Znamy wyniki głosowania na Budżet Obywatelski

Strona główna » Informacje praktyczne » Budżet Obywatelski

Znamy wyniki głosowania na Budżet Obywatelski

Znamy wyniki głosowania na Budżet Obywatelski
Adam Baczewski, Przewodnicząca Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski Agnieszka Muzyk, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Marianna Jóskowiak
Co najmniej osiem zadań zgłoszonych przez mieszańców miasta będzie realizowanych w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu na 26 propozycji udział wzięły 7783 osoby, które oddały łącznie 15622 głosy. Dodatkowo, na organizowany po raz pierwszy Młodzieżowy Budżet Obywatelski, oddano 4077 głosów.

Łomża już tradycyjnie w głosowaniu podzielona została na trzy strefy. Na dziewięć zadań zgłoszonych w Centrum oddano 5366 głosów. Jedenaście projektów z Łomżycy otrzymało 5471 głosów. Na sześć zadań dotyczących Południa mieszkańcy oddali 4515 głosów.

Podczas ogłoszenia wyników Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślił, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców w życie miasta, Budżet Obywatelski ma się w Łomży bardzo dobrze. – Na przestrzeni tych pięciu edycji widać, ile ciekawych projektów przedstawiono,  jak wiele dobrego udało się zrobić, ile pomysłów, często dotyczących tych przyziemnych kwestii, jak chodniki czy parkingi, dzięki staraniom społeczności osiedla czy bloków udało się zrealizować – mówił Prezydent Łomży, podtrzymując swoje zapowiedzi o wnioskowaniu do Rady Miasta, by na budżet partycypacyjny w 2018 roku przeznaczyć 2 mln zł.

Informację na temat wyników głosowania przedstawiła zastępca Prezydenta Agnieszka Muzyk, która przewodniczyła pracom Zespołu Koordynującego. – Choć Prezydent będzie wnioskował w przyszłorocznym budżecie miasta o kwotę 2 mln zł, to jednak jako Zespół Koordynujący uznaliśmy, że na tym etapie podzielimy środki według kwot z poprzedniej edycji, przeznaczając na każdą strefę po 375 tys. zł. Po uchwaleniu budżetu miasta zbierzemy się jeszcze raz i rozdzielimy pozostała kwotę, zgodnie z wynikami głosowania – zapowiedziała. Zwróciła również uwagę, że prawie 10 proc. osób głosujących oddało głosy nieważne. – Spowodowane to było nieczytelnymi podpisami, nieczytelnie wypełnionymi kartami, podwójnie oddanymi głosami oraz głosowaniem przez osoby spoza miasta – wyjaśniała Agnieszka Muzyk. W kontekście Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego poinformowała, że w związku z wysoką ilością głosów na każdy z trzech projektów, Zespół Koordynujący  wyraził akceptację, by z ich autorami usiąść razem do rozmów i przeanalizować koszty tak, by wszystkie trzy mogły być zrealizowane.

Wiceprzewodniczący Zespołu Koordynującego Adam Baczewski, który jest również Przewodniczącym Rady Osiedla nr 3 zwrócił uwagę, że dzięki budżetowi obywatelskiemu możemy zrealizować wiele inwestycji przyjaznych mieszkańcom. -  Zachęcam do zgłaszana swoich propozycji w przyszłych edycjach i udziału głosowaniach, bo jak widać mamy realny wpływ na to, co jest robione w naszym mieście – mówił Adam Baczewski, podkreślając przychylność władz miasta do realizacji potrzeb mieszkańców.

- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w budżet partycypacyjny, dziękuję wszystkim, którzy zgłosili projekty oraz mieszkańcom za to, że jak co roku aktywnie biorą udział w głosowaniu – mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski wręczając pisemne podziękowania autorom projektów biorących udział piątej edycji Budżetu Obywatelskiego w Łomży.

Projekty zatwierdzone do realizacji:
Centrum:
- Droga po zdrowie – ul. Kapucyńska
- Budowa nowych schodów lub ich kapitalny remont – ul. Zamiejska – ul. Zjazd
- Bezpieczna ulica – wykonanie 3 progów zwalniających – ul. Senatorska
Łomżyca:
- Mini bulwary nad Łomżyczką – osiedle Maria I i II
- Inteligentne oświetlenie traktu pieszo – rowerowego wraz z monitoringiem od ul. Przyjaźni do ul. Szerokiej – trakt pieszo – rowerowy od ul. Przyjaźni do ul. Szerokiej
Południe:
- Remont chodników w pasie drogowym ul. Przykoszarowej i Niemcewicza przy bud. Przykoszarowa 15, 17, 19 i H. Kołłątaja 12
- Wykonanie miejsc postojowych pomiędzy bud. Na ul. Bema i ul. Prusa 1 na obrzeżach parku Jana Pawła II
- Remont ciągu komunikacyjnego Osiedla Jantar – fragment działki nr 12150 ul. Bema
Rezerwa:
- Remont terenu przed budynkiem nr 2 przy ul. 3 Maja z funkcją miejsc postojowych wraz z remontem wjazdu z ulicy 3 Maja (Centrum)
- Monitoring i oświetlenie  Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Łomżyca – skrzyżowanie ulic Browarnej i Podleśnej (Łomżyca)
- Remont nawierzchni parkingu – ul. Ks. Anny 6D (Południe)

Szczegółowe wyniki głosowania na Budżet Obywatelski 2018 i Młodzieżowy Budżet Obywatelski dostępne są  --->TUTAJ<---

2017-10-23 21:38 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED