Lato z Radiem zagościło w Łomży

Strona główna » Aktualności

Lato z Radiem zagościło w Łomży

Lato z Radiem zagościło w Łomży
gwiazdą łomżyńskiego Lata z Radiem był zespół Lady Pank
Dobiegają końca wakacje, a wraz z nimi kończy się trasa koncertowa „Lata z Radiem”. Jej przedostatni etap miał miejsce w sobotę 26 sierpnia w Łomży. Na scenie, ustawionej wyjątkowo na terenach zielonych przy ulicy Zawadzkiej, w pobliżu Parku Jana Pawła II i kompleksu „Moje boisko – Orlik 2012”, przed łomżyńską publicznością wystąpili: Maciej Pol, Magdalena Steczkowska, Papa D. i Lady Pank. Ale „Lato z Radiem” to nie tylko koncerty, to również doskonała promocja naszego miasta na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

- „Lato z Radiem” powróciło do naszego miasta po kilkunastu latach przerwy. Liczba osób, które na nie przybyły pokazuje, że brakowało tego typu imprezy w naszym mieście – powiedział Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Był to kulminacyjny moment cyklu wydarzeń kulturalno - rozrywkowych w Łomży, zorganizowanych pod nazwą „Łomżyńskie wakacje” – dodawał Prezydent Chrzanowski, zapowiadając chęć organizacji tego typu wydarzenia również w przyszłym roku.
Prezydent Mariusz Chrzanowski był także gościem plenerowego studia „Lata z Radiem”. W godz. 9:00 – 12:00 ze Starego Rynku w Łomży audycję prowadzili Marta Januszewska i Roman Czejarek. Oprócz gospodarza miasta o naszym mieście, jego historii, kulturze, sporcie i turystyce opowiadali: historyk Krzysztof Sychowicz, przewodnik turystyczny Remigiusz Konopko, prezes ŁKS 1926 Łomża Łukasz Uściłowski oraz artyści: Przemysław Karwowski, Agnieszka Żemek – Pawczyńska i Grzegorz Sekmistrz. Na antenie radia odtworzone zostały także reportaże nagrane dzień wcześniej. O Filharmonii Kameralnej im. W.  Lutosławskiego mówił  dyrektor Jan Miłosz Zarzycki. O Festiwalu Teatralnym Walizka i 30-leciu Teatru Lalki i Aktora opowiedział dyrektor Jarosław Antoniuk. Port rzeczny, bulwary i rzekę Narew jako najdzikszą rzekę Europy przedstawili dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski i pasjonat przyrody Rafał Krasucki. O najsłynniejszej łomżyniance Hance Bielickiej i miejscach w Łomży z nią związanych opowiedziała Wanda Wałkuska. Natomiast kwestię 600-lecia nadania praw miejskich i powstałych w mieście murali zaprezentowała zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk. Ponadto osoby przybyłe na Stary Rynek mogły wziąć udział w wycieczce rowerowej z olimpijczykiem i medalistą mistrzostw świata Tadeuszem Mytnikiem oraz w bezpłatnych badaniach słuchu prowadzonych przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu. Od godz. 14:00 do godz. 15:00 mieszkańcy Łomży mogli uczestniczyć także w koncercie życzeń, który ze Starego Rynku na żywo poprowadził Bogdan Sawicki.
Punktualnie o godz. 16:00, kultowym sygnałem „Polka Dziadek” rozpoczęła się część koncertowa „Lata z Radiem”. Na początku widownię w świat magii i iluzji przeniósł Maciej Pol. Pochodzący z Łęczycy najsłynniejszy polski iluzjonista swoim występem zauroczył zgromadzoną publiczność. Następnie wystąpiła Magdalena Steczkowska. Popowa wokalista porwała do zabawy nie tylko młodszą część widowni. Z kolei występujący po niej zespół Papa D. przeniósł widownię w klimaty muzyczne drugiej połowy lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Największe przeboje grupy, wspólnie z jej wokalistą Pawłem Stasiakiem, śpiewała niemalże cała publiczność. Podobnie było w przypadku występu grupy Lady Pank. Gwiazdy polskiego rocka zaśpiewały swoje największe hity oraz utwory z nowszych płyt. Pomiędzy występami artystów nie zabrakło licznych konkursów i innych atrakcji dla widowni. Koncert, podobnie jak poranne studio, poprowadzili Marta Januszewska i Roman Czejarek, zaś relację zza kulis dla słuchaczy Radiowej Jedynki przeprowadzili Bogdan Sawicki oraz Agnieszka Kunikowska. Dzięki niepowtarzalnej atmosferze, wielu atrakcjom i wysokiemu poziomowi artystycznemu „Lato z Radiem” było atrakcyjną propozycję spędzania wolnego czasu dla całych rodzin.

Fotogaleria z koncertu (kliknij)
Zapis relacji na żywo z koncertu na kanale Polskiego Radia

2017-08-27 08:13 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED