Nowe parkingi i urządzenia do zabaw dla dzieci

Strona główna » Aktualności

Nowe parkingi i urządzenia do zabaw dla dzieci

Nowe parkingi i urządzenia do zabaw dla dzieci
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski sam osobiście sprawdził stan parkingów przy ul. Śniadeckiego
Do radnych skierowany został przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wniosek o zabezpieczenie w tegorocznym budżecie miasta kwoty 370 tys. zł na budowę parkingów przy ul. Śniadeckiego. Kilkadziesiąt metrów dalej zamontowane będą też urządzenia do zabaw dla dzieci.

- Ważne jest, aby inwestować w infrastrukturę, która bezpośrednio poprawi komfort życia mieszkańców. Nowe, większe parkingi są w tym miejscu bardzo potrzebne. Osoby mieszkające w tej części osiedla zgłaszali ten problem od kilkunastu lat. Jako radny sam również niejednokrotnie interpelowałem w tej sprawie – tłumaczy prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Dodaje, że do Ratusza napływały też zgłoszenia z prośbą o zamontowanie dodatkowych urządzeń dla dzieci na pobliskim placu zabaw. - Istotne jest nie tylko inwestowanie na dużych Sakate Parkach, ale i małych, osiedlowych placach – mówi włodarz Łomży.

Nowe parkingi przy ul. Śniadeckiego miałyby powstać do końca czerwca przyszłego roku. W skład tego zadania wchodzi też przebudowa drogi dojazdowej, przebudowa i budowa chodników, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie około 800 tys. zł. Projekt jest już gotowy i w tej chwili Ratusz przygotowuje się do ogłoszenia przetargu. Nieopodal zamontowane będą też urządzenia do zabaw dla dzieci. Na tę inwestycję mieszkańcy okolicznych bloków czekają od dłuższego czasu. Obecnie znajduje się tam jedynie stara drabinka i piaskownica. - Bardzo się cieszę, ja sama mam małe dzieci, chcę, żeby miały one miejsce do zabawy i to miejsce było przede wszystkim bezpieczne – mówi jedna z mieszkanek.

Na tym jednak nie koniec, bo o urządzenia dla najmłodszych wzbogacą się także place zabaw: Przedszkola Publicznego nr 15 przy ul. Kołłątaja, strzelnicy Sakate Park przy ul. Śniadeckiego oraz niedawno oddanego do użytku budynku socjalnego przy Kamiennej. Dodatkowo w ramach Budżetu Obywatelskiego elementy gier zespołowych powstaną na terenie rekreacyjnym przy ul. Przytulnej. W wymienionych miejscach dzieci zyskają m.in. trampolinę, hamak "Bocianie gniazdo", huśtawkę czy bujak na sprężynie.

2017-11-28 07:34 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED