Kolekcjonerska niedziela na Starym Rynku

Strona główna » Aktualności

Kolekcjonerska niedziela na Starym Rynku

W niedzielę 17 września na łomżyńskim Starym Rynku odbędzie się ostatni już w tym roku Jarmark Kolekcjonerski. Tradycyjnie oprócz antyków i staroci na stoiskach dostępne będą również produkty spożywcze oparte na naturalnych recepturach. Tego dnia każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jarmarki odbywają się cyklicznie w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Ich celem jest przede wszystkim integracja środowiska kolekcjonerskiego. - Kolekcjonerstwo to pasja, która wciąga, wyostrza zmysły i sprawia, że z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie mówi Adam Zwierzyński, radny miejski od lat związany z Łomżyńskim Klubem Kolekcjonerskim, pomysłodawca Jarmarku Kolekcjonerskiego. Poniżej prezentujemy jego list, w którym zachęca łomżan oraz mieszkańców okolicznych miejscowości do udziału w wydarzeniu. Oto jego treść:

            Szanowni Państwo, mieszkańcy Łomży i okolicznych miejscowości. Mam zaszczyt zaprosić Was na Jarmark Kolekcjonerski, który będzie odbywał się od kwietnia do września 2017 r. w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Jarmark będzie miejscem, w którym uzupełnimy swoje zbiory lub wręcz rozpoczniemy przygodę kolekcjonerską.

                Nie wszystkie kolekcje muszą być cenne pod względem finansowym. Liczy się jednak ich wartość sentymentalna i pamiątkowa. Nasuwa się pytanie: czy warto coś kolekcjonować? Odpowiedź wydaje się być jednoznaczna. Zbieranie określonych przedmiotów jest zawsze czymś korzystnym. Pozwala zrelaksować się i zapomnieć o codziennych kłopotach. Największą radość z posiadania hobby daje poszukiwanie nowych, coraz ciekawszych eksponatów. To także wiele radości, jak i też niezaprzeczalny dreszczyk rywalizacji z innymi pasjonatami. Kolekcjonerstwo wyrabia w człowieku wiele pozytywnych cech. Należą do nich: cierpliwość, systematyczność, umiejętność planowania. Z tego też względu zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do rozpoczęcia przygody z jakimś hobby. Nabyte dzięki temu cechy przydadzą się w dorosłym życiu.

                W ramach Jarmarku nakłaniam do wyprzedaży przedmiotów ze swoich strychów, piwnic czy garaży. Czasami są to dla nas rzeczy niepotrzebne, natomiast dla innych mogą stać się atrakcyjnymi eksponatami. Dzięki uprzejmości Pana Mariusza Chrzanowskiego Prezydenta Miasta Łomży, sprzedawcy i wystawcy nie ponoszą kosztów uczestnictwa w Jarmarku  Kolekcjonerskim.

                "Kupno zbioru to nie kolekcjonerstwo". Dżentelmen – Kolekcjoner, to mężczyzna, który zapraszając kobietę do domu, by pokazać jej znaczki, pokazuje znaczki.  

                Jeszcze raz zapraszam na Jarmark Kolekcjonerski.

                                                                               Adam Zwierzyński – Łomżyński Klub Kolekcjonerski

 

Osoby zainteresowane udziałem w Jarmarkach Kolekcjonerskich proszone są o kontakt telefoniczny pod nr 604 533 849 lub mailowy: a-zw@wp.pl.

2017-09-14 10:01 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED