Odblaski? Biorę w ciemno!

Strona główna » Aktualności

Odblaski? Biorę w ciemno!

W poniedziałkowe popołudnie (4.12.2017r.) w holu łomżyńskiego Ratusza odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Odblaski? Biorę w ciemno”, zorganizowanego przez Komendę Miejską Policji w Łomży. Stanowił on jeden z kilku etapów działań informacyjno – edukacyjnych, mających za zadanie zwrócić uwagę niechronionych uczestników ruchu drogowego na to, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

- Odkąd dane mi było zostać Prezydentem Łomży zwracam szczególną uwagę i podejmuję działania, by zwiększyć bezpieczeństwo w naszym mieście - mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski. – Dziś na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Łomży przekazuję kolejne odblaski. Bardzo proszę zrobić z nich dobry użytek tak, aby trafiły one do jak największej liczby osób i żebyśmy wszyscy byli widoczni i bezpieczni na drodze – dodawał Prezydent.

- Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko poza terenem zabudowanym, ale i w mieście. Pieszy, który nosi ciemne ubranie jest bardzo słabo widoczny przy przejściach dla pieszych. Stąd liczne wypadki - mówił Komendant Miejski Policji w Łomży nadkom. Marek Sienkiewicz. – Rozstrzygany dziś konkurs oraz wszelkie dotychczas poczynione przez policję działania informacyjne, mają za zadanie podnieść świadomość uczestników ruchu drogowego, a tym samym ograniczyć liczbę wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów - dodawał Komendant.

Do Komendy Miejskiej Policji w Łomży wpłynęło prawie 220 prac o tematyce związanej z bezpieczeństwem pieszych na drodze. Konkurs plastyczny ogłoszony został na początku października, a w dniu wczorajszym laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Plebiscyt został zorganizowany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łomży, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Miejskiego Ośrodka  Sportu i Rekreacji, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa w Łomży, a także Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. Prace zwycięzców do połowy grudnia można oglądać na wystawie w holu łomżyńskiego Ratusza.

Lista nagrodzonych:

Kategoria I (klasy 0-3)
1.    Helena Horosz – SP2 w Łomży
2.    Oliwier Siedler – SP2 w Łomży
3.    Julia Bacławska – SP4 w Łomży

Kategoria II (klasy 4-7)
1.    Kinga Dziemińska – SP10 w Łomży
2.    Damian Górzyński – SP w Piątnicy
3.    Szymon Dębski - SP10 w Łomży

Kategoria III (młodzież do lat 18 i osoby dorosłe)
1.    Agnieszka Szymańska  - PG 9 w Łomży
2.    Paulina Bąkowska – Zespół Szkół Specjalnych w Łomży
3.    Tomasz Miłostek - Zespół Szkół Specjalnych w Łomży

2017-12-05 09:05 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED