności

Miasto poszerza politykę prorodzinną

Miasto poszerza politykę prorodzinną
karnet rodzinny na pływalnię będzie wydawany mieszkańcom Łomży, którym w 2018 roku urodzi się dziecko
Od 2016 roku mieszkańcom Łomży, którym urodziło się dziecko, przysługuje samorządowe becikowe w wysokości 500 zł oraz wyprawka dla noworodka. W pierwszym roku był to komplet ubranek, w tym są to kocyki z logo miasta i napisem „100% szczęścia”. W 2018 roku zostanie ona rozszerzona o dodatkowe elementy związane z 600-lecia nadania Łomży praw miejskich: jubileuszową monetę i kartę rodzinną na basen.

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreśla, że wbrew powszechnym opiniom o zmniejszającej się liczbie mieszkańców Łomży, z roku na rok liczba urodzeń w naszym mieście jest coraz większa. Poinformował, że przez cały 2016 rok wypłaconych zostało 520 samorządowych becikowych, a w tym roku, tylko przez 11 miesięcy, wydano 576 takich decyzji. - Spodziewamy się, że w całym 2017 roku przekroczymy magiczną liczbę 600 urodzeń. Tendencja wzrostu urodzeń jest ogólnokrajowa i wiąże się z polityką rządu Prawa i Sprawiedliwości, który bardzo mocno wspiera polskie rodziny. Ale oprócz dobrych działań polskiego rządu potrzeba jeszcze wsparcia samorządu – powiedział Mariusz Chrzanowski.

Podczas briefingu prasowego w Parku Wodnym Prezydent poinformował, że również w 2018 roku będzie przekazywane samorządowe becikowe i wyprawka w postaci kocyka. Oprócz logo miasta znajdzie się na nim także logo jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich. - Będziemy również przekazywali także specjalnie wybitą na jubileusz monetę z wizerunkiem księcia Janusza Mazowieckiego oraz kartę rodzinną z pakietem sześciuset minut do wykorzystania dla rodziny w Parku Wodnym lub na pływalni przy ulicy Niemcewicza – mówił Mariusz Chrzanowski podkreślając, że w ten sposób chce promować zdrowy styl życia wśród mieszkańców i zachęcać do aktywności sportowej.

O szczegółach funkcjonowania karty rodzinnej poinformował dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Będzie wydawana ona imiennie jednemu z rodziców lub opiekunowi prawnemu dziecka w Urzędzie Miejskim w Łomży. W ramach karnetu wejście w jednym momencie będzie przysługiwało maksymalnie pięciu osobom, tak aby za jednym razem mogła wejść cała rodzina. Sześćset minut będzie dostępne przez 12 miesięcy, a po ich wykorzystaniu karta przejdzie na własność rodziny, która może ją doładowywać już we własnym zakresie zgodnie z cennikiem – mówił Andrzej Modzelewski dodając, że jest to również wspaniała forma promocji miejskich obiektów sportowych.

- Mam nadzieję, że ten miły ukłon w stronę polityki prorodzinnej będzie też dobrym przykładem, że  Łomżę można stawiać jako wzór wsparcia tego, co robi rząd Prawa i Sprawiedliwości dla polskich rodzin – powiedział Prezydent Mariusz Chrzanowski.

Wnioski o samorządowe becikowe przyjmowane są w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego przy ul. Polnej 16 w godzinach 7:30-15:30. Mieszkańcy Łomży, których dziecko przyszło na świat w łomżyńskim szpitalu, mogą odebrać wyprawkę w Urzędzie Stanu Cywilnego podczas nadawania dziecku numeru Pesel i meldowania go w Łomży. Rodziców mieszkających w naszym mieście, których dzieci  urodziły się w innej miejscowości, po odbiór wyprawek zapraszamy do Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego (pok. 122), z dokumentem potwierdzającym nadanie dziecku numeru Pesel. Osoby niezameldowane w Łomży, mieszkające jednak w naszym mieście co najmniej przez dwanaście miesięcy przed urodzeniem się dziecka, wyprawkę również mogą odebrać w Wydziale Komunikacji Medialnej i Promocji, dostarczając akt urodzenia dziecka lub dokument potwierdzający nadanie dziecku numeru Pesel. Muszą także podpisać specjalne oświadczenie o zamieszkiwaniu  w naszym mieście minimum 12 miesięcy przed urodzeniem się dziecka.

2017-12-06 14:30 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED